Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 21, 2020

Гіларі Клінтон випереджає Дональда Трампа вже на 12 %

Автор:

|

Жовтень 27, 2016

|

Рубрика:

Гіларі Клінтон випереджає Дональда Трампа вже на 12 %
Треті дебати кандидатів у президенти

Треті дебати кандидатів у президенти

Дональд Трамп, кандидат у президенти від Республіканської партії, оголосив свої президентські плани навіть на тлі свого стрімко падаючого рейтинґу.

50:38
За результатами останнього опитування, проведеного телеканалом ABC news, Гіларі Клінтон відірвалася від Дональда Трампа аж на 12 %. За неї готові віддати свої голоси вже 50 % виборців, тоді як за нього — 38 %, ще 5 % підтримують Гаррі Джонсона, а 2 % — Джилла Стейна.
Натомість в опитуванні інформаційної агенції Reuters демократка випереджає республіканця лиш на 5 %. За неї готові проголосувати 43 % учасників цього дослідження електоральних симпатій, а за нього — 38 % виборців.
У передвиборчому штабі мільярдера визнали його відставання у президентських перегонах від екс-держсеретаря. Келлі-Енн Конвей, керівник виборчого штабу п. Трампа, повідомила в інтерв’ю телеканалу Ен-бі-сі: «Ми — позаду. У неї (Клінтон. — Ред.) є певна перевага… Але ми не здаємося. Бо знаємо, що можемо виграти».
А основними причинами падіння рейтинґу Дональда Трампа називають інформацію про його непристойну поведінку з жінками та його відмова 20 жовтня в третьому раунді теледебатів кандидатів на пост президента США чітко відповісти на запитання, чи визнає він результати виборів у разі своєї поразки. Дослівно ж він заявив таке: «Я визнаю чіткий результат виборів, однак зберігаю за собою право юридично оскаржити сумнівний результат».
Відтак можна констатувати, що республіканець не лише не надолужив у прямому телевізійному ефірі своє відставання, а навпаки — неабияк посприяв йому. Адже 52 % опитувані телеканалом CNN глядачів теледебатів визнали перемогу у ній Гіларі Клінтон, тоді як звитяга її суперника привиділася 39 % респондентам. Таким чином, демократичний кандидат перемогла в усіх трьох раундах теледебатів.

«Передебатила»
Останні ж дебати переросли в сповнену ненависті сварку. Гіларі заявила в прямому телеефірі, що Путін хотів би бачити на чолі США свого «маріонетку», маючи при цьому на увазі, звісно ж, опонента. Останній же переконував, що президенти Росії й Сирії нібито переграли» і Клінтон, і Обаму в останній із цих держав, а також поставив під сумнів висновки розвідки США про втручання Кремля в американські вибори, хоч і запевнив, що засуджує його в разі, якщо воно справді було.
Дональд Трамп також наполягав, що його суперниця начебто «в принципі не зможе впоратися з проблемами США», а та вкотре дорікала йому за його неповагу до жінок, національних меншин і сумніви щодо міжнародних зобов’язань перед союзниками.
Адріан Каратницький, старший науковий співробітник Атлантичної ради США, прокоментував дебати кандидатів так: «Я відчув, що Трамп програв дебати. Упродовж більшої частини суперечки він відчайдушно намагався зберігати спокій. Та йому це не вдалося. Значною мірою — через слабке володіння проблемами та фактами. На противагу йому Клінтон володіла фактами, промовляла впевнено та гідно». Та все ж експерт визнав, що «проблема полягає в тому, що деякі американські виборці керуються радше емоціями, зокрема гнівом, ніж розумом. Для них аґресивний стиль Трампа — дуже привабливий».
Утім, для п. Каратницького, цілком очевидно, що «Трамп не отримав жодного імпульсу після цієї дискусії». Експерт вважає, що той програв дебати тому, що не зміг зосередитися на конкретних політичних рішеннях, питаннях, які мають першорядне значення не тільки для його головних прихильників, але й для виборців, котрі ще не визначилися. Експерт також дійшов висновку, що республіканець погіршив своє становище, відмовившись сказати, чи він визнає результати виборів у разі програшу.
Своєю чергою, Богдан Яременко, очільник «Майдану закордонних справ», зауважив, що саме колишній першій леді вдалося вивести свого опонента з рівноваги. Зокрема — дуже гостро поставивши питання про Росію. На думку дипломата, це прозвучало як звинувачення, що п. Трамп довіряє Путіну більше, ніж американській розвідці, яка впевнена у втручанні у вибори в США. Навіть модератор дискусії, котрого напередодні всі вважали якщо не протрампівським, то точно антиклінтонівським, був змушений «притиснути до стінки» мільярдера запитанням, чи довіряє він заявам американської розвідки.
Богдан Яременко вважає, що той вислизнув, заявивши, що «не знає Путіна», але пізніше все ж повернувся до теми «фальсифікованих виборів». Дипломат додав, що її «з великою ймовірністю майстерно підкинули США росіяни».
Володимир Огризко, екс-міністр закордонних справ України, прокоментував дебати кандидатів у президенти США так: «Вже не є темою для дискусії, що Дональд Трамп так і залишиться кандидатом у президенти. І це буде правильно як із точки зору інтересів США, так і інтересів їхніх союзників. Адже мати на посту глави наддержави людину, у котрої немає зовсім ніякого досвіду ведення міжнародних справ, популіста та політика з ознаками неадекватності — загроза і для Штатів, і для всього цивілізованого світу. Гадаю, Трампу не вдасться перемогти навіть за рахунок аудиторії, на яку він робить ставку — білих чоловіків середнього віку. Результати опитувань демонструють, що розрив між кандидатами на користь Клінтон зберігається, і цей розрив є досить істотними. Останні дебати вселяють надію на те, що американці зроблять правильний вибір. Очікувати чогось драматичного у дні, які залишилися до виборів, вважаю, вже не слід: традиційно весь бруд виливається під час дебатів. Хіба що станеться якийсь неймовірний катаклізм, що вплине на ситуацію, але це навряд чи відбудеться. Громадська думка вже сформувалася, і шансів на перемогу у п. Трампа не залишилося».

«Вашинґтон — не Київ»
Натомість американський експерт Джексон Діль у The Washington Post вважає, що Путін у разі поразки Трампа спробує влаштувати у США… революцію. «У Путіна виробилася одержимість «кольоровими революціями», які, як він переконаний, не є ні спонтанними, ні організованими на місцевому рівні, бо насправді сплановані Сполученими Штатами — зокрема, протести у Москві чотири роки тому — самою Гіларі Клінтон. Саме в цьому контексті слід розглядати теперішнє втручання Росії в хід президентської кампанії в США. Путін намагається відповісти американській політичній еліті її ж, як він вважає, зброєю — намагається організувати, за допомогою Трампа, «кольорову революцію» в США», — пояснив він.
Журналіст проаналізував стандартний алгоритм протестів: мова завжди йшла про протистояння альтернативного політичного руху та владної еліти, яка готова була піти на фальсифікації, щоб зберегти свої позиції. Відтак, прихильники альтернативного руху збирали докази цих фальсифікацій, проводили опитування та підрахунки, поширюючи свої дані поряд із офіційними, а коли в результаті фальсифікацій перемагала правляча партія, то вони закликали своїх прихильників вийти на вулиці з протестами, які, як вони сподівалися, або повалять режим або, як мінімум, змусять владу скасувати результати виборів.
«Звісно, популістська кампанія Трампа не більше схожа на демократичні рухи в країнах Східної Європи, ніж потенційна адміністрація Клінтон — на путінський режим. Але мета Кремля — створити ілюзію схожості», — зауважив експерт. За його словами, першим кроком Росії в президентській кампанії в США було зламати комп’ютери Національного комітету Демократичної партії та старших партійних діячів і поширювати, іноді зі змінами, матеріал, який нібито доводитиме, що демократці підіграють. Після цього почнуть звучати припущення про те, що були можливі й фальсифікації під час самих виборів.
«Тим часом Трамп зіграє свою роль. Він не впорався б із нею краще, навіть якщо б працював за затвердженим Кремлем сценарієм. Він постійно попереджає, що вибори можуть бути сфальсифіковані, і закликає своїх прихильників стежити за «певними місцями», де він, швидше за все, програє — зокрема, за Філадельфією», — вважає п. Діль.
Експерт нагадав, що деякі прихильники мільярдера вже заявляють про готовність протестувати в разі перемоги екс-держсекретаря. Він також вважає, що «Путін розуміє: Вашинґтон — не Київ, навряд чи учасники протесту вийдуть на вулиці перед Білим домом чи Конґресом. Але бунти можуть статися й онлайн: уявіть собі шквал коментарів, підкріплених проплаченими тролями Кремля, його супутниковою телевізійною мережею, і прихильниками Дональда Трампа, з приводу «крадіжки» перемоги у республіканця».
Джесон Діль упевнений, що це не завадить Гіларі стати президентом — як протести на Болотній не завадили Путіну свого часу, однак прогнозує: «Але Путін таким чином помститься. А Трамп зіграє роль найкориснішого ідіота».
Тим часом останній оголосив плани на перших сто днів свого президентства навіть попри своє значне відставання від суперниці в рейтинґу електоральних симпатій.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply