Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Гінґріч переміг у Південній Кароліні

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Гінґріч переміг у Південній Кароліні

Переможцем праймеріз Республіканської партії в Південній Кароліні мас-медіа назвали екс-спікера палати представників Конґресу США Ньютона Гінґріча (на фото). ЗМІ, що беруть участь в офіційному підрахунку голосів, проводили опитування американців при виході з виборчих дільниць. За офіційними даними, Гінґріч набирає 37 %, Мітт Ромні, колишній губернатор Массачусетсу, який раніше вважався лідером внутріпартійної президентської гонки, — 33 %.

Результати exit polls свідчать, що Ньютон Гінґріч випередить пана Ромні на 10 %, набравши до 38 % голосів виборців. Такий прогноз пояснюється тим, що жителі Південної Кароліни є досить консервативними й критично налаштованими щодо лібералізму Мітта Ромні. Вплинути на наслідки голосування може й те, що пан Ромні є мормоном, а в Південній Кароліні мешкає доволі багато християн-євангелістів.

Починаючи з 1980 року праймеріз у Південній Кароліні незмінно визначають у республіканців лідера президентських перегонів, який потім стає офіційним кандидатом від партії на загальнонаціональному з’їзді. Головним питанням цих виборів є збереження лідерства помірного консерватора Мітта Ромні, який наразі вважається найпопулярнішим у країні республіканцем.

Південна Кароліна — один із найконсервативніших штатів: на 11-ти з 12 останніх президентських виборів, у тому числі на минулих, тут підтримували республіканців. Два інших кандидати-республіканці — екс-сенатор від Пенсильванії Рік Санторум і конґресмен від Техасу Рон Пол набирають, відповідно, 15 і 11 % голосів.

Губернатор Техасу Рік Перрі, один із кандидатів на посаду президента США від Республіканської партії, уже відмовився від участі у виборчій кампанії. 18 січня під час чергових передвиборних дебатів він сказав, що Туреччиною, яку Вашинґтон уважає за свого багаторічного стратеґічного партнера в реґіоні, начебто «керують ісламські терористи». Заява, яку місцеві медіа використали лише як привід покепкувати з техаського губернатора, спричинила у світі неабиякий резонанс. Зокрема, Міністерство закордонних справ Туреччини заявило, що подібні висловлювання — безпідставні та неприйнятні.

Держдепартаменту США довелося виправдовуватися через губернатора-республіканця. «Ми вважаємо Туреччину надійним партнером як у НАТО, так і у двосторонніх відносинах. У нас склалася тісна взаємодія з питань реґіональної та ґлобальної безпеки. Але я із цієї трибуни можу говорити про офіційну точку зору нашої країни: Туреччина відіграє позитивну й конструктивну роль у реґіоні, а також є прикладом так званої ісламської демократії в дії», — заявив Марк Тонер, представник відомства.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...