Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Каменяр Трамп: президенту США нагадали про долю Берлінської стіни

Автор:

|

Лютий 02, 2017

|

Рубрика:

Каменяр Трамп: президенту США нагадали про долю Берлінської стіни

Дональд Трамп

Президент Сполучених Штатів розпочав процес їхньої ізоляції від решти світу.

«Згодом відшкодує»
Дональд Трамп розпочав виконувати передвиборні обіцянки, які об’єднав слоганом «Америка передусім». Спершу підписав 25 січня ц. р. указ про спорудження для боротьби з нелегальною міґрацією та контрабандою муру на кордоні з Мексикою протяжністю 3200 км. «Нація без кордонів — це не нація. Починаючи від сьогодні, США повертають собі контроль над своїми кордонами», — пояснив він.
А в інтерв’ю телеканалу Ей-бі-сі запевнив, що це будівництво розпочнеться «впродовж найближчих кількох місяців», а мексиканська сторона згодом відшкодує 100 % вартості стіни. За його словами, «відповідні перемовини з президентом Мексики мають розпочатися відносно скоро».
Однак Енріке Пенья Ньєто, президент Мексики зауважив, що позаяк «США розділяють відповідальність за міґрацію та мають докладати зусилля до припинення потоку незаконної зброї у південному напрямку», то він не платитиме за стіни, в які не вірить. А почувши про указ п. Трампа про її спорудження, повторив своє запевнення й скасував запланований на 31 січня візит до Вашинґтона.
Відтак, Шон Спайсер, речник Білого дому, передав журналістам наступну обіцянку президента: він домагатиметься запровадження 20 % ввізного мита на товари з Мексики, аби ці кошти використати для будівництва стіни між двома державами. «Так ми зможемо отримати 10 млрд за рік і з легкістю заплатити за стіну лише завдяки цьому механізму», — запевнив він.
До слова, під час передвиборної кампанії кандидат Трамп оцінював будівництво муру то в 8 млрд, то в 10 млрд, то в 12 млрд USD, адже її будуть зводити у віддалених гірських районах і на приватних теренах, які доведеться викуповувати. Сенатор Мітч Мак-Коннелл повідомив, що за його оцінками вартість муру — 12-15 млрд. Аналіз інвестиційної компанії Alliance Bernstein свідчить, що цей проект коштуватиме 25 млрд, а британська консультаційна компанія Gleeds for Building налічила 31 млрд USD.

Скупий платить дорожче
Однак проект може коштувати американцям ще дорожче, якщо мексиканці бойкотуватимуть американські товари. Зокрема — продукцію й послуги McDonald’s, Walmart, Coca-Cola й інших американських компаній. Журналісти ж нагадали, що саме Мексика є другим за значенням після Канади імпортером американських товарів.
Зокрема, закуповує в США більше свинини, жовтої кукурудзи та фруктози, аніж будь-яка інша країна світу. А загалом щороку імпортує зі США товарів і послуг на суму приблизно в 230 млрд USD. Тепер цих грошей можуть не дорахуватися в разі митної чи торгівельної війни. А для прикордонних штатів Техас, Аризона й Каліфорнія Мексика є просто-таки незамінним партнером у торгівлі. Для них мексиканські споживачі — найважливіші.
Республіканець Ліндсі Ґрем, сенатор від Південної Кароліни, висловився проти ідеї запровадження 20 % митної націнки та мексиканські товари так: «Безпеці кордонів — так, тарифам — ні. Мексика є третім за розмірами торговельним партнером США. Будь-який тариф, який ми можемо підняти, вони можуть підняти також. Величезний бар’єр для економічного зростання».
Тим часом Хосе Де Хесус Рамірес, депортований зі США мексиканський мігрант, заявив: «Якщо вони збудують стіну, я через неї перелізу. Принесу драбину такої ж висоти, або якусь жердину — будь-що. Але зроблю це — перескочу на той бік».
Конгресмен-демократ Луїс Ґутьєррес також висловив сумніви, що мур якось вплине на нелегальну міґрацію з Мексики до США. «Підозрюю, що багато прихильників п. Трампа були б щасливі від спорудження великої скульптури у формі середнього пальця, спрямованого на південь. Така скульптура, і мур були б однаково ефективними стратегіями національної безпеки», — кепкує він.
Надія Бурейко, експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма», сумнівається, що завершення будівництва муру сприятиме повному вирішення проблеми нелегальної міґрації та наркотрафіку. «Впевненості в цьому немає, адже чимала кількість нелегальних міґрантів перетинає кордон США на підставі чинних документів у пунктах прикордонного контролю та стає «нелегалами» вже пізніше, порушуючи візові умови і невчасно виїжджаючи з країни», — запевнила вона. А Хасан Рухані, президент Ірану заявив: «Вони (американці. — Ред.) забули, що Берлінська стіна впала багато років тому. Якщо є мури між народами, то вони мають бути прибрані».

«Втеча від біженців»
А 27 січня господар Овального кабінету підписав указ, згідно з яким дія програми США щодо прийому біженців призупиняється терміном на 120 днів, а також пояснив, що зробив це, щоб не допустити терористів у країну. Водночас, президент наказав Державному департаменту переглянути впродовж цього періоду програму США щодо прийому біженців, зробивши правила жорсткішими: «щоб переконатися, що люди, які визначені як біженці, не становлять загрози безпеці та добробуту Сполучених Штатів».
Окремо в указі забороняється на невизначений термін в’їзд до США міґрантів із Сирії, оскільки, на думку президента, видача сирійцям дозволів на перебування у США мала б «негативні» наслідки для Штатів. Винятки становитимуть лише релігійні меншини у мусульманських країнах. Це начебто для того, щоб захистити християн у цих країнах.
В указі зазначається, що прохання про надання статусу біженців, які були подані до цього моменту, можуть бути схвалені за умови проходження нових процедур. Указ також забороняє терміном на 90 днів в’їзд до США для всіх громадян низки мусульманських країн — Ірану, Сирії, Лівії, Сомалі, Ємену й Іраку.
Дональд Трамп підписав указ під час церемонії в Міністерстві оборони, наголосивши, що його документ покликаний захистити країну від радикальних ісламістських терористів. «Ми не хочемо їх тут. Ми хочемо переконатися, що не допустимо у нашу країну ті загрози, проти яких наші солдати воюють за кордоном. США хочуть допускати на свою територію лише тих, хто підтримуватимуть нашу країну і глибоко любитимуть наших людей», — пояснив він:
Однак це рішення американського президента викликало обурення урядів у всьому світі, крім Росії, де очікують від п. Трампа зняття санкцій із неї.
Навіть американські дипломати засудили заборону на в’їзд мусульман. А понад 100 співробітників Держдепартаменту повідомили, що готові підписати меморандум про незгоду з указом президента. «Ця заборона суперечить ключовим американським і конституційним цінностям, які ми зобов’язалися захищати. Ця зміна в законодавстві США може викликати погіршення ставлення до Америки в усіх мусульман світу», — пояснили службовці.
Дональду Трампу навіть довелося звільнити Саллі Єйтс, генерального прокурора США. Бо вона інструктувала працівників Міністерства юстиції ігнорувати указ президента про посилення міґраційної політики. Відтак, на акції протесту вийшли мільйони американських громадян. Протестувальників підтримали губернатори деяких штатів, зірки шоу-бізнесу і навіть попередній президент Барак Обама.

Ігор Голод

До слова
Долар продовжує дешевшати. Це викликано тим, що захисні активи (єна й інші валюти) дорожчають через зниження кількості й обсягів ризикованих операцій. Це зниження економісти пояснюють забороною США на в’їзд біженців у країну й очікування рішень, які будуть винесені на засіданнях трьох найбільших центральних банків: Федеральної резервної системи, Банку Японії та Банку Англії. Джеймс Вудс, аналітик Rivkin Securities, заявив, що найбільшою загрозою для ринків є відданість Дональда Трампа політиці протекціонізму з недостатньою увагою до економічної політики.

Гоп-ля
Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Канади, заявив, що в країні вітатимуть біженців незалежно від їхнього віросповідання. «Тих, хто рятується від переслідувань, терору та війни, канадці вітатимуть, незалежно від віри. Наша сила — в розмаїтті», — написав він у Twitter.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply