Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Ебола прорвалася

Автор:

|

Жовтень 09, 2014

|

Рубрика:

Ебола прорвалася

Ознаки недуги

У США зареєстровано перший випадок зараження смертельною лихоманкою Ебола, діагностованою місцевими медиками після повернення пацієнта з Африки. Томас Ерік Дункан, громадянин Ліберії, був шпиталізований 30 вересня, діагноз підтвердили в Центрі з контролю захворювань (CDC).

Том Фрейден, директор CDC, повідомив деякі деталі про «техаського пацієнта». Він прибув із Ліберії 20 вересня звичайним рейсом. У CDC вважають, що ніхто з пасажирів, що летіли разом із ним, не міг заразитися. Тим не менш, існує ймовірність того, що в когось, із ким він контактував, «Ебола проявиться впродовж найближчих тижнів», уточнив посадовець. Потенційно під загрозою інфікування перебуває низка людей, перш за все це – члени сім’ї та знайомі, уточнив п. Фрейден.
За даними CDC, по медичну допомогу хворий звернувся через шість днів після прибуття в США. Зараз йому підбирають експериментальне лікування. Директор Центру з контролю захворювань сказав, що зараз CDC займається пошуком людей, котрі контактували з пацієнтом. Том Фрейден запевнив, що влада США втримає ситуацію під контролем і хвороба не пошириться далі.
У Білому ж домі рапортували, що довели до відома Барака Обами інформацію про «техаського пацієнта», а також про заплановані заходи з протидії лихоманці Ебола. Раніше президент США називав цю недугу головною загрозою для людства.
Це — перша в історії епідемія небезпечного вірусу. Дотепер хворі на лихоманку Ебола, котрих лікували в США, інфікувалися в країнах Африки й самі були медиками, котрі брали участь у лікуванні місцевих жителів. Тобто, до США вони прибували з уже відомим діагнозом і з дотриманням необхідних заходів безпеки.
Майже всі загиблі та заражені вірусом Еболи мають стосунок до Західної Африки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), загалом у реґіоні вже інфіковано понад 6 тис. людей, загинула — 3 091 особа. Найбільше випадків зараження зафіксовано в Ліберії, де через хворобу померло вже близько 1,8 тис. чоловік. Випадки зараження також зареєстровано в Сьєрра-Леоне, Ґвінеї, Ніґерії, Демократичній Республіці Конґо та Сенегалі.
Ебола поширюється не повітряно-крапельним шляхом, а зараження відбувається через прямий незахищений контакт із кров’ю або виділеннями інфікованої людини. Це – одна з причин того, що спалах лихоманки стався в найбідніших країнах Африки. Експерти прогнозують, що найближчим часом число інфікованих може перевищити як 550 тис. людей. Передусім це стосується Ліберії та Сьєрра-Леоне.
Вважається, що ефективних ліків від вірусу немає, але раніше світ дізнався про кілька випадків, коли пацієнти одужували. Серед американців таких уже троє — останнім від захворювання вилікувався 51-річний д-р Рік Сакра, котрий занедужав у Ліберії. Туди він вирушив добровільно, щоби лікувати заражених. Раніше одужало і двоє інших його американських колег — Кент Брентлі та Ненсі Райтбол.
8 серпня ц. р. ВООЗ оголосила спалах у Західній Африці надзвичайною ситуацією у сфері охорони громадського здоров’я. 12 серпня від вірусу Ебола помер перший європеєць. Українців із підозрою на інфікування вірусом, на щастя, не виявлено.
А тим часом лихоманкою Ебола в Ліберії заразився ще один американець – позаштатний працівник телеканалу NBC News, котрий допомагав висвітлювати спалах цієї хвороби в реґіоні. 33-річний чоловік, що увійшов як помічник оператора до складу знімальної групи NBC News у Монровії, ліберійській столиці, уже наступного по прибутті дня відчув симптоми захворювання. Аналізи підтвердили наявність у нього смертельно небезпечного вірусу. Хворого доправлять літаком у США і помістять у медичний центр, який обладнано для лікування пацієнтів із лихоманкою Ебола.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply