Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

ЄС і США об’єднають економіки

Автор:

|

Червень 27, 2013

|

Рубрика:

ЄС і США об’єднають економіки

Представники Євросоюзу та США 17 червня офіційно оголосили про початок перемовин щодо створення зони вільної торгівлі (ЗВТ). «Сьогодні – особливий день для відносин між ЄС і США. Ми оголошуємо про початок переговорів щодо угоди про трансатлантичне партнерство у сфері торгівлі й інвестицій», — заявив Жозе Мануель Баррозу, голова Єврокомісії, на спільній прес-конференції з Девідом Кемероном, прем’єр-міністром Великої Британії та Бараком Обамою, президентом США.

«Ми говоримо про найбільшу двосторонню угоду в історії, — заявив п. Кемерон. — Ця угода обіцяє 100 млрд GBP для ЄС, 80 млрд GBP — для США, і 85 млрд GBP — для решти світу». Британський прем’єр зазначив, що створення ЗВТ також дасть змогу створити мільйони нових робочих місць й означатиме зниження цін на багато товарів. Пан Баррозу, своєю чергою, наголосив, що створення трансатлантичної ЗВТ радикально змінить теперішню економічну ситуацію у світі.
Перший раунд перемовин щодо ЗВТ між США та ЄС пройде в липні ц. р. у Вашинґтоні. «Ця операція підтримає сотні тисяч робочих місць по обидва боки океану. В обох сторін будуть делікатні питання, але якщо ми зможемо вийти за межі наших приватних страхів заради більшого, то досягнемо результату. Ці перемовини будуть моїм пріоритетом і пріоритетом моєї адміністрації», — заявив американський лідер.
Основною темою майбутніх перемовин буде узгодження стандартів якості продукції, а також скасування мит і забезпечення прозорості в торговельній галузі. Із мандата на ведення перемовин на наполягання Парижа було виключено пункт про продукцію кіно- й телеіндустрії. Якщо угоду буде підписано, це буде найрадикальніша зміна структури світової економіки від часу створення Світової організації торгівлі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply