Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Кандидата в президенти США Гіларі Клінтон могли отруїти

Автор:

|

Вересень 22, 2016

|

Рубрика:

Кандидата в президенти США Гіларі Клінтон могли отруїти
Гіларі Клінтон

Гіларі Клінтон

Президентські перегони в США продовжують інтригувати своїми несподіванками.

«З цими двома можливо все»
Авторитетний американський судмедексперт Беннет Омалу, котрий відкрив хронічну енцефалопатію, не виключає, що Гіларі Клінтон могли отруїти. Як повідомили в часописі The Washington Post, патологоанатом порадив штабу демократичного кандидата, щоб він провів токсикологічної аналіз крові колишньої першої леді та наголосив, що не довіряє Путіну й республіканському кандидату. «З цими двома можливо все», — зауважив д-р Омалу.
Таким чином медик прокоментував запаморочення Гіларі Клінтон під час траурної церемонії в пам’ять про жертви терактів 11 вересня в Нью-Йорку. Пізніше з’явилась інформація, що у неї діагностували запалення легенів. Та вже через день після цього п. Клінтон заявила, що їй не сподобалося сидіти на лікарняному — вона видужує й знову готується до президентських перегонів.
15 вересня кандидат на пост президента США від Демократичної партії і справді повернулася до передвиборчої кампанії. А Ліза Бардак, її лікар, запевнила, що екс-держсекретар «залишається здоровою та здатною служити президентом Сполучених Штатів». Медик також пояснила, що сканування грудної клітини Гіларі виявило «помірну, незаразну бактеріальну пневмонію». Однак, за словами д-ра Бардак, за підсумками повного медичного обстеження кандидатки, її фізичний стан визнано нормальним, причому він продовжує поліпшуватися, а психологічний — прекрасним.
До слова, Дональд Трамп також принагідно оприлюднив результати свого останнього медичного обстеження, підготовлені Гарольдом Борнстайном, його лікарем. Із нього випливає, що 70-річний кандидат у президенти приймає ліки для зниження рівня холестерину в крові та потерпає від надмірної ваги, але на загал, за влучним висловом д-ра Борнстайна, у нього «чудове фізичне здоров’я».
Однак у The Washington Post, зауважили, що «на свій чудовий фізичний стан Трамп робить наголос на тлі чуток про хвороби Гіларі Клінтон». А в британському часописі The Guardian зауважили, що «хоч республіканець заборонив своїм помічникам патякати про її здоров’я й навіть обіцяв звільнити тих, хто порушить його вказівку, на зустрічі з прихильниками в Огайо він і сам не втримався» — зазначив, що в приміщенні спекотно і Клінтон не змогла б тут виступати.
Утім, неприхильних до республіканця американців звіт про його здоров’я все одно не переконав. Приміром, співачка й акторка Барбра Стрейзанд, котра погрожувала виїхати зі США в разі, якщо переможе Трамп, а також виконала про нього на мотив Send in the Clowns Стівена Сондгайма сатиричну пісню зі словами «Хто б найняв цього клоуна? Цього сумного вульгарного клоуна? Тебе звільнено, клоун», зазначила у Twitter: «Можливо, з фізичним здоров’ям у Трампа все чудово, але я турбуюся про психічне».

«Якщо потрапить до Білого дому…»
Тим часом видання Politico повідомило, що Ерік Шнейдерман, прокурор штату Нью-Йорк, дотримав своєї обіцянки розслідувати дотримання законів благодійним фондом Дональда Трампа. Джерело видання стверджує, що розслідування розпочали на підставі інформації про сумнівні операції, проведені цим фондом.
А в журналі Newsweek опублікували детальне дослідження, яке викриває глибокі зв’язки організації мільярдера з міжнародними фінансистами, іноземними політиками та навіть кримінальниками. Журналісти також встановили, що він вплутаний у різні взаємини на основі контрактів, які неможливо скасувати.
Відтак у Newsweek констатували: «Якщо Трамп потрапить до Білого дому, а його сім’я продовжуватиме отримувати прибутки від компанії впродовж або навіть після його президентства, то майже кожне рішення, яке він робитиме у сфері зовнішньої політики, породжуватиме серйозний конфлікт інтересів та етичну дилему».
При цьому у виданні наголосили, що організація мільярдера — не те саме, що фонд Клінтонів, який є благодійним і став предметом уважного вивчення й обговорення на тему можливих конфліктів інтересів для кандидата в президенти від Демократичної партії. Бо хоч Гіларі й звинувачують у тому, що вона надавала привілеї благодійникам фонду в часи, коли була держсекретарем США, проте кошти, які надходили на адресу її фонду, були публічно розголошені і йшли на доброчинні акції. Зокрема — на боротьбу зі запущеними тропічними захворюваннями, якими інфіковані мільярд осіб.
Newsweek запевнив із посиланням на світову незалежну бухгалтерську компанію Pricewaterhouse Coopers, що близько 90 % зібраних коштів використовувалося для благодійних програм. При цьому жоден член сім’ї Клінтонів не отримував готівки від фонду, як і жодна з політичних кампаній не фінансувалася організацією.
Натомість сім’я Трампа, як встановили журналісти, навпаки — загрібає мільйони доларів від його організації щороку. А більшість із цих коштів надходять від угод із міжнародними фінансистами та розробниками, багато з котрих були пов’язані з контроверсійною та навіть незаконною діяльністю.

Конфлікт із національною безпекою
Причому заокеанські ділові зв’язків Трампа, які вивчали журналісти Newsweek, а також суми, заплачені республіканцю його іноземними партнерами, не були розголошені у фінансових заявах компанії для Федеральної виборчої комісії. Кампанія мільярдера не відповіла на запит щодо назв іноземних утворень, які є партнерам або перебувають у контрактних зв’язках із організацією кандидата в президенти.
Фінансові декларації Трампа також показують, що він є акціонером або бенефіціарієм кількох закордонних утворень, серед яких — кілька базованих у Домініканській Республіці, країні, відомій, як податковий рай. Тож конфлікти бізнесу мільярдера з інтересами національної безпеки не можуть бути вирішені до того часу, поки він та інші члени його родини зберігають фінансовий інтерес в організації Трампа.
Журналісти також з’ясували, що організація мільярдера також не може бути поміщена в сліпий траст, домовленість, яку використовує багато політиків, аби відмежувати себе від інформації про власні фінансові інтереси. Бо родина Трампа вже знайома з тим, хто є їхніми партнерами за кордоном.
У дослідженні Newsweek також наголосили, що багато іноземних урядів зберігають тісні зв’язки і навіть контроль над компаніями в їхніх країнах, у т. ч. кілька тих, які вже є партнерами організації мільярдера. Будь-який уряд, який шукає майбутнього впливу президента Трампа, може цього досягти шляхом формування партнерства з організацією мільярдера, постачаючи гроші напряму родині або просто заховуючи їх усередині компанії для їхнього використання тоді, коли Трамп залишить Білий дім.
Відтак видання застерігає: «Ось чому без повного відходу цілої родини Трампа від його компанії перспектива юридичного підкупу іноземними силами, які намагаються впливати на зовнішню політику США через наявні чи майбутні партнерства, залишатиметься реальністю впродовж усього періоду президентства мільярдера».

«Може стати доступна»
Зокрема, організація Трампа має угоди з Російською Федерацією (РФ), і представники його компанії багаторазово заявляли, що бажають розвивати проекти там. Приміром, компанія мільярдера перебуває у тісних стосунках із таким собі Володимиром Потаніним, російським мільярдером, тісно пов’язаним із російським урядом, а також Павлом Фуксом, головою Mos City Group та одним із найбільших олігархів у РФ.
Організація Трампа також демонструвала зацікавлення Україною. 2006 року Дональд Трамп-молодший та донька кандидата в президенти Іванка зустрічалися з Віктором Ткачуком, радником Янкуовича, а також Андрієм Заїкою, головою консорціуму «Українське будівництво».
Потенційні фінансові конфлікти для президента Трампа тут — величезні. Більше того, основний партнер мільярдера у його прибутковому бізнесі в Канаді, дуже шанований російсько-канадський підприємець Алекс Шнайдер, також є значним інвестором у РФ.
У Newsweek також наголошують: «Трамп викликав занепокоєння у США серед експертів із національної безпеки через свою постійну та нестримну похвалу на адресу Путіна, російського правителя, котрий зараз контролює частину України. Зі своїм засновником у Білому домі організація мільярдера мала б надзвичайний доступ до цих країн».
Відтак, у виданні констатували: «Угоди організації Трампа сягають у стільки країн, що неможливо виділити всі конфлікти, які з цього випливають, в одному номері журналу. Ще ніколи американський кандидат у президенти не мав стільки фінансових зв’язків із американськими ворогами і ще ніколи бізнес не становив такої загрози Сполученим Штатам. Якщо Дональд Трамп виграє ці вибори і його компанія не буде закрита негайно або назавжди відчужена від його сім’ї, зовнішня політика США цілком може стати доступною для продажу».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...