Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 8, 2019

Гаваї випустили власну валюту

Автор:

|

Травень 30, 2013

|

Рубрика:

Гаваї випустили власну валюту

Борці за незалежність Гаваїв від США репрезентували в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку полінезійські монети кала, які вони пропонують увести в обіг як національну валюту, у тому числі в низці південно-тихоокеанських острівних країн. Вождь Алека Аїпоалані, який назвався нащадком колишньої королівської династії, верховним вождем гавайського королівства Атуї, продемонстрував три свіжо викарбувані монети. Одна з них — мідна, вагою 28,35 г і номіналом два кала, друга — срібна, вагою 28,35 г і номіналом 50 кала, третя – із чистого золота вагою 3,11 г й номіналом 500 кала.

На монетах відтиснуто портрет самого п. Аїпоалані, а на реверсі зображено герб гавайської королівської династії, яку скинули 1893 року, перед анексією Гаваїв Сполученими Штатами. «Ми створюємо нашу національну валюту, оскільки багато полінезійських народів потребує економічного розвитку, і без єдиної валюти нам важко об’єднати зусилля та рухатися вперед», — наголосив вождь.
Зазначимо, що на Гаваях, які стали частиною США 1959-го, діє близько десятка різних рухів, які наполягають на незаконності анексії та вимагають незалежності або автономії країни. На відміну від монархістів, які обстоюють відновлення королівства європейського типу, п. Аїпоалані та його адепти, за їхніми словами, мають намір реконструювати давніший устрій суспільства, на чолі якого стоїть не король, а верховний вождь.
У Нью-Йорку п. Аїпоалані брав участь у обговоренні в Генасамблеї ООН прав корінних народів, зазначають ЗМІ. «Атуї визнали в ООН, нам дали місце», — констатував верховний вождь, хоча про надання статусу самостійної держави самопроголошеному гавайському королівству наразі не йдеться.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply