Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Хто такі мормони?

Автор:

|

Листопад 21, 2013

|

Рубрика:

Хто такі мормони?

В очах баптистів, євангелістів і інших протестантських течій мормони виглядають єретиками, зокрема, через те, що їм дозволено (і це заохочується ) мати по кілька дружин. І мало хто знає, як насправді виникла церква мормонів. За переказом, батькові-засновнику віровчення Джозефу Сміту явився янгол і вручив йому священну книгу мормона на золотих скрижалях. І той же ангел забрав його на небо після заснування церкви. Більш прозаїчна версія розповідає про те , що в Джозефа Сміта було одночасно 80 дружин, у тому числі 13-річні. Саме за це 1844 року він був заарештований владою . Жителі його міста мали намір лінчувати багатоженця й увірвалися до в’язниці, але в пророка виявився при собі пістолет, і він загинув у перестрілці. А його послідовники після цього зазнали гонінь.
Після столітнього протистояння з федеральним урядом американським мормонам удалося майже остаточно відокремитися від навколишньої дійсності. У своїх колоніях вони живуть простими правилами: спільність майна, робота на землі, багатоженство й… очікування швидкого кінця світу.
Як правило, усі вони провадять общинний спосіб життя. У середньостатистичному «радгоспі» мормонів близько 30 % землі і худоби має статус «комунальних» – дохід із них іде в Церкву, на будівництво безкоштовних будинків, школу, дороги й інші загальні потреби. Життя громади регулюється на загальних зборах – щосуботи в церкві. Але право голосу мають тільки чоловіки – вони ухвалюють те чи інше рішення, яке стає місцевим законом.
Загалом, мормони живуть на заході США – основним притулком для них служить штат Юта, а також Невада, Нью-Мексико й Канзас. Час від часу від великих громад відбруньковуються дрібні – багато пасторів заохочують таку експансію – похід в нові місця, освоєння нових земель.
Попри такий простий, на перший погляд, стиль життя, у мормонів є дуже дивні звичаї та правила. Найтаємничіший їхній обряд – освячення мертвих. Вони це називають замінником хрещення. Цю практику запровадив сам Джозеф Сміт. Він хвилювався, що буде з його братами, померлими до того, як він став мормоном. І йому було одкровення, що він може за них охреститися. Тож мормони в усьому світі заочно хрестять у свою віру мертвих людей. І люди ці можуть бути різних віросповідань і з різних країн.
Церква мормонів має найбільше у світі генеалогічне дерево. У їхньому центрі зібрано архівні дані про сотні мільйонів людей, у ??тому числі й про наших померлих співвітчизників. За деякими даними, 1992 року мормони активно працювали з архівними матеріалами країн СНД, скопіювавши десятки тисяч документів.
Звісно, мормони вербують до своїх лав і живих. Так, за рік їхній місіонер має навернути у свою віру від чотирьох до восьми осіб. За даними Центру апологетичних досліджень США, що 80 секунд у світі з’являється новий мормон. Якщо так триватиме й далі, то до 2080 року кожна п’ята людина на світі буде мормоном.

Дарина Галицька

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...