Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Імпічмент Обами?

Автор:

|

Червень 12, 2014

|

Рубрика:

Імпічмент Обами?

Барак Обама розчарований

Президент США порушив федеральний закон, який підписав лише шість місяців тому, санкціонувавши звільнення з в’язниці у Ґвантанамо п’ятьох високопоставлених членів «Талібану», звинувачених у тероризмі. Їх випустили в обмін на повернення з полону сержанта армії США Боу Бергдала, заявили в Республіканській партії.

Такими діями президент може поставити себе під загрозу оголошення імпічменту, застерігає колишній федеральний прокурор, котрий брав участь у судовому процесі в справі терористів, відповідальних за вибухи у Всесвітньому торговому центрі. «Звільнення керівних терористів «Талібану» це — особливо тяжкий злочин і правопорушення», — заявив екс-прокурор Ендрю С. Мак-Карті. До слова, його нова книга, у якій описано випадок оголошення імпічменту Обамі, вийшла у світ 3 червня ц. р.
«Обама відкрито порушив закони, згідно з якими, він зобов’язаний повідомити Конґресу за 30 днів до будь-якої передачі терористів із Ґвантанамо й пояснити, як загрозу, яку становлять такі терористи, було істотно зменшено», — заявили конґресмен Бак Мак-Кеон, голова Комітету з питань збройних сил при палаті представників, і Джим Інгоф, найстаріший член Комітету із питань збройних сил при сенаті.
«Нашу радість від звільнення сержанта Бергдала стримує той факт, що президент Обама віддав перевагу тому, щоб проігнорувати закон, не кажучи вже про те, щоб дотримуватися розумної політики для досягнення цієї мети», — переконані політики, котрі обидва представляють Республіканську партію.
Рішення п. Обами викликало ще більше питань і невдоволення, коли стало відомо про деякі факти із життя Боу Бергдала, унаслідок чого багато людей припинило бачити в екс-бранці героя. Замість цього багато хто з його колишніх товаришів називає сержанта дезертиром.
Офіційний звіт Пентаґону 2010-го містить висновок, що сержант Бергдал залишив свій пост у Афганістані, тому армія США не робила надзвичайних зусиль для його пошуку після початкової пошукової операції. Крім того, повідомляється про шістьох солдатів, що загинули внаслідок зникнення Боу Бергдала з поста 30 червня 2009 року. Батьки одного із цих військовослужбовців сказали, що їхній син загинув у місії, спрямованій на ліквідацію табору талібів, причому завдання з порятунку «дезертира» не було поставлене. Загалом сержант Бергдал пробув у полоні близько п’яти років — його звільнили 31 березня ц. р.
Представник Білого дому заявив, що оточення президента Обами було заскочене зненацька зростанням хвилі громадського обурення в деяких колах після порятунку Боу Бергдала. «Усі думали, що це буде, як у січні 1981-го», — зазначило джерело в Адміністрації Барака Обами, посилаючись на перемовини про звільнення 52 американських заручників у Ірані після 444 днів утримання в неволі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply