Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Допомога санкціями

Автор:

|

Червень 26, 2014

|

Рубрика:

Допомога санкціями
Джейкоб Лью

Джейкоб Лью

Через нерішучість країн Європейського Союзу (ЄС) Сполучені Штати залишаються фактично останньою надією українців у боротьбі з аґресивною Російською Федерацією (РФ).

Контроль щодо компаній і ультиматум
Насамперед США посилили економічний тиск. Влада внесла п’ять російських компаній і організацій до переліку неперевірених із точки зору експортного контролю партнерів. У список потрапили Фрязінська філія Інституту радіотехніки й електроніки Російської академії наук, що створює пристроїв для космічних досліджень, радіофізичні прилади, засобів для бездротового зв’язку й захисту інформації.
У переліку також фігурує підприємство «Нуклін», яке займається поставкою до РФ машинобудівного, енергетичного й електротехнічного обладнання виробництва країн ЄС і США. У кандидати на жорсткість експортного режиму потрапила компанія «Ампік», яка постачає помпи та промислове устаткування. Також у списку значаться фірми «Воєнтелеком» і «Академія безпеки бізнесу».
Рішення про внесення російських компаній до контрольного списку ухвалило Бюро промисловості та безпеки, профільний підрозділ Міністерства торгівлі США. Підставою для цього була та обставина, що бюро «з не залежних від уряду США причин» не змогло провести ретельну перевірку названих організацій щодо виявлення «кінцевого користувача» продукції, що ними купується.
Раніше Вікторія Нуланд, помічник Держсекретаря, заявляла, що Сполучені Штати активно контактують із європейськими союзниками в питанні застосування нових санкцій стосовно РФ. За її словами, «зараз триває робота над серією санкцій в енергетичному секторі, банківському секторі, у галузі оборони».
І це — не порожні слова. 19 червня Джейкоб Лью, міністр фінансів США, поінформував, що на Росію чекатимуть ще жорсткіші санкції, якщо вона не припинить підтримувати озброєних терористів на сході України. Міністр укотре закликав РФ перейти до дипломатичного шляху вирішення конфлікту. «Настає той момент, коли Росія має зробити фундаментальний вибір. Ми, звісно, сподіваємося, що РФ сприйме дискусії між президентами Порошенком і Путіним серйозно й перейде до дипломатичних рішень», — наголосив п. Лью.
Як зазначив чиновник, «Росія повинна розуміти: якщо вона піде іншим шляхом, будуть додаткові наслідки». Виступаючи на прес-конференції в Берліні, Джейкоб Лью закликав Путіна прийняти пропозицію Петра Порошенка щодо зупинення вогню та припинити будь-яку підтримку проросійських сепаратистів в Україні.

Заходи проти сепаратистів і диверсантів
Деякі санкції США вже запровадили. Зокрема, проти низки представників самопроголошених «Донецької народної республіки» (ДНР) і «Луганської народної республіки» (ЛНР). Відповідний список опублікувало Міністерство фінансів США. До нього потрапили: Валерій Болотов, «голова» ЛНР; Ігор Гіркін, офіцер Головного розвідувального управління РФ і «міністр оборони» ДНР; Денис Пушилін, «голова президії верховної ради» ДНР; В’ячеслав Пономарьов, «самопроголошений мер Слов’янська»; Андрій Пургін, «віце-прем’єр» ДНР. Крім того, у переліку фігурують Валерій Кауров, лідер Одеської організації партії «Руський блок», і Сергій Меняйло, губернатор Севастополя.
Санкції передбачають замороження будь-яких активів цих осіб, що перебувають під юрисдикцією США. Крім того, заборонено операції з громадянами США або на території Сполучених Штатів за участю цих осіб. Як заявили в Міністерстві фінансів США, санкції запроваджують через дії цих осіб, що призвели до створення загрози миру, безпеці, стабільності, суверенітету й територіальній цілісності України.
А конґресмен Еліот Енгел, представник Демократичної партії в комітеті зі закордонних справ палати представників, закликав Вашинґтон розглянути запровадження нових, жорсткіших санкцій проти Москви. За його словами, рішення РФ скерувати танки й ракетні установки на допомогу антиурядовим заколотникам в Україні є «небезпечним кроком».

Усебічна допомога
Влада Сполучених Штатів розуміє, що важливим елементом допомоги Україні є боротьба з корупцією. Тому США виділять Україні додатково 10 млн. USD. Ці кошти, в основному призначено для підтримки заходів із боротьби з корупцією. Про це розповів Раджив Шах, керівник Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). «По всьому світу ми бачимо, як корупція придушує мрії людей і обмежує їхні можливості», — зауважив він.
«Шляхом тісної співпраці з нашими партнерами, спрямованої на підвищення прозорості, ми зможемо допомогти Україні розкрити її потенціал для економічного зростання на широкій суспільній базі, користь від якого отримають багато майбутніх поколінь», — додав д-р Шах.
Наразі ж на допомогу Збройним Силам України Сполучені Штати на прохання Міністерства оборони України надали близько 1,5 тис. індивідуальних наборів першої медичної допомоги. 21 червня вони прибули в Київ. «Поставка медикаментів є частиною пакету допомоги США Україні коштами на суму понад 23 млн USD, до якого також входять бронежилети, прилади нічного бачення, засоби зв’язку й інші матеріали для українських військовиків і прикордонників», — ідеться в повідомленні посольства США в Україні. Там наголосили, що набори «підвищать солдатське виживання під час польових військових операцій, рятуючи людські життя». «Американська допомога з безпеки Україні триває, очікується наступні поставки», — підкреслюється в повідомленні дипломатичної установи.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply