Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Каліфорнія прихистить нелегалів з Аризони

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Каліфорнія прихистить нелегалів з Аризони

Сенат Каліфорнії підтримав законопроект, який забороняє поліції штату передавати імміґраційним службам для депортації тих нелеґалів, яких не було засуджено за тяжкі злочини. Більшість у сенаті належить демократам, які й домагалися прийняття законопроекту (відомого як Trust Act). Раніше свою версію подібного законопроекту ухвалила палата представників штату, котра також контролюється демократами. Тепер нижня палата повинна проголосувати щодо законопроекту, схваленого сенатом, після чого документ надійде на підпис демократові Джеррі Бравну, губернатору Каліфорнії.

Прихильники запропонованих заходів подають їх як відповідь на посилення боротьби з нелеґальними імміґрантами в низці штатів, у тому числі Аризоні. У цьому штаті 2010 року республіканці домоглися прийняття жорсткого закону, призначеного зупинити приплив нелеґалів. Він оспорювався в судах, 25 червня Верховний суд визнав конституційним його основне положення. Згідно з ним аризонська поліція отримала право перевіряти законність перебування в США будь-якої людини, затриманої за підозрою в скоєнні будь-якого злочину або правопорушення.

Противники аризонського закону стверджують, що поліція перевірятиме, у першу чергу, людей латиноамериканської зовнішності, порушуючи тим принцип рівності громадян перед законом. Подібні закони було прийнято також у кількох інших штатах. Адміністрація президента-демократа Обами виступала проти аризонського закону. 15 червня Барак Обама заявив, що уряд тимчасово відмовиться від депортації тих нелеґалів, яких батьки привезли в країну ще дітьми. У серпні 2011 року адміністрація президента вирішила зосередитися на депортації тих нелеґальних імміґрантів, які скоїли злочини в США.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply