Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Джон Мак-Кейн: «Ганьба нам, якщо ми не можемо захистити Україну»

Автор:

|

Вересень 25, 2014

|

Рубрика:

Джон Мак-Кейн: «Ганьба нам, якщо ми не можемо захистити Україну»

Джон Мак-Кейн

Авторитетний сенатор Джон Мак-Кейн розкритикував рішення президента Обами не допомагати Україні військовими засобами. «Це – ганьба, що Адміністрація досі відмовляється надати Україні військову допомогу, якої вона відчайдушно потребує після того, як українську землю розчленував Путін та окупували російські війська. Україна бореться, щоби захистити свій суверенітет і територіальну цілісність, і, як сказав Президент Порошенко у своєму зверненні до Конґресу, «ніхто не може виграти війну з ковдрами», — заявив п. Мак-Кейн.

Сенатор закидає Бараку Обамі нехтування демократичними цінностями та нерозуміння всієї загрози, яку становить Російська Федерація (РФ). «Президент намагався виправдати свою відмову надати Україні бойову зброю, стверджуючи, що події в Україні не становлять прямої загрози для США. Утім, як Президент Порошенко також зазначив цього тижня у Вашинґтоні, криза в Україні — це не лише про Україну. Російська аґресія загрожує порядку в усьому світі та засадам Європи, яка живе в мирі, для досягнення чого так багато зробили США та наші партнери після Другої світової війни».
Джон Мак-Кейн попередив, що в разі продовження пасивної політики США щодо українського питання світ припинить довіряти Сполученим Штатам, які претендують на глобальне лідерство. «Якщо ми тепер відмовляємося дотримуватись наших принципів і цінностей, під загрозою опиниться не лише довіра до американського лідерства у світі, але це також стане небезпечним сигналом від нас іншим диктаторам та аґресорам, котрі думають, що вони можуть поставити світ на коліна».
Сенатор, який балотувався в президенти США 2008 року, але програв Бараку Обамі, тепер нагадує своєму опонентові про засади американської демократії. «Сполучені Штати мають зобов’язання перед цінностями, які є для нас важливі, – допомагати людям, які захищають свою свободу та свої країни від аґресії тиранів. Ганьба нам, якщо ми не в змозі жити за цими принципами й забезпечити Україні необхідну їй допомогу», — обурювався п. Мак-Кейн.
Однак не все так погано. ExxonMobil і «Роснефть» зупинили буріння на арктичному шельфі через санкції, повідомив представник американської компанії. «Міністерство фінансів США, усвідомрюючи складність робіт на свердловині «Університет-1» та екологічну ситуацію в Карському морі, дало ExxonMobil і підрядникам та іншим особам зі США дозвіл на безпечне й відповідальне завершення операцій, пов’язаних із цією розвідувальною свердловиною», — додав він.
Усі роботи із згортання операцій будуть зроблені максимально безпечно і швидко, запевнив представник ExxonMobil. При цьому представник ExxonMobil наголосив, що на проект «Сахалін-1» санкції не поширюються. «Сахалін-1» — шельфовий проект, що здійснюється на умовах угоди про розподіл продукції з 1996 року. У «Роснефти» в ньому — 20 %, у ExxonMobil і Sodeco — по 30 %, у ONGC — 20 %.
2005-го була видобута перша нафта, а до 2018-2019 рр. партнери мають намір побудувати завод зі зрідження газу. Буріння північної свердловини в Російській Федерації (РФ) «Університетська-1» провадить спільне підприємство «Роснефть» і ExxonMobil «Карморнефтегаз» від 9 серпня. За планом, буріння свердловини повинно відбуватися з серпня по жовтень.
Лариса Каландей, віце-президент «Роснефти», повідомила, що сторони встигнуть завершити буріння першої свердловини. Російська сторона задоволена рішенням американського регулятора про продовження терміну роботи для ExxonMobil у Карському морі й має намір надалі вести роботи згідно зі затвердженим графіком, зазначила вона. Якби ExxonMobil вийшла з проекту до його закінчення, у компанії виникли б труднощі щодо подальшої співпраці з «Роснефтью», зауважила п. Каландей.
Також американська Blackstone Group, яка є найбільшою у світі компанією з прямих інвестицій, вирішила не відновлювати контрактів із російськими консультантами та відмовитися від розвитку бізнесу у РФ. Це рішення пов’язане з тим, що за три останніх роки Blackstone Group не знайшла в Росії об’єктів для інвестицій. Стівен Шварцман, генеральний директор Blackstone Group, три роки тому ввійшов до складу Міжнародної експертної ради Російського фонду прямих інвестицій. Крім того, п. Шварцман бере участь у роботі Міжнародної консультативної ради щодо створення та розвитку Міжнародного фінансового центру. Станом на 31 березня ц. р., Blackstone керувала активами на суму 272 млрд USD.
Нтомість Девід Портер, голова техаської Комісії зі залізниць, яка регулює продажі нафти й газу в штаті, звернувся до держсекретаря Джона Керрі з вимогою посилити санкції проти російського концерну «Газпром» і його дочірніх підприємств. Чиновник побоюється за американський ринок природного газу.
Посадовець озвучив таке прохання, після того як «Газпромбанк», який потрапив до списку американських санкцій, найняв двох колишніх сенаторів США як лобістів проти обмежувальних заходів. Девід Портер стверджує, що «Газпром» намагається завдати шкоди американській нафтогазовій індустрії, поширюючи негативну інформацію про видобуток вуглеводнів (сланцевого газу) методом гідравлічного розриву пласта (фрекінг).
Екологічні організації, які заявляють про велику шкоду цього методу для навколишнього середовища, роблять це тільки тому, що їх фінансують «Газпром» і його дочірні структури, стверджує п. Портер. «Я глибоко стурбований тим, що внесений до «чорного списку» російський банк, який належить державі, може продовжувати свою кампанію з ослаблення нафтогазової індустрії Америки, найнявши двох колишніх сенаторів для чинення тиску на політиків», — йдеться в його листі до п. Керрі. Він також припускає, «що вони («Газпром» і Ко. — Ред.) мають намір підвищити свою частку на ринку виробництва та доставки природного газу».
Девід Портер поділився із Джоном Керрі своїми підозрами щодо того, що низка європейських країн заборонила фрекінг не через його шкідливість для навколишнього середовища, а внаслідок лобістських зусиль «Газпрому». «Ці заходи «Газпрому» вже призвели до заборони гідравлічного методу в багатьох країнах Європейського Союзу, а тепер вони накинули оком на США», — упевнений посадовець.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply