Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Інсталяція з мільйона кісток

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Інсталяція з мільйона кісток

Біля Білого дому у Вашинґтоні 8 червня активісти виклали інсталяцію з більш ніж 1 млн штучних кісток, таким чином спробувавши закликати владу США активніше боротися з масовими вбивствами по всьому світу. Кістки, виготовлені з картону, пап’є-маше та кераміки, розклали на газонах на Національній алеї перед Капітолієм, де проходять засідання Конґресу.

«Ми викладаємо кістки тут, аби створити символічне масове поховання, і використовуємо такий символ, щоби засвідчити тяжкість цих криз. Але ще важливіше — нагадати, що всі ми люди. У цьому проекті — вагомий освітній компонент. Це – спосіб поінформувати людей про те , що відбувається. Зробивши кістку, вони можуть продемонструвати свій досвід і матеріально висловити свій голос», — сказала художниця Наомі Натале, засновник проекту One Million Bones і автор інсталяції.
«Ми робимо це, аби привернути увагу до ґеноциду й масових звірств, які відбуваються в Судані, Південному Судані, Демократичній Республіці Конґо (ДРК), М’янмі та Сомалі. Протягом трьох останніх років понад 125 тис. школярів, художників і активістів створювали ці кістки, і сьогодні в нас тут, на Національній алеї, представленіо 1 млн 18 тис. 260 кісток як візуальні репрезентації масового поховання», — розповіла Кетлін Мак’юен, координатор проекту One Million Bones.
За кожну кістку було пожертвувано 1 USD для гуманітарної діяльності в Сомалі та Конґо. Автори проекту працюють із неурядовою організацією Enough Project, метою якої є привернути увагу політиків до проблеми міжплемінного та державного насильства в різних країнах. «Люди зможуть узяти по одній кістці, зустрітися зі своїми конґресменами та запропонувати їм призначити спеціального представника по Судану й ДРК, аби ми мали краще уявлення про ситуацію на місцях і змогли розпочати важливі дії, які давно вже необхідні», — додала п. Натале.
«Ми прагнемо вшанувати людей, які загинули без будь-якої причини в ґеноциді, різанині, війні. Мільйон кісток був потрібен, щоби згадати про них і зробити щось, аби такого більше не повторилося», — зауважила Неємії Намадаму, активіст із ДРК. Вона також зазначила, що сама втратила близьких людей під час масової бійні. «Не можу назвати вам їх кількість. Це були родичі, друзі, близькі друзі», — сказала п. Намадаму.
За різними оцінками, під час громадянської війни в ДРК у 1996-2003 рр. було вбито до 5 млн осіб. Незважаючи на мирні угоди, які припинили громадянську війну, досі відбуваються вбивства та напади. У Судані в 1983-2005 рр. загинуло близько 2 млн осіб, а в 2011-2012 рр., за підрахунками активістів, понад півмільйона людей залишилося без домівок. У Сомалі активісти налічують 1,6 млн біженців у самій країні й 675 тис. — за її межами, там тривають сутички, жителям загрожує голод. У М’янмі уряд провадить кампанію проти партизанських рухів, яка супроводжувалася масовими жертвами. У цих країнах правозахисники відзначали також застосування тортур, масові страти та зґвалтування, руйнування окремих будинків і цілих селищ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply