Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Mar. 21, 2019

Конґрес Сполучених Штатів втер носа Верховній Раді України

Автор:

|

Липень 21, 2016

|

Рубрика:

Конґрес Сполучених Штатів втер носа Верховній Раді України

Конґрес США

Конґрес Сполучених Штатів показав Верховній Раді України (ВРУ), які закони треба приймати на захист українського суверенітету та територіальної цілісності. Про це повідомив дипломат Богдан Яременко. «Комітет у закордонних справах Палати представників (нижньої палати) Конґресу США схвалив проект закону 5094 «На підтримку стабільності та демократії в Україні» авторства Еліота Енгела, демократа з Нью-Йорка», — написав він у Facebook.
Хоча це — лише перший крок на шляху прийняття цього закону американським парламентом, варто звернути на нього увагу з тієї причини, що він спрямований на формування деяких нових підходів американської політики щодо розв’язаної Російською Федерацією (РФ) війни проти нашої держави і, найголовніше, щодо окупації Автономної Республіки Крим (АРК). Чесно кажучи, так виглядає, що цей законопроект фактично окреслює американську стратегію повернення АРК і реагування на його окупацію, якої, як ми знаємо, і близько не має Українська держава.
Українські засоби масової інформації повідомили, що цей проект закону передбачає створення в рамках спонсорованих урядом США програм українського мовлення спеціального кримськотатарського сервісу для мовлення на окупований півострів. Йдеться також про ширше завдання — започаткування урядом США роботи у сфері протидії російській пропаганді на території держав, що межують із РФ.
Але навіть це — другорядне. Законопроект передбачає, що ситуацію конфлікту між Україною та РФ можна буде вважати вичерпаною лише тоді, коли президент США повідомить Конґресу про закінчення війни на Сході України (!) і повернення АРК під контроль України.
Ми вже два роки пропонуємо закріпити в українському законодавстві норму, що конфлікт із Росією вважатиметься завершеним після повернення суверенітету України над усіма тимчасово окупованими територіями й отримання компенсації з боку РФ за аґресію. Але нічого в цьому плані не робиться. Схоже, тому, що у нас немає війни чи конфлікту з РФ. Тобто, спершу треба законодавчо ствердити, що цей конфлікт є, а лише потім, коли і за яких обставин він може вважатися закінченим.
Цей законопроект пропонує залишити санкції проти РФ у силі до отримання згаданого вище повідомлення президента США Конґресу про закінчення конфлікту між Україною та Росією. Це — надзвичайно цікаво, адже демонструє різницю у підходах до стримування РФ між США й європейськими державами. Штати, схоже, готові не бавитися у щопіврічні перезатвердження санкцій. Якщо ця норма буде затверджена, американська дипломатія запрацює ще активніше, щоб не допустити розвалу європейських санкцій проти РФ.
До речі, подібного положення — ув’язування обмежувальних заходів чи санкцій проти РФ зі закінченням війни — в українському законодавстві немає й досі. Немає в українському законодавстві й іншого положення, яке пропонує проект американського закону, — уряду й усім урядовим інституціям забороняється здійснювати дії, які можуть бути свідченням прямого чи непрямого визнання факту окупації АРК. Ну, звісно, подібне положення закону не дозволило б «найпатріотичнішому» Міністерству енергетики та вугільної промисловості поставляти електроенергію в Крим. Або закуповувати вугілля з окупованого Донбасу.
Проект закону також окремо наказує усім державним інституціям стежити, щоб АРК на відповідних матеріалах, публікаціях тощо позначався, як частина України. Розуміючи проблеми з європейськими союзниками щодо продовження санкцій щодо РФ, автори законопроекту зобов’язують уряд США не лише до закінчення українсько-російської війни утриматися від передачі Росії військової техніки, обладнання та технологій, але і проводити політику, яка забезпечила б аналогічні дії союзників по НАТО.
Це — вкрай важливий пункт. Вже кілька місяців ми (громадянське суспільство та значна частина експертної спільноти) намагаємося переконати американську адміністрацію, що в умовах продовження російської аґресії проти України не можна ув’язувати продовження санкцій проти РФ із тим, чи прийняла Україна якісь поправки до Конституції чи закони про статус місцевого самоврядування на Донбасі тощо. Також і європейцям та американцям ми неодноразово казали, що продовження санкцій ціною прийняття законів, які ставлять під сумнів цілісність Української держави та народу, для нас неприйнятно (тобто, що санкції проти РФ, які запроваджує Захід, все ж таки менш пріоритетні, ніж майбутнє України). Схоже, дехто нас почув і зрозумів. Фактично, мова йде про посилення і переформатування санкцій. Якщо секторальні фінансові санкції європейців проти РФ будуть скасовані, американські законодавці вже окреслили альтернативні шляхи впливу на Росію. Такого мислення українська влада наразі не демонструвала.

До слова
Російських танків на тимчасово окупованих територіях зараз більше, ніж у Німеччини та Великої Британії разом узятих. Про це заявив Євген Марчук, представник України у мінських перемовинах. «Абсолютно точно відомо, що з того боку перебувають 702 танки трьох модифікацій. Це — сучасні танки, готові до бою. Артилерійських систем, ствольної артилерії, реактивної та мінометів — більше тисячі. Вже не кажучи про інші параметри, але це — найважливіші компоненти воєнного характеру, які, здебільшого, пов’язані з діями наступального характеру або нанесення дуже великих втрат для протилежної сторони», — заявив він. Політик запевнив, що українська розвідка достеменно знає, через який залізничний перехід і кордон із російського боку заходять ешелони, скільки й яку техніку привезли, куди потім ця техніка йде та де її розвантажують. Він також заявив, що про зачахання конфлікту на Донбасі можна говорити тільки з точки зору активності обстрілів. Однак накопичення всіх складових, аж до польових госпіталів, засобів розвідки, складів зброї, відремонтованої техніки, — все свідчить про те, що РФ і не збирається звідти виходити.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...