Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Голова ФРС заспокоїв інвесторів

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Голова ФРС заспокоїв інвесторів

Бен Бернанке, голова Федеральної резервної системи (ФРС), укотре виступив на захист політики низьких відсоткових ставок і викупу активів. Він заявив, що дочасне припинення підтримки може поставити під загрозу зростання економіки США й лише посилить ті самі проблеми, яким прагнуть запобігти й ФРС, й інші зацікавлені сторони. «Дочасне підвищення ставок буде пов’язане з високим ризиком зриву відновлення й, можливо, призведе до ще тривалішого періоду низьких довготермінових ставок», — сказав посадовець.

На підтвердження слушності своїх слів п. Бернанке навів приклади інших розвинених країн (Канада, Німеччина, Велика Британія), де ослабленість економіки вимагає тривалої підтримки низької вартості кредитування. «Наразі найбільші економіки, очевидно, не можуть підтримувати істотно вищі реальні норми прибутковості. У зв’язку із цим центральні банки, за умови, що вони забезпечують цінову стабільність, не мають іншого вибору, окрім як підтримувати порівняно низькі довготермінові ставки», — вважає він.
Варто зазначити, що всередині самої ФРС немає єдності думок щодо цього питання: не так давно Джеремі Стейн, член Ради керуючих ФРС, стверджував, що фінансові ринки демонструють ознаки перегріву, і закликав розглянути зміну грошово-кредитної політики в разі збереження таких ризиків.
У межах боротьби з фінансовою кризою та рецесією 2007-2009 рр. ФРС урізала відсоткові ставки фактично до нуля (цільовий діапазон 0-0,25 %), а також викупила активи, переважно держоблігації, на 2,5 трлн USD. Однак відновлення економіки залишається стриманим: зростання валового внутрішнього продукту цього року, як очікується, навряд чи перевищить 2 %, а безробіття залишається на рівні 7,9 %.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...