Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

Годі миритися з Кремлем!

Автор:

|

Травень 05, 2016

|

Рубрика:

Годі миритися з Кремлем!

Марк ТонерПричиною пікової кількості порушень режиму припинення вогню на сході України є дії проросійських сепаратистів і Москви, що їх підтримує. Із такою заявою 29 квітня виступив Марк Тонер, заступник речника Державного департаменту. «Ми, безумовно, занепокоєні рівнем насильства в Східній України, який є найвищим із часів досягнення домовленості про припинення вогню у вересні», — наголосив він.
Чиновник підкреслив, що впродовж квітня було зареєстровано близько 30 тис. випадків порушення режиму перемир’я, назвавши це «величезною кількістю». При цьому, за його словами, «доповіді Організації з безпеки та співпраці у Європі (ОБСЄ) підтверджують, що більшою мірою відповідальність за порушення несуть сепаратисти». Він укотре закликав Російську Федерацію (РФ) і сепаратистів, яких вона підтримує, «дотримуватися повною мірою режиму припинення вогню».
А в Палаті представників Конґресу зареєстрували новий законопроект, який з’ясовує позицію США з приводу нелеґальної окупації Криму Росією, посилює санкції проти неї та пропонує інноваційні методи для надання допомоги Україні.
Еліот Енґель, демократ зі штату Нью-Йорк, та Адам Кінзінґер, республіканець зі штату Іллінойс, повідомили, що вони запропонували законопроект, який стосується поточної кризи в Україні. До них доєдналася група ще 14 законодавців, у т. ч. двопартійне керівництво українського «кокусу» в Палаті представників, котрі запропонували Акт про стабільність і демократію в Україні (STAND). Автори законопроекту пишуть, що аґресія РФ проти України підірвала суверенітет останньої і водночас загрожує довготерміновим інвестиціям США в цілісній, вільній і мирній Європі. Окупація Криму Росією — незаконна. Щодо цього питання політика Америки мусить бути чіткою, як у випадку багаторічної окупації Радянським Союзом країн Балтії, за одночасного збереження трансатлантичної єдності. Акт STAND — це новий підхід до всіх тих питань і дає ясно зрозуміти, що «США не стоятимуть бездіяльно у час, коли Путін залякує своїх сусідів, випробовує рішучість НАТО та намагається підірвати єдність західних країн», заявив п. Енґель.
Адам Кінзінґер, своєю чергою, сказав, що «настав час, аби Сполучені Штати підтвердили, що не будуть потурати російській аґресії» і що «ніколи не визнають незаконної анексії Криму Росією». Акт STAND посилює санкції проти РФ і відкидає будь-яку форму визнання панування Росії над Кримом. Він чітко визначає право України на самооборону та пов’язує будь-яке пом’якшення санкцій із своєчасним і повним виконанням мінських угод. Зокрема, законопроект уводить обмеження на передачу РФ певних предметів і послуг військового призначення з боку країн-членів НАТО, що містять американські технології або компоненти, доти, доки вона силою утримує територію України або будь-якої країни-члена НАТО. Документ поширює дію «закону Магнітського» на території, окуповані або контрольовані РФ, такі як Крим, Абхазія, Південна Осетія та Придністров’я. Він доручає адміністрації США в консультації з українським урядом шукати можливостей створення міжнародного консорціуму з метою залучення приватних інвестицій в Україну шляхом зменшення політичних ризиків для майбутніх приватних інвесторів. Доручає Державному департаменту розробити й утілити стратегію реакції на російські зусилля з дезінформації та пропаґанди щодо російськомовного населення в країнах, що межують з РФ. Акт STAND посилює санкції проти Росії та відкидає будь-яку форму визнання панування РФ над Кримом. Він також сприяє інвестиціям в Україні та доручає Державному департаменту запровадити стратеґію у відповідь на російську пропаґанду та дезінформацію.
Сполучені Штати не забули й про агресію РФ на сході України. Марк Тонер наголосив, що для проведення виборів на Донбасі Росія та сепаратисти мають спочатку виконати базові пункти мінських угод щодо припинення вогню, відведення військ і зброї, а також сприяти створенню всіх умов для електоральних процесів, у т. ч. моніторинґ ОБСЄ. «Щодо виборів (на Донбасі), то Вікторія Нуланд, помічник держсекретаря, побувала нещодавно в цьому реґіоні. Там вона сказала, що ми не визначаємо жодних дат, коли мають пройти вибори», — нагадав чиновник.
Водночас він зауважив, що у Вашинґтоні мають іншу стурбованість у цьому контексті. «Ми абсолютно чітко заявляли про те, що мінські домовленості вимагають досягнення достатнього рівня безпеки, доступу ОБСЄ, а також можливості кандидатів балотуватися та можливість людей почути їх перед тим, як пройдуть голосування», — уточнив представник Держдепартаменту.
Водночас на розгляд Палати представників був унесений законопроект «Про підтримку стабільності та демократії в Україні». Законодавчий акт ініціював конґресмен Енґель. Він має на меті, зокрема, «стримування, відсіч і припинення російської аґресії в Україні для допомоги демократичного переходу».
У тексті міститься вимога до голови Держдепартаменту розробити та почати втілювати стратеґію протидії російській дезінформації та пропаґанді, спрямованій проти населення країн, що межують з РФ. Крім того, Рада керуючих із питань мовлення США має створити Кримськотатарську службу мовлення, підпорядковану Українській службі мовлення, для трансляції програм кримськотатарською мовою на територію Криму.
Законопроект також передбачає створення Міжнародного консорціуму за участю США, інших держав, багатосторонніх структур, інвесторів і страхових компаній для спільного ґарантування можливих інвестиційних ризиків. Цей пункт спрямований на сприяння вливанню приватних інвестицій в Україну.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply