Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 17, 2019

ФБР підтвердило кіберпроникнення в базу даних виборців двох штатів

Автор:

|

Вересень 01, 2016

|

Рубрика:

ФБР підтвердило кіберпроникнення в базу даних виборців двох штатів

ФБР

Путін готовий вдатися навіть до радикальних заходів, аби врятувати свого союзника в Сполучених Штатах.

Соціологи встановили фаворита
51 % опитаних із 18 до 24 серпня ц. р. соціологами Public Religion Research Institute у всіх штатах учасників загальнонаціонального опитування погодилися, що їхнім наступним президентом має стати партії Гіларі Клінтон. Дональду Трампу віддали перевагу 41 % респондентів, ще 4 % не визначилися чи відмовилися відповісти на запитання соціологів, а 3 % підтримали інших кандидатів. Серед тих, хто мають намір взяти участь у голосуванні 8 листопада, демократичного кандидата готові підтримати 48 % опитаних, а республіканського — 35 %.
Серед респондентів ще одного загальнонаціонального опитування, проведеного з 18 до 22 серпня міжнародним соціологічним центром Ipsos спільно з агенцією Reuters, за п. Клінтон готові віддати свої голоси 45 % , тоді як п. Трампа — 33 %. Ще 22% ще не визначилися зі своїм вибором.
Розрив між кандидатами в президенти збільшується навіть попри те, що мільярдер подвоїв у липні витрати на свою виборчу кампанію. Але вона все одно поглинула значно менше коштів, ніж його конкурентки — колишній першій леді перегони обійшлися в 38 млн USD, а магнату нерухомості — 18,5 млн USD.
А в британському часописі Financial Times зауважили: «Якщо кандидат від республіканців програє у листопаді, то можна вважати, що дії Києва зіграли в цьому хоча б невелику роль. Перспектива лідерства Дональда Трампа, котрий позитивно висловлюється про Російську Федерацію (РФ) і Путіна, змусила політичне керівництво України зробити те, чого воно не робило ніколи раніше: втрутитися в американські вибори».
Втручанням у часописі розцінили публікацію в Україні документів «чорної каси» Партії реґіонів (ПР), в яких фігурує прізвище Пола Манафорта, вже колишнього керівника передвиборчого штабу республіканського кандидата, що змусило його піти у відставку. Видання цитує Сергія Лещенка, депутата українського парламенту, котрий першим оприлюднив «чорну кксу» ПР, а в коментарі для Financial Times заявив: «Президентство Трампа змінило б проукраїнський порядок денний в американській зовнішній політиці. Для мене було важливо показати не лише корупційний аспект, а й те що Трамп — проросійський кандидат, котрий може порушити геополітичну рівновагу в світі».
«Українських політиків також обурила роль команди п. Трампа у виключенні з програми республіканців пункту про постачання зброї Україні. Сергій Лещенко й інші політичні гравці Києва переконують, що продовжать докладати зусиль до ослаблення позицій кандидата, котрий нещодавно заявив про готовність визнати анексований Крим російським зазначивши: «Народ Криму, з того, що я чув, вибрав бути з Росією, а не з Україною». Депутат додає, що більшість українських політиків на боці Гіларі Клінтон», — пише часопис.

Викрадено дані 200 тис. виборців
Російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський також вважає, що «обрання Трампа стало б для Кремля грандіозним успіхом», бо «своїм ідіотизмом республіканець показав, що є найціннішим учасником «Четвертої світової війни» (між «руським міром» та англо-саксонським), причому він воюює на боці Путіна». Звісно, Путін готовий докласти всіх зусиль, аби не втрачати свого союзника в США.
Журналіст Майкл Ізікофф процитував 29 серпня в Yahoo News написане, за його словами, в листі Федерального бюро розслідувань (ФБР), який «потрапив йому до рук». А в ньому мовиться, що ФБР знайшло підтвердження проникнення цього літа іноземних гакерів у базу даних виборців щонайменше двох американських штатах. Зокрема, в Іллінойсі були викрадені персональні дані 200 тис. виборців! На щастя, в Аризоні, вірус, запущений у базу даних виборців, такого результату не дав.
ФБР встановило, що атаки здійснювалися з восьми IP-адрес, й не виключають, що вони атакували виборчі системи і в інших штатах. За даними експерта з кібер-безпеки, котрий проаналізував інформацію на прохання Майкла Ізікоффа, одна з цих адрес з’являлася раніше на російських гакерських форумах, а методи, якими користувалися зловмисники, схожі на ті, що застосовувалися в атаках, в яких підозрюють РФ. Зокрема — в атаках на Всесвітню антидопінгову агенцію.
Згідно з повідомленням щоденника USA Today, представник державного секретаря Аризони також звинуватив у кібератаці російського гакера. За даними працівника комісії виборців Іллінойсу, агенти ФБР розслідують потенційний зв’язок гакерської атаки й на виборчу систему цього штату та на комп’ютери Національного комітету Демократичної партії й інших політичних організацій, в яких підозрюють російських гакерів, котрі працюють на Кремль.
Відтак, ФБР і Міністерство внутрішніх справ (МВС) США попередило працівників виборчих комісій, аби вони посилили заходи безпеки. Зокрема, МВС запропонувало допомогу експертів із кібер-безпеки, щоб вони протестували комп’ютерні системи виборчих комісій на предмет уразливості до дій гакерів. Один із наступних кроків — присвоєння системі голосування США статусу «критично важливої інфруструктури» і надання їй захисту на федеральному рівні.
Зараз підрахунком голосів займається місцева влада. Близько 40 штатів використовують паперові бюлетені для голосування, які потім скануються і підраховуються комп’ютером. Результати голосування в цих штатах, у разі підозри фальсифікації можна перелічити вручну.
Але в шести штатах і в кількох виборчих округах ще чотирьох штатів голосування повністю автоматизоване, що робить систему для голосування вразливою до гакерів. Тому МВС застерегло працівників виборчих комісій, аби вони переконалися, що всі машини для голосування були від’єднані від Інтернету в момент виборів і підрахунку голосів, і порекомендувало зробити певні інші кроки для зміцнення безпеки, такі як обмеження доступу до баз даних виборців.
Попри це, Гаррі Рід, керівник фракції Демократичної партії в Сенаті, надіслав листа Джеймсу Комі, директору ФБР, в якому висловив неабияке побоювання щодо можливої спроби Кремля фальсифікувати офіційні результати виборів, відтак, закликав розслідувати спроби гакерів із РФ зламати комп’ютерні мережі виборчих рад кількох штатів і викрасти списки виборців. В інтерв’ю NYT п. Рід заявив, що оцінив загрозу після закритих нарад із керівниками американської розвідки.

«Для Путіна немає нічого неможливого»?
А от британський часопис Time повідомив: «Американські експерти з кібербезпеки стверджують, що злам комп’ютерної мережі Національного комітету Демократичної партії і витік 20 тис. електронних листів на WikiLeaks найпевніше влаштувала російська розвідка».
А в редакційній статті The Wall Street Journal зазначили: «Для Путіна немає нічого неможливого — він уже намагається впливати на вибори в Європі». Відтак, журналісти WSJ нагадали субсидування росіянами «Національного фронту» Марін Ле Пен у Франції й підтримку виходу Великої Британії з Європейського Союзу. А Девід Шедд, екс-директор Розвідувального управління Міністерства оборони США, пояснив виданню The Daily Beast: «Розголошення електронних листів у той момент, коли починається Загальнонаціональний з’їзд Демократичної партії, — це «почерк» російської «кампанії активних заходів» — операції під заступництвом держави, що покликана спричинити політичний ефект».
А в часописі The Washington Post хоч і «сумніваються, що вибрики в стилі КДБ врешті вплинуть на виборців на відкритих виборах у США», та все ж вважають, що «сам факт, що Путін вдається до таких спроб, знаковий і викликає стурбованість — як і мотивація, яку дав йому Трамп».
Журналіст Саймон Шустер написав у Time про ще одну причину президента РФ оголосити кібервійну Гіларі Клінтон: «У грудні 2011-го Путін опинився як ніколи близьким до втрати влади. Того року його рішення балотуватися на третій термін президента РФ викликало масовий протестний рух. Дехто з його найближчих союзників перейшли на бік опозиції, викликавши розкол у кремлівській еліті, а російські державні медіа здійняли галас про підготовку революції». На кризовій зустрічі з радниками 8 грудня 2011-го Путін звинуватив у всьому тодішнього секретаря Державного департаменту Клінтон: «Вона задала тон декотрим нашим діячам усередині країни і дала сигнал. Вони цей сигнал почули і за підтримки Держдепу США почали активну роботу».
Відтак, п. Шустер дійшов такого висновку: «П’ять років по тому вибори президента США можуть дати Путіну шанс помститися — виборчий штаб Клінтон і кілька експертів із кібербезпеки стверджують, що саме Кремль стоїть за витоком електронних листів Національного комітету Демократичної партії».
«Путінський список претензій не вичерпується підозрою, що Клінтон підтримала російський протестний рух. 2009 року, незабаром після вступу на посаду держсекретаря при президенті Обамі, п. Клінтон затіяла «перезавантаження». США спробували в обхід Путіна поліпшити відносини з РФ — через тодішнього президента Медведєва. Кремлівським прихильникам «жорсткого курсу» здалося, що за цим стоїть прагнення США підірвати авторитет Путіна, щоб він перестав бути противагою Штатам на світовій арені. З огляду на підозри Путіна, що нібито саме Клінтон втручалася в російські справи, здається ясним, який кандидат, на його думку, не буде пхатися в справи Кремля», — вважає він.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...