Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 24, 2019

ФБР розсекретило досьє на доньку Сталіна

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

ФБР розсекретило досьє на доньку Сталіна

Федеральне бюро розслідувань розсекретило досьє на Світлану Аллілуєву, доньку Йосипа Сталіна, котра еміґрувала до США 1967 року. Як свідчать документи, після прибуття до Америки п. Аллілуєва повідомила ФБР, що побоюється можливого ??стеження з боку агентів російського КДБ. Однак документи не містять жодних вказівок на те, що таке спостереження справді коли-небудь велося.

У документах також ідеться про зустріч 1967 року джерела ФБР із Михайлом Трепихаліним, дипломатом посольства СРСР у Вашинґтоні, під час якої він заявив, що радянський уряд негативно поставився до втечі Світлани Аллілуєвої з країни, вважаючи, що США можуть використовувати її історію «з пропагандистською метою». Пан Трепихалін також висловлював побоювання, що якісь сили в Сполучених Штатах Америки за допомогою п. Аллілуєвої можуть спробувати «зруйнувати відносини» між Вашинґтоном і Москвою.
Разом із тим, інші джерела ФБР заявляли, що влада СРСР не відчувала особливого занепокоєння з приводу еміґрації Світлани Аллілуєвої. За їхніми даними, факт її від’їзду, навпаки, міг тільки «дискредитувати ім’я Сталіна та його сім’ї», що не суперечило інтересам тодішнього радянського керівництва. Досьє п. Аллілуєвої перед публікацією ґрунтовно відкоригували. Зокрема, ФБР не допустило розголошення документів, які могли би мати значення для зовнішньої політики США.
Світлана Аллілуєва народилася 1926 року й була єдиною донькою Йосипа Сталіна. 1967-го вона відмовилася повертатися в СРСР під час поїздки в Індію, після чого виїхала жити до США. 1984 року жінка повернулася на батьківщину, де їй було надане громадянство, проте невдовзі п. Аллілуєва знову виїхала до Америки. Останні роки життя жінка провела під іменем Лана Пітерс, за прізвищем свого третього чоловік

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...