Новини для українців всього свту

Monday, Aug. 10, 2020

«Газпрому» не дозволили обібрати Лазаренка

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

«Газпрому» не дозволили обібрати Лазаренка

Апеляційний суд округу Колумбія відхилив скаргу російського «Газпрому», який вимагав повернути йому 140 млн USD із рахунків Павла Лазаренка, колишнього прем’єр-міністра України. США ж хочуть стягнути на свою користь близько 260 млн USD із рахунків пана Лазаренка у Швейцарії, Литві, Ліхтенштейні й інших країнах. На думку позивача, ці кошти були отримані внаслідок протизаконної діяльності екс-прем’єра України, засудженого в США за відмивання грошей.

Згідно з місцевим законодавством, оскільки частину правопорушень було вчинено в США, влада країни має право вимагати передачі незаконно отриманих коштів у бюджет. Однак на ці гроші претендує також кілька компаній, у тому числі ліквідатори банку EuroFed в Антигуа та «Газпром», який вимагає 140 млн USD, що призначалися компанії за угодою з «Єдиними енерґетичними системами України» й начебто були викрадені Павлом Лазаренком.

Проте американський федеральний суд виключив російську компанію із числа зацікавлених сторін у процесі. «Газпром» це рішення оскаржив. На думку компанії, ця справа не підсудна американському федеральному судові, і вимоги компанії були виключені неправомірно. У постанові апеляційного суду зазначається, що «Газпром» може повернутися до питання про виключення його вимог після того, як федеральним судом буде ухвалене остаточне рішення в справі про повернення коштів.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply