Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 11, 2018

Кандидати в президенти обговорили про загрози з боку РФ і не згадали Україну

Автор:

|

Вересень 29, 2016

|

Рубрика:

Кандидати в президенти обговорили про загрози з боку РФ і не згадали Україну

Дональд Трамп і Гіларі Клінтон

Те, що 62 % опитаних телекомпанією CNN глядачів присудили перемогу в очному двобої претенденту від Демократичної партії, не може не обнадіювати українців.

«Не входить навіть у топ-10 тем»
Згідно з опитуванням CNN, проведеним одразу після перших прямих дебатів кандидатів у президенти США, Дональда Трампа визнали переможцем у цьому двобої лише 26 % телеглядачів. За даними ж опитування, проведеного виданням The Politico Гіларі Клінтон підтримали 79 % телеглядачів, у т. ч. — 57 % республіканців, тоді як Донпадьда Трампа — лише 21 %.
До слова, за результатами опитування громадської думки, проведеного напередодні теледебатів (увечері 26 вересня) інформаційною агенцією Reuters і соціологічною службою Ipsos, п. Клінтон випередила свого суперника на чотири відсоткових пункти — за неї готові були проголосувати 41 % імовірних виборців. А за даними опитування, опублікованими в неділю телекомпанією Ей-бі-сі, вона випереджала республіканця лише на 2 % — у той час, як 46 % учасники цього дослідження засвідчили свій намір віддати свій голос за неї, за п. Трампа готові проголосувати 44 %.
Прикметно, що 62 % опитаних американських телеглядачів визнали перемогу демократичного кандидата у перших прямих дебатів із республіканцем, у т. ч. після її зауваження, що той «дуже добре відгукується про Путіна». Хоч його провиною назвала інше — мовляв, «він розв’язав руки гакерам, щоб вони зламували державні сервери, файли Національного комітету Демократичної партії».
Утім, Гіларі все ж обнадіяла українців. «Чи збираємося ми вести світ завдяки міцності та відповідно до наших цінностей? Це саме те, що я маю намір робити. Я маю намір бути лідером нашої країни, на яку люди можуть покладатися як в Америці, так і в усьому світі», — заявила вона.
Та Левко Стек, політичний оглядач «Радіо Свобода», дійшов висновку, що «українське питання так і не прозвучало» на перших прямих дебатах кандидатів у президенти США. Бо, за його словами, «ні Трамп, ні Клінтон, яку вважають прихильнішою до України, не згадали про анексію Криму чи конфлікт на Донбасі».
І хоч журналіст визнав, що «про загрози з боку Російської Федерації (РФ) таки йшлося», але уточнив при цьому: «однак, про суто американські, які стосуються нещодавніх кібератак, в т. ч. і на Національний комітет Демократичної партії США, в причетності до яких підозрюють російські спецслужби». А це таки може вплинути на результати президентських перегонів, оскільки, на думку журналіста Івана Яковини, котрий докладно висвітлює виборчий процес у США, кількість виборців, які ще не визначились і можуть змінити свою позицію в ході дебатів, складає 20-30 %. Відтак, за його словами, «зважаючи на те, що різниця між кандидатами зараз складає не більше 1-3 %, перемога на дебатах того чи іншого кандидата може забезпечити йому перемогу й загалом на виборах».
Однак Микола Воробйов, директор Центру дослідження Східної Європи у Вашинґтоні, вважає: «Якщо про Україну і заговорять на наступних дебатах, які відбудуться вже у жовтні, то виключно у контексті протистояння з РФ. Основна причина, чому про нас не говорили сьогодні — Україна зараз не є на першому місці в зовнішній політиці Сполучених Штатів. Є «Ісламська держава», є ядерні випробування Північної Кореї, є загроза, в т. ч. економічна, з боку Китаю тощо. Україна не входить навіть у топ-10 тем для США».
Однак п. Стек також очікує від п. Клінтон на наступних дебатах, які відбудуться 9 та 19 жовтня, згадки про Україну, позаяк вона, за його словами, ще з 2014 року послідовно виступає за посилення санкцій щодо Росії. Колишня держсекретар США свого часу навіть порівняла Путіна з Гітлером у зв’язку з анексією Криму.

Журналісти визначилися
Тим часом видавці та журналісти чи не найавторитетнішого часопису у світі — The New York Times — вирішили відмовитися від традиційного балансу сил на президентських перегонах у США та підтримали на них кандидата від Демократичної партії. У редакційній колонці цієї газети під заголовком «Гіларі Клінтон — в президенти» пояснили, що наступний господар Білого дому зіткнеться з серйозними глобальними викликами, пов’язаними з РФ, на Близькому Сході, Азії й у Східній Європі, відтак, «через війни та рецесію, американці, котрі народилися після терактів 11 вересня, мали рости швидко, і вони заслуговують дорослого президента».
У The New York Times упевнені, що «прагнення до вирішення проблем в реальному світі, які Гіларі Клінтон демонструє впродовж своєї кар’єри, показує її готовність до цієї роботи, тому країна повинна найняти її» — «вона є одним із найживучіших політиків свого покоління, чия готовність вивчати і правильний курс рідко зустрічаються в епоху партійної стійкості». Натомість п. Трампа The New York Times назвала «найгіршим кандидатом, якого висувала велика партія в сучасному американському суспільстві».
Своєю чергою, інформаційний портал Yahoo News повідомив із посиланням на «джерела, знайомі з ситуацією», що американські спецслужби розслідують, чи Картер Пейдж, радник Дональда Трампа, обговорював із представниками Кремля, серед іншого, можливість скасування економічних санкцій проти РФ, якщо кандидат від Республіканської партії стане президентом США. Зокрема, діяльність п. Пейджа, котрий має великі ділові інтереси в Росії, була предметом обговорення спецслужб із високопоставленими членами Конґресу під час нещодавніх брифінгів на тему можливих намагань Москви вплинути на президентські вибори у США.
Під час однієї з цих зустрічей Гаррі Рід, лідер меншості у Сенаті, написав звернення до Джеймса Комі, директора ФБР, де повідомив про зустріч улітку ц. р. між радником п. Трампа (маючи на увазі п. Пейджа) та «високопоставленими особами під санкціями» у Москві. Цю зустріч сенатор називає свідченням вагомих і хвилюючих зв’язків між кампанією мільярдера та Кремлем, що потребують додаткового розслідування з боку ФБР.
Причому декотрі з учасників цих брифінгів були приголомшені, коли дізналися про контакти п. Пейджа в Москві. Джерело у Конґресі, ознайомлене з цими брифінгами, повідомило журналістам на умовах анонімності, що наявність такого «зворотного каналу зв’язку» з росіянами може завдати шкоди міжнародній політиці США», й що американські високопосадовці на брифінгах дали зрозуміти, що розвідувальна інформація про перемовини радника республіканського кандидата з високопоставленими російськими офіційними особами, близькими до Путіна, «активно моніториться та розслідується».
Коли ж журналісти Yahoo News звернулися до правоохоронних органів за коментарем на цю тему, їм не заперечили цю інформацію, а навпаки — підтвердили: «Це перебуває в полі нашого зору. Ми спостерігаємо за цим».
У минулому п. Пейдж був інвестиційним банкіром у Москві, представляючи банк Merrill Lynch. Наразі він очолює консалтингову компанію у Нью-Йорку Global Energy Capital, яка спеціалізується на нафтових і газових угодах у РФ і в країнах Центральної Азії.
Картер Пейдж потрапив у поле зору посадовців американського посольства в Москві, коли кілька разів приїжджав у російську столицю, де публічно критикував політику США та вихваляв Путіна. Один із американських дипломатів, котрий на той час працював у Росії, засвідчив: «Він був безсоромним прихильником будь-чого, що робила Москва».
У березні минулого року, незабаром після того, як п. Трамп назвав його своїм радником, п. Пейдж заявив в інтерв’ю виданню Bloomberg News, що був радником та інвестором російського державного газового монополіста «Газпром» і розкритикував політику санкцій, яку запровадила адміністрація президента США у відповідь на анексію Росією Криму.
Цього літа, за тиждень перед з’їздом Республіканської партії США, Картер Пейдж знову відвідував Москву, де знову розкритикував американську політику та президента Обаму.
За даними джерел, американська розвідка має інформацію, що під час цього триденного візиту п. Пейдж зустрівся з Ігорем Сєчіним, головою державної компанії «Роснєфть» та соратником Путіна. За даними розвідки, серед питань обговорення на цій зустрічі були можливості зняття економічних санкцій із РФ.
Співробітники розвідки США отримали також повідомлення про зустріч п. Пейджа з іншим важливим соратником Путіна — Ігорем Дівейкіним, котрого називають колишнім агентом російських спецслужб, а зараз він є заступником голови управління внутрішньої політики РФ. На думку американської розвідки, він є відповідальним за розвідувальні дані, зібрані російськими агенціями про вибори у США.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...