Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Два варіанти «закону Магнітського»

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Два варіанти «закону Магнітського»

Конґрес підготував два варіанти «закону Магнітського», що передбачає санкції стосовно російських чиновників, яких підозрюють у причетності до смерті юриста в слідчому ізоляторі (СІЗО). Про це повідомила Гіларі Клінтон. Держсекретар США наголосила, що конґресмени уважно стежать за розслідуванням загибелі Сергія Магнітського та вважають за потрібне підтримувати тему дотримання прав людини в Росії.

Пан Клінтон також пояснила, що американський уряд і адміністрація президента Обами вже зробили «важливі кроки, щоби ніхто з тих, хто якимось чином пов’язаний зі справою Магнітського, не міг приїхати до США». Того, коли буде розглянуто проекти конґресменів, держсекретар не уточнила. Проте вона висловила сподівання, що поправку Джексона—Веніка, зі скасуванням якої пов’язують ухвалення «закону Магнітського», буде відмінено у вересні ц. р.

На початку серпня Конґрес відклав розгляд обох проектів до завершення канікул, які тривають протягом п’яти тижнів. Нагадаємо, поправку Джексона—Веніка було прийнято 1974 року через те, що СРСР порушував права людини на еміґрацію. Її скасування ухвалили Фінансовий комітет сенату США й Бюджетний комітет Конґресу, причому останній рекомендував згадати в законі щодо відміни поправки про «закон Магнітського».

Сергій Магнітський, юрист фонду Hermitage Capital, загинув у московському СІЗО 2009 року. На думку його родичів і колеґ, арешт і смерть правника були пов’язані з тим, що він розкрив розкрадання 5,4 млрд рублів із бюджету. До фінансового злочину, вважав юрист, були причетні працівники російських силових структур. У квітні 2010-го сенатор Бенджамін Кардін запропонував обмежити в’їзд до США 60 чиновникам, суддям, зокрема високопосадовцям із Міністерства внутрішніх справ, Федеральної служби безпеки, Генеральної прокуратури, яких підозрюють у причетності до смерті п. Магнітського. Складений ним список повинен стати частиною «закону Магнітського».

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...