Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 15, 2018

Два кандидати вже є

Автор:

|

Червень 02, 2016

|

Рубрика:

Два кандидати вже є
Ґері Джонсон

Ґері Джонсон

У президентських перегонах з’явився ще один кандидат, котрий буде намагатися створити конкуренцію висуванцям від Демократичної та Республіканської партій. 29 травня Лібертаріанська партія висунула Ґері Джонсона, колишнього губернатора штату Нью-Мексико, для участі у виборах президента. Він позиціонує себе як успішний конкурент для двох кандидатів від основних партій. За словами самого номінанта, «він прагне використати широке небажання виборців стояти позаду Дональда Трампа та Гіларі Клінтон» під час їхніх виступів.
Ґері Джонсон переміг п’ятьох претендентів усередині партії, щоб забезпечити собі перше місце у списку кандидатів. Тим не менше, Лібертаріанська партія поставила перед собою нелегке завдання, щоб її кандидат став конкурентоспроможним у процесі загальних виборів. Останні опитування Fox News свідчать, що п. Джонсон має лише 10 % підтримки у протистоянні з п. Трампом і п. Клінтон, «хоча опитування зазвичай перебільшують підтримку кандидата від третьої партії». Цього недостатньо, щоби боротися з уже існуючими фаворитами перегонів, тим більше з таким рівнем він навряд чи матиме перемогу хоча б у одному зі штатів.
Ґері Джонсон уже був кандидатом від Лібертаріанської партії 2012 року. Тоді він отримав 1 % голосів виборців і став першим лібертаріанським кандидатом у президенти, котрий отримав підтримку понад 1 млн виборців. Лібертаріанська партія була заснована 1971-го, вона виступає за впровадження в політику основ ідеології лібертаріанства: вільна ринкова економіка, права та свободи громадян, вільна міжнародна торгівля, мир і невтручання у справи інших країн. У плані економіки вона найближча до Республіканської партії.
А Дональд Трамп тим часом заручився підтримкою достатньої кількості делеґатів для того, щоб висуватися на виборах в листопаді. За підрахунками інформаційної аґенції The Associated Press, республіканець уже отримав 1238 голосів за 1237 необхідних для номінації. За підсумками решти праймеріз у п’яти штатах, мільярдер із легкістю отримує необхідну підтримку, яка дозволить йому уникнути спеціального голосування (contested convention) в Клівленді на з’їзді партії. Своєрідний «змагальний партійний з’їзд» проводиться, коли жоден із претендентів у кандидати в президенти за підсумками праймеріз не набрав необхідної для номінації абсолютної більшості голосів делеґатів. Після того, як 4 травня з боротьби за номінацію вибули інші супротивники п. Трампа, він залишився фактично єдиним кандидатом на посаду президента США від Республіканської партії.
Надзвичайна ситуація з небажаним для всіх п. Трампом за певних обставин, а саме — певної організації виборчої кампанії Ґері Джонсона, може мати несподіване розв’язання. Якщо сподіватися, що кандидат від Лібертаріанської партії буде дотримуватися більш-менш правих поглядів, то він приверне на свій бік, в основному, виборців-республіканців, у той час як демократи порівняно одностайно проголосують за п. Клінтон. Відповідно, чим більше голосів такий незалежний консервативний кандидат відбере у п. Трампа, тим вищими будуть шанси демократів на перемогу.
Подібна ситуація склалася 1992 року, коли Біл Клінтон переміг багато в чому завдяки тому, що поряд із кандидатами від двох основних партій за президентське крісло тоді боровся незалежний кандидат Росс Перо, котрий набрав майже 19 % голосів виборців. На думку ряду аналітиків, п. Перо відібрав голоси переважно у діючого президентареспубліканця Джорджа Буша-старшого, що дозволило п. Клінтону здобути перемогу, незважаючи на те, що він набрав менш як половину (43 %) голосів виборців.
Офіційні кандидати від Демократичної та Республіканської партій будуть оголошені в липні на партійних з’їздах у Філадельфії (штат Пенсільванія) та Клівленді (штат Огайо). Нагадаємо, що президентські вибори відбудуться 8 листопада ц. р.

Євген Клен

До слова
Американські письменники згуртувалися та виступили з петицією проти імовірного кандидата у президенти Сполучених Штатів Дональда Трампа. Петицію було розміщено на літературному сайті Lithub. Як вказують Ствен Кінґ та інші його колеги, мільярдер «навмисно апелює до найбільш ницих і жорстоких елементів суспільства, розбурхуючи у своїх прихильників аґресію». Наразі петицію підписали майже 6,5 тис. осіб.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...