Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Епідемія не загрожує США

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

Епідемія не загрожує США

Барак Обама

Міжнародне співтовариство має вжити додаткових зусиль у боротьбі з вірусом Ебола, оголосив президент Обама на зустрічі з генералом Мартіном Демпсі, головою комітету начальників штабів Збройних сил США, і його колегами з двох десятків країн антитерористичної коаліції, котрі 15 жовтня прибули на нараду до Вашинґтона.

Господар Білого дому заявив, що лихоманка Ебола буде загрожувати миру, доки її не зупинять в осередку, тобто в Західній Африці. За підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВВОЗ), до кінця року вірус може уразити до 20 тис. осіб, а на придушення спалаху вже зараз потрібно близько мільярда USD.
«Світ робить замало, щоби зупинити поширення цього смертельно небезпечного захворювання», — зазначив Барак Обама. На його думку, інші країни, які мають необхідні ресурси, повинні терміново надати додаткову допомогу державам Африки. При цьому президент висловив упевненість у тому, що Сполученим Штатам епідемія цієї хвороби не загрожує, адже система охорони здоров’я у США — «досить сильна».
Зараз, за даними Світової організації торгівлі (СОТ), зареєстровано 8 914 випадків захворювання на лихоманку Ебола, 4 447 людей померло від інфікування вірусом — переважно у Ґвінеї, Ліберії та Сьєрра-Леоне. Тимчасом ВООЗ застерігає, що фактична кількість може бути вдвічі вищою, позаяк багато випадків зараження не було зареєстровано офіційно.
За прогнозами ВООЗ, до грудня 2014-го кількість нових випадків зараження лихоманкою Ебола в Західній Африці може сягнути 5-10 тис. на тиждень. Зараз щотижня число інфікованих вірусом зростає приблизно на тисячу, повідомив Брюс Ейлворд, представник організації.
У США лихоманку підхопила медична сестра, котра доглядала за пацієнтом із Далласа в штаті Техас. Томас Ерік Дункан, котрого журналісти називали «техаським пацієнтом», привіз смертоносний вірус до США з Ліберії. Він став першою людиною, котрій діагноз був поставлений вже на території Сполучених Штатів. Чоловік помер 28 вересня ц. р. у лікарні Далласа.
Центр із контролю та профілактики захворювань (CDC) повідомив, що стан медсестри Ніни Фем покращився. Також медики рапортували, що відстежують самопочуття 76 осіб, котрі контактували з п. Дунканом після його шпиталізації.
Марк Цукерберґ, головний виконавчий директор Facebook Inc., і його дружина Прісцилла Чан заявили, що пожертвують 25 млн USD Фонду центрів із контролю і профілактики захворювань США на боротьбу з лихоманкою Ебола. За його словами інтернет-магната, людство повинно взяти смертельний вірус під контроль у найближчому майбутньому, аби він не поширився далі й не став би в довготривалій перспективі кризовим явищем у галузі глобальної охорони здоров’я. Він додав, що не можна допустити того, щоби на його подолання протягом десятиліть було витрачено такі ж великі зусилля, як на боротьбу з ВІЛ чи поліомієлітом.
Натомість, влада США вважає, що наразі не час накладати заборону на польоти в країни Західної Африки, охопленої епідемією Ебола. «Це — один із кроків, який залишається можливим, але не зараз», — наголосив Джош Ернест, офіційний представник Білого дому. Він пояснив, що це лише погіршить ситуацію та негативно позначиться на спробах контролювати потік пасажирів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...