Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 8, 2019

Клінтон знову лідирує, а журналісти продовжують знаходити у Трампа лише негатив

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

Клінтон знову лідирує, а журналісти продовжують знаходити у Трампа лише негатив
Дональд Трамп і Гіларі Клінтон

Дональд Трамп і Гіларі Клінтон

Після перших телевізійних дебатів кандидатів у президенти США претендентці від Демократичної партії Гіларі Клінтон вдалося повернути собі розрив від свого суперника-республіканця Дональда Трампом у 5 %. Про це свідчать дані опитування, проведеного CNN/ORC із 28 вересня до 2 жовтня.

Одностайність опитувань
За екс-держсектаря готові віддати голоси 47 % опитаних, а за її опонента — 42%. Ще 7 % готові підтримати кандидата-лібертіанця Гері Джонсона, а 2 % — кандидата «зелених» Джилл Стайн. Прикметно, що п. Клінтон розпочала набирати доволі значну кількість голосів чоловіків. Адже якщо на початку вересня п. Трамп випереджав її в цій категорії на 22 пункти, то тепер розрив скоротився до 5 %.
Результати опитування громадської думки, яке проводила агенція Reuters разом із компанією Ipso з 23 до 29 вересня в усіх штатах Америки, також засвідчили відрив Гіларі від мільярдера на 5 %. У цьому опитуванні готовність проголосувати за кандидата від демократів підтвердили 43 % американців, від республіканців — 38 %, а ще 19 % виборців не вибрали б жодного.
Таким чином, п. Клінтон показала невеликий рух уперед після перших президентських дебатів, які відбулися 26 вересня. Адже попереднє опитування показало підтримку кандидата від демократів на рівні 41 %.
Утім, у лондонському часописі The Economist радять кандидатці в президенти США не розслаблятися, пояснюючи: «Тиждень у політиці — це довго. Місяць — ціла вічність. У середині серпня Гілларі Клінтон, здавалося б, надійно — на вісім відсоткових пунктів — випередила Дональда Трампа. Статистичне прогнозування давало їй 90 %, а букмекери — майже 80 % шансів на перемогу».
Відтак, у британському виданні зауважили: «Нещодавні опитування показують: вона зберігає перевагу в Мічиґані, Вісконсині, Пенсильванії, Вірджинії та Нью-Гемпширі. Але тільки з цими штатами вибори їй не виграти. За умови гарантованої підтримки там, найлегший шлях до президентства для неї лежить через Колорадо, де електорат краще освічений і частка іспаномовних більша, ніж у середньому по країні. У липневих і серпневих опитуваннях п. Клінтон була там на 5-13 пунктів попереду п. Трампа. Але єдине опитування, проведене в штаті цього місяця, показало перевагу останнього в 4 %. Якщо Гіларі не втримається в Колорадо, можна очікувати, що 20 січня присягу складатиме саме він».
Щоправда, в The Economist знайшли аргумент на користь шансів п. Клінтон — те, що показники опитувань мають тенденцію повертатися до свого серединного значення. Натомість п. Трамп зараз впирається в попередню «стелю», тобто — приблизно в 40 % голосів.

Навряд чи піде на користь
Утім, піднятися вище йому здатні чергові відкриття журналістів у його біографії. Зокрема, газета The New York Times повідомила, що п. Трамп оголосив 1995-го в податкових деклараціях про збитки в розмірі 916 млн USD, що дозволило йому впродовж 18 років уникати сплати деяких федеральних податків.
За цю новину, звісно ж, вхопилися в штабі п. Клінтон. Там заявили, що інформація The New York Times про збитки мільярдера в 916 млн USD за 1995 рік свідчить про колосальні невдачі республіканського кандидата як бізнесмена і те, як довго він може уникати сплати будь-яких федеральних податків на прибуток.
«Упродовж одного року Дональд Трамп втратив майже мільярд доларів. Мільярд. Він «кинув» малий бізнес, звільнив робітників, і відійшов від працьовитих громад», — наголосив Роббі Мук, менеджер кампанії демократів.
Натомість республіканець спробував трансформувати свою поразку в перемогу, заявивши: «Як бізнесмен і як забудовник я легально використовував податкові закони для своєї вигоди, вигоди для своєї компанії, моїх інвесторів і моїх службовців. Чесно кажучи, я прекрасно використав ці закони».
Він також наголосив, що у нього є «фідуціарний обов’язок» платити не більше податків, ніж того вимагає закон, а також пояснив, що використовував американські податкові закони і свою підприємницьку проникливість, щоб вибратися з кризи на ринку нерухомості 1995 року. А прихильники мільярдера проголосили його «генієм» за те, що він зміг знайти лазівки і не платити податки. Зокрема, Кріс Кристі, губернатор штату Нью-Джерзі, відгукнувся про статтю The New York Times як про «дуже хорошу історію, що демонструє обдарованість Трампа».
Тим часом експерти Міністерства економіки Німеччини навпаки — заявили, що обрання Дональда Трампа президентом США матиме важкі наслідки для економіки цієї країни. Про це йдеться у внутрішньому документі міністерства, який процитував німецький часопис Der Spiegel. Зокрема, експерти вважають, що обрання кандидата від Республіканської партії президентом США може призвести до «скорочення валового внутрішнього продукту, зменшення числа робочих місць і зростання безробіття».
Навряд чи піде на користь п. Трампу й заява Джей Джонсон, міністра внутрішньої безпеки США, що гакерам вдалося здобути доступ до електронних систем багатьох американських штатів й сканувати їхні електронні виборчі системи. Відтак, американські спецслужби підозрюють, що кіберзлочинці намагаються вплинути на результат президентських виборів, які відбудуться у США 8 листопада ц. р.
Прихильників п. Трампа здатні також відштовхнути від нього ті його заяви, якими він заперечує сказане ним раніше. Приміром, виступаючи у «Польському національному альянсі» у Чикаґо, де він зустрічався з представниками польської громади США, мільярдер виступив за «сильне НАТО» та відданість ідеї Східної Європи, як «бастіону безпеки та свободи».
При цьому республіканець, котрому закидають проросійські сентименти, не уточнив бастіоном від кого він вважає Східну Європу. А на «Радіо Свобода» зауважили: «Заяви Трампа можна сприймати, як радикальний відхід від позицій, які йому приписували у зв’язку з рядом контроверсійних заяв із приводу Росії, критики Північноатлантичного альянсу як застарілої структури та компліментів на адресу Путіна».
А тут ще й Newsweek повідомив, що компанія Trump Hotels & Casino Resorts витратила 1998-го близько 68 тис. USD на поїздку республіканця на Кубу. А в той час американським компаніям було заборонено витрачати гроші на острові без спеціального на це дозволу. Відтак, п. Клінтон заявила, що дії її суперника показують, що він ставить свої ділові й особисті інтереси вище законів США і цінностей політики держави.

«За що його можна підтримувати»?
Далеко не кожному прихильникові, можливо, буде до шмиги й те, що п. Трамп заявив, що наразі у нього немає достатньої кількості доказів, які підтверджують причетність Росії до катастрофи авіарейсу МН17 «Малайзійських авіаліній» у небі над Донбасом 2014 року. Республіканець заявив в інтерв’ю телеканалу CNN: «Путін і Росія кажуть, що не робили цього, з іншого боку кажуть, що вони це зробили. Ніхто точно не знає, хто це зробив, імовірно, Путін знає, хто саме. Можливо, це була Росія, але вони повністю заперечують це. Про винуватців цієї трагедії можна сперечатися впродовж 50 років і ніхто ніколи не дізнається. Вони (Росія. — Ред.) кажуть, що це не вони. Можливо, це було зроблено їхньою зброєю, але вони не застосовували її, не стріляли, вони навіть сказали, що стріляли з іншого боку, звинувативши їх. Я маю на увазі, чесно кажучи, що ви, ймовірно, ніколи не будете знати це напевно».
Відтак, американський журналіст Адріан Боненбергер, колишній військовий, котрий зокрема служив в Афганістані, заявив, що «теперішнє президентське протистояння — між Гіларі Клінтон і Дональдом Трампом — достатньо передбачуване: Клінтон отримає беззастережну перемогу».
«По-перше, його консервативна риторика підірвана його ж обурливими показушними обіцянками відмовитися або зруйнувати традиційні механізми західних сил (Європейський Союз, Організація Об’єднаних Націй, НАТО), маніакальними і нічим не підтвердженими твердженнями про власну звитяжність, а також несвоєчасними публічними істериками. По-друге, Трамп орієнтується на біле консервативне населення, яке відкинуте глобалізацією і ненавидить Клінтон. Ці люди становлять не більше 30 % голосуючого електорату (якщо, звісно, всі з них підуть на виборчі дільниці). Нарешті, наратив Трампа по суті своїй непослідовний і заплутаний. Це якесь поєднання ненависті й образи, що кидає виклик таким основним американським істинам, як «диктатори — це погано». Більшість освічених американців просто не в змозі раціонально пояснити, за що його можна підтримувати», — пояснив журналіст.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply