Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Гіларі Клінтон випереджає Дональда Трампа вже на 14 %

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

Гіларі Клінтон випереджає Дональда Трампа вже на 14 %

Дональд Трамп і Гіларі Клінтон

Екс-держсекретар збільшила свій відрив від кандидата-мільярдера вдвічі ще до перемоги на других президентських дебатах.

Навіть доньку образив
7 та 8 жовтня телеканал NBC News і газета Wall Street Journal оприлюднили результати спільно проведеного ними опитування електоральних симпатій у США, згідно з якими кандидат у президенти США від Демократичної партії Гіларі Клінтон підтримали вже 46 % виборців, республіканця Дональда Трампа — 35%, лібертаріанця Ґері Джонсона — 9 %, а висуванця «Зеленої партії» Джилла Стейна — 2 %. Натомість вибираючи з-поміж двох основних кандидатів, 52 % опитаних надали перевагу п. Клінтон, а 38 % — п. Трампу.
Політичні оглядачі дійшли висновку, що таким чином американське суспільство відреагувало на оприлюднення минулої п’ятниці засобами масової інформації скандальних записів 2005 року з непристойними сексистськими висловлюваннями республіканця. Адже той грубо висловлювався тоді під час розмови з Біллі Бушем, колишнім ведучим розважальної телепрограми Access Hollywood, про жінок і хвалився тим, як «затискав» жінок, цілував їх і хапав за інтимні місця, а також давав співрозмовнику «поради» щодо того, як із ними поводитися.
Аналітики вже заявили, що цей відеозапис знижує шанси п. Трампа на перемогу. Вплинув він і на виборчу кампанію до Конґресу США, в ході якої демократи наразі випереджають своїх суперників у соцопитуваннях — уже понад 7 % американських громадян хочуть бачити контроль Демократичної партії в законодавчому органі. Причому цей розрив збільшується — минулого місяця демократи мали лише 3 % переваги.
А телеканал CNN опублікував ще 18 записів вульгарних висловлювань кандидата Трампа. Зокрема вони лунали з його уст в ефірі радіошоу The Howard Stern Show у 1990-2000 рр. Навіть на запитання телеведучого про те, чи може він називати свою доньку Іванку piece of ass (доволі образливий вираз) він відповів ствердно.

«Абсолютно чітке відображення»
На телеканалі CNN також запевнили, що п. Клінтон вдруге виграла теледебати, які відбулися 9 жовтня. Їй надали перевагу 57 % телеглядачів, тоді як Трампа — 34 %. Причому її називали фаворитом до початку дебатів 58 % учасників опитування.
Телеведуча одразу ж запитала на дебатах кандидатів про те, чи продемонструють вони належну поведінку, яка стане прикладом для молоді, й додала, що багато людей запитують щодо плівок, на яких мільярдер хвалиться чіплянням до жінок. Той відповів: «Це була розмова за закритими дверима. Я цим не пишаюся. Вибачаюся за це перед моєю родиною і перед американським народом».
Республіканський кандидат також запевнив, що поважає жінок й що йому соромно за сказане 2005-го. Своєю чергою, його опонентка коментувала сказане так: «Він сказав, що відео не є його відображенням, але гадаю, що для всіх, хто це чув, це є абсолютно чіткою його характеристикою. Впродовж усієї кампанії ми бачили, як він ображав жінок, як він їх засуджував за їхню зовнішність, виставляв рейтинґи».
Натомість Дональд Трамп намагався боронитися нападом: «Якщо ви подивитеся на Біла Клінтона, то там усе набагато гірше. Я лише казав, а він робив. Те, що він робив із жінками, такого ніколи не було раніше в усій політичній історії цієї країни, настільки образливо він ставився до жінок». Кандидат від республіканців навіть заявив, що чотири жінки, котрих нібито домагався Біл Клінтон, сидять у залі. Однак кандидат від Демократичної партії не стала обговорювати звинувачення на адресу свого чоловіка.

Натисне на Кремль
Тоді п. Трамп зажадав від неї вибачень за те, що коли вона була держсекретарем США, то використовувала для листування свою особисту електронну адресу. «Це була помилка, і я беру на себе повну відповідальність за це. За використання особистої електронної пошти. Я не шукаю виправдань, це була помилка», — визнала Гіларі.
Але її опонент не заспокоївся й пригрозив: «Якщо я переможу, то збираюся дати вказівку своєму генеральному прокурору призначити спеціального прокурора, котрий зайнявся б цим питанням, що внесло стільки обману». У відповідь п. Клінтон зауважила: «Враховуючи темперамент п. Трампа, чудово, що він не контролює застосування закону в нашій країні».
А коли мільярдер заявив, що в такому разі вона була б у в’язниці, то зала відреагувала сміхом. Посміхнулася на це й Гіларі, котра також заявила на дебатах, що це Росія намагається зробити її суперника президентом. «Кремль, а саме Путін і російський уряд, спрямовує ті атаки, той злом, щоб вплинути на наші вибори, — пояснила кандидат Демократичної партії. — Ніколи в історії нашої країни ми не були в ситуації, коли наш супротивник, іноземна держава, так завзято намагається вплинути на результати виборів США, і повірте мені, вони це роблять тому, що хочуть, щоб не мене обрали, вони це роблять на користь Дональда Трампа. Можливо, тому, що він похвалив Путіна, можливо тому, що він згоден із тим, що Путін збирається зробити. Можливо, він хоче в Москві якийсь бізнес розгорнути».
Гіларі Клінтон також пообіцяла, що після її перемоги будуть розслідуватися військові злочини Росії в Сирії, що вона введе там безполітну зону й знайде способи натиснути на Кремль. За її словами, для врегулювання кризи в цій країні необхідні перемовини, на які Росія не піде доти, поки не буде механізмів тиску на неї в цьому питанні. Натомість республіканський кандидат заявив: «Гадаю, було б чудово, якби ми порозумілися з Росією. Ми могли б, наприклад, боротися проти «Ісламської державої» (ІД) разом».

Брак єдності
А коли Дональду Трампу нагадали, що кандидат від республіканців у віце-президенти Майк Пенс заявив, що провокації в Сирії «треба перестріти американською силою, й якщо Росія продовжує бути залученою разом із сирійськими силами, то США мають бути готовими використати військову силу та вдарити по військових цілях режиму Асада», то мільярдер відповів, що не погоджується з цим. А відтак — засвідчив, що в його команді відсутня єдність думок і спільна стратегія щодо найважливіших питань американської політики.
Стосовно ж Путіна п. Трамп висловився 5 жовтня на мітинґу у місті Гендерсон (штат Невада) доволі плутано. Судіть самі — він там заявляв: «Я не люблю і не ненавиджу (Путіна. — ред.). Побачимо, як складеться. Може, у нас будуть прекрасні взаємини, а може, жахливі, чи десь посередині. Але точно скажу одне: якщо у нас будуть добрі стосунки з Росією, і вона разом із нами вдарить по ІД, то я не проти». Виступаючи, п. Трамп заявив: «Росія порушила угоду, зараз вони стріляють, вони бомблять, і все таке. Це повинно бути припинено, та припинено швидко».
Тож не дивно, що від також непослідовного кандидата вже «відхрестилися» навіть щонайменше 33 впливових представників Республіканської партії, котрі публічно заявили про відмову підтримувати його на теперішніх президентських перегонах. Про це повідомили на прореспубліканському телеканалі Fox-News.
Зокрема проти свого однопартійця висловилися три колишніх кандидати в президенти, 17 сенаторів і конґресменів, восьмеро губернаторів та екс-губернаторів, а також ще п’ятеро впливових республіканців, котрі обіймали або обіймають високі посади при владі. Приміром, Мітт Ромні, кандидат Республіканської партії на президентських виборах 2012 року, заявив: «Я був ображений і стривожений тим, що було сказано і зроблено Дональдом Трампом. Гадаю, це принизливо для наших жінок, наших доньок, наших онучок і майбутнього покоління».
А Арнольд Шварценеґґер, актор і колишній губернатор штату Каліфорнія, зізнався: «Вперше, відколи я став громадянином США 1983 року, я не буду голосувати за кандидата від Республіканської партії на посаду президента».
Своєю чергою, Джон Кейсік, колишній кандидат у президенти і губернатор штату Огайо, запевнив: «Абсолютно ясно, що він не змінився та не має жодного інтересу це робити. Як підсумок, Дональд Трамп — це людина, котру я не можу і не повинен підтримувати… Я не буду голосувати за кандидата, котрий поводив себе таким чином, що так погано відображається на нашій країні. Наша країна заслуговує на краще».
Інформаційна агенція Associated Press повідомила, що керівництво Республіканської партії США навіть має намір обговорити на спеціальній конференції ситуацію, яка склалася навколо п. Трампа, й підкреслила, що такі форуми проводяться тільки в крайніх випадках. А кілька республіканських політиків закликали мільярдера зняти свою кандидатуру з виборів. Але той відповів, що шанси на його добровільний вихід із передвиборчої боротьби дорівнюють нулю.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply