Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 6, 2020

Конґрес США закликав НАТО припинити співпрацю з РФ

Автор:

|

Грудень 11, 2014

|

Рубрика:

Конґрес США закликав НАТО припинити співпрацю з РФ

Марсі Каптур

Палата представників Конґресу ухвалила резолюцію щодо ситуації в Україні, в якій, зокрема, закликала НАТО та партнерів США призупинити військову співпрацю з Російською Федерацією (РФ). За резолюцію проголосували 411 законодавців, проти висловилося десятеро. Резолюція також просила Барака Обаму надати українському уряду необхідні засоби захисту, послуги та розвідувальні дані для оборони території країни й захисту її суверенітету.

Законодавці звернулися до президента з проханням разом із союзниками США зробити зусилля щодо недопущення визнання анексії Криму, а також застосувати візові заборони, замороження рахунків і санкції щодо РФ та її керівництва, щоби змусити російську владу покласти край порушенню суверенітету й територіальної цілісності України.
Документ містить заклик до президента провести консультації з Конґресом стосовно питання готовності Збройних сил США і НАТО до виконання завдань, передбачених Північно-Атлантичним договором. Конґрес попрохав президента докласти зусиль, аби змусити РФ відчути відповідальність за порушення своїх зобов’язань за Договором про ліквідацію ракет середнього та малого радіусу дії.
Законодавці закликали Україну, Європейський Союз (ЄС) та інші європейські країни підтримати ініціативи щодо енергетичної диверсифікації, покликаних звести до мінімуму можливість для РФ використовувати свої енергоресурси як засоби політичного й економічного тиску на інші країни.
Конґрес звернувся до президента й Державного департаменту зі закликом розробити стратегію передачі новинних програм і іншої інформації російською мовою для країн, де проживає значна кількість російськомовного населення. Законодавці просять і Росію докласти зусиль у справі встановлення взаємовигідних відносин зі Сполученими Штатами, що ґрунтуватимуться на повазі до незалежності та суверенітету один одного.
Група з одинадцяти конґресменів внесла на розгляд палати представників Конґресу законопроект №5782 «Про запровадження санкцій проти Російської Федерації та надання додаткової допомоги Україні й на інші потреби». Цей законопроект вимагає від Барака Обами застосування додаткових обмежень щодо російських компаній, у т. ч. проти «Рособоронекспорту», і визнає Україну, Грузію та Молдову найбільшими союзниками за межами НАТО з метою надання цим країнам військової допомоги. Документ також передбачає сприяння у сфері енергетики, інформаційної політики й тимчасовим переселенцям і фактично є ідентичний до законопроекту «Акт на підтримку свободи».
«Є висока ймовірність того, що законопроект буде винесено на голосування в сенаті, що дозволить надати Україні додаткову допомогу та запровадити додаткові санкції проти РФ. Допомога буде, зокрема військово-оборонного характеру, щоб Україна змогла впоратися з викликами, які виникли на її східному фронті, — заявила Марсі Каптур, член палати представників. – Законодавство рухається в обох палатах. Вони можуть пройти або окремо, або їх буде долучено до інших законопроектів. Якщо ми не зможемо проголосувати їх зараз, то винесемо на голосування в Конґресі наступного скликання».
Марсі Каптур також відзначила важливість роботи української діаспори зі сенаторами і конґресменами, позаяк здебільшого тим мало що відомо про українську державу. «Більшість членів Конґресу погано знає Україну. Їм потрібна просвіта в цьому плані. Праця діаспори є критично важливою для просування наших законопроектів. Я щойно розмовляла з одним конґресменом зі східного штату, котрий нічого не знає про Україну. Але він підтримує наші зусилля в наданні цій країні оборонного озброєння. І я знаю: це – тому, що його виборці з української діаспори зв’язалися з ним», — пояснила вона.

Євген Клен

До слова
Джон Мак-Кейн заявив про готовність США розпочати постачання природного газу до Європи задля зниження її залежності від російських енергоресурсів до 2020 року. Крім того, сенатор наголосив на тому, що задоволений рішенням Болгарії відмовитися від проекту будівництва газогону «Південний потік» з Росії до Європи. «Я радію, що наші друзі скасували будівництво газогону, який мав проходити Європою», — сказав п. Мак-Кейн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply