Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

Іранська загроза Нью-Йорку

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Іранська загроза Нью-Йорку

«Наступний свій удар Іран цілком може завдати по території Америки», — застерігає нью-йоркську поліцію працівник одного з її підрозділів Мітчелл Зілбер на сторінках The Wall Street Journal. Указуючи на недавні вибухи біля посольств Ізраїлю у Тбілісі, Нью-Делі й аналогічні події в Таїланді, директор з аналізу розвідувальних даних поліцейського управління Нью-Йорка зазначив: «У міру того, як наростає напруженість у протистоянні Заходу й Ірану з приводу ядерної програми останнього, привабливість Нью-Йорка (із його значною єврейською діаспорою) як мішені для нападу збільшується».

Ця загроза не є ні порожньою, ні новою, підкреслює п. Зілбер. Минулого місяця директор Національної розвідки Джеймс Клеппер, виступаючи в сенаті, поінформував, що громадянин США іранського походження за вказівкою Корпусу вартових ісламської революції готував торік замах на посла Саудівської Аравії в США, проте в жовт­ні змову було розкрито. Раніше повідомлялося про зірвані акти аґресії щодо держави Ізраїль і євреїв на території Азербайджану, Єгипту й Туреччини (ці дані стосуються 2009 року), а 2004-го двох охоронців іранського представництва в ООН вислали зі США після того, як їх було спіймано на зборі інформації про метрополітен і визначні пам’ятки Нью-Йорка. Далі автор перелічує ще низку отриманих за останні роки свідчень щодо підтримки терористичних угруповань і відмивання грошей різними організаціями, пов’язаними з Іраном, «Хезболлою» та ліванськими підприємцями.

«За Іраном числиться задокументована історія використання офіційних представництв у зарубіжних містах для координації атак, які потім виконуються аґентами «Хезболли», котрі прибувають із-за кордону, часто — із залученням місцевих жителів як посередників (із їхнього відома чи без)», — продовжує Мітчелл Зілбер, виокремлюючи два випадки, що сталися 1992 і 1994 рр. в Арґентині. За його словами, експерти з нью-йоркської поліції, котрі працювали на місці подій, установили, що Мохсен Раббані, якого вважають координатором вибуху 1994 року, уперше приїхав до Арґентини 1983-го, із часом став верховним імамом мечеті в Буенос-Айресі, 1993 року їздив до Ірану на «нараду», де, як припускають, було отримано остаточне схвалення операції, і повернувся до Арґентини вже як аташе іранського посольства з культурних питань, тобто під захистом дипломатичного імунітету. Посольські працівники та члени місцевої громади ліванців-шиїтів допомогли аґентам «Хезболли» з логістикою, а ті організували теракт, що забрав 85 людських життів. «Поліцейське управління Нью-Йорка має виявляти пильність і намагатися запобігати нападам із боку Ірану та його підручних», — закликає п. Зілбер.

Wall Street Journal

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply