Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Дозвіл убивати «поганих» американців

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Дозвіл убивати «поганих» американців

Генеральний прокурор США Ерік Голдер (на фото) виправдав можливість убивати американських громадян, якщо вони становлять «неминучу небезпеку» для країни, зокрема залучені до терористичної діяльності. Таким чином він прокоментував заяви про незаконність ліквідації одного з керівників «Аль-Каїди» в Ємені — Анвара аль-Авлакі, який був уродженцем США. За словами

п. Голдера, убивство є законним у разі, якщо такий американець, наприклад, очолює «Аль-Каїду», якщо він планував знищення американських громадян. Крім того, необхідно довести, що захоплення терориста живцем — неможливе.

Нарешті, ліквідацію злочинця має бути проведено за законодавством США й міжнародними принципами ведення війни. «Коли такі люди беруться за зброю та приєднуються до «Аль-Каїди» для підготовки своїх атак, спрямованих на вбивство своїх же співвітчизників, може бути тільки одна реалістична й адекватна відповідь. Ми повинні вжити заходів, щоби зупинити їх, згідно з Конституцією. Ми просто не можемо дозволити собі чекати, доки їхні смертоносні плани здійсняться. І ми цього не робитимемо», — заявив Ерік Голдер.

Раніше дії військовиків під час спецоперації проти аль-Авлакі викликали обурення в низки правозахисних груп. Правозахисники вважають, що подібні випадки «позасудової страти» є свавіллям спецслужб. Крім того, при застосуванні авіації є великий ризик убивства мирних громадян.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply