Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Коннектикут скасував смертну кару

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Коннектикут скасував смертну кару

Коннектикут став 17-м штатом, який замінив найвищу міру покарання на довічне ув’язнення. Губернатор-демократ Деннел Меллі вже пообіцяв підписати таке рішення. За це висловилися 86 конґресменів, проти були 62. Голоси розділилися в основному згідно з партійною приналежністю (за прийняття законопроекту голосували демократи, проти — республіканці).

Законопроект передбачає заміну смертної кари на довічне ув’язнення без права звільнення. При цьому новий закон не скасовує смертних вироків, які раніше були ухвалені в штаті 11 американцям, у тому числі Джошуа Коміссаржевському, прийомному онукові знаменитого російського режисера.

Варто зазначити, що, за результатами опитувань, більшість жителів штату підтримує такий вид покарання. Смертна кара в Коннектикуті була запроваджена понад 150 років тому. Після зняття 1976 року в США мораторію на смертну кару в штаті найвищу міру покарання застосовано лише раз. 2005-го тут було страчено визнаного судом «масовим убивцею» рецидивіста Майкла Росса, який відмовився оскаржити вирок. За п’ять останніх років чотири штати скасували смертну кару: Нью-Мексико, Іллінойс, Нью-Джерзі та Нью-Йорк. Скасування страти також перебуває на розгляді деяких інших штатів, у тому числі в Канзасі та Кентуккі.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...