Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 22, 2019

Дональд Трамп погодив найжорсткіші санкції проти РФ

Автор:

|

Серпень 03, 2017

|

Рубрика:

Дональд Трамп погодив найжорсткіші санкції проти РФ

Майк Пенс, віце-президент США, запевнив, що «дуже скоро Дональд Трамп підпише закон про посилення і кодифікацію санкцій США проти Російської Федерації» (РФ).

419 «так»!
419 членів палати представників Конґресу зі 435 25 липня ц. р. проголосували за ухвалення закону про посилення санкцій щодо РФ, Ірану та Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР), який, пройшов схвалення у Сенаті й очікує на підпис президента. Богдан Яременко, український дипломат, зауважив із цього приводу: «Говорити про те, що санкції вийшли на фінішну пряму зарано. Це лише перший крок, але він достатньо серйозний — 419 голосів «за» та три «проти». Важливо і те, що він двопартійний — його підтримали як республіканці, так і демократи».
Про всяк випадок конґресмени ще й ускладнили цього можливість скасування президентом антиросійських санкцій. Якщо у випадку з Іраном і КНДР він може ухвалювати рішення сам, то у випадку з РФ у нього таку можливість вилучили. Адже Дональд Трамп може заветувати закон, мотивуючи це необхідністю «посилення санкцій». Цим він виграє трохи часу і не нарветься на обвинувачення у «проросійськості». Далі, швидше за все, буде форсуватися тема «українського впливу» на вибори, а також корумпованості української влади.
Утім 29 липня прес-служба Білого дому запевнила: «Президент Дональд Трамп ознайомився з попередніми версіями законопроекту і вів перемовини щодо його найважливіших положень. Зараз він ознайомився з остаточною версією. З огляду на, що в ньому відображено те, про що він вів дискусії, він схвалює документ і має намір його підписати».
31 липня віце-президент Пенс також переконував під час свого візиту до Естонії, що Дональд Трамп «скоро підпише законопроект про введення нових санкцій щодо Росії». Однак брюссельський аналітик Аманда Поль зауважила в інтерв’ю «Радіо Свобода»: «Президент Дональд Трамп — людина дуже мінлива. І ніхто не знає, що він робитиме того чи іншого дня».

«Немає вибору»
У відповідь на нові санкції Путін заявив, що з понад тисячу співробітників 755 американських дипмісій у РФ будуть змушені покинути країну. Володар Кремля назвав останні санкції «особливим цинізмом і хамством», а також заявив, що їх можна розцінювати як спробу використовувати геополітичну перевагу Сполучених Штатів. Путін зазначив, що «це чутливе». Крім цього, він підсумував, що ситуація в російсько-американських відносинах зміниться на краще не скоро. «Ми досить довго чекали, що, можливо, щось зміниться на краще, живили таку надію, що ситуація якось зміниться. Цього не сталося, — сказав він.
У Сполучених Штатах заявили, шкодують про рішення РФ скоротити американську дипломатичну місію в країні і вважають такі дії недоречними. «Зараз ми оцінюємо вплив такого обмеження й обдумуємо, як реагувати на це», — повідомили у Державному департаменті США. Переважна більшість — понад 1000 працівників у різних дипломатичних представництвах США в РФ, в т. ч. Посольство в Москві й консульства в Санкт-Петербурзі, Владивостоці й Єкатеринбурзі, є місцевими жителями. В американському відомстві запевнили, що тепер росіяни матимуть проблеми з отриманням візи в Сполучені Штати, бо їх просто буде нікому оформлювати. І замість кількох днів вони чекатимуть місяцями.
З цього приводу політичний експерт Сергій Постоловський зауважив: «Скорочення дипломатичного представництва США в РФ та призупинення права на користування американським посольством частиною приміщень зіграє проти Москви. Росія фактично затиснула Трампа в жорсткі рамки, коли він уже не може не підписати закон про розширення антиросійських санкцій. Якби в Кремлі утрималися від такого кроку, то господар Овального кабінету ще міг би подумати, чи підписувати закон про розширення антиросійських санкцій. Тепер у нього немає вибору. Інакше в США розпочнеться нова хвиля скандалу».
Відтак, конкретизуємо те, над чим «Трамп ще міг би подумати». Законопроект № 3364 «Про перегляд санкцій Конґресом і про протидію аґресії урядів Ірану, РФ і КНДР», по-перше, підтверджує всі попередні санкції. Він також передбачає запровадження санкцій проти російських державних підприємств, які працюють у металургійній і гірничо-видобувній галузях і на залізничному транспорті.
Крім цього, посилює секторальні санкції щодо фінансового сектора РФ та її енергетики та запроваджує мінімальну дозволену частку участі російських суб’єктів, які підпадають під санкції, у спільних підприємствах із американцями (обмеження застосовуватимуться тільки до підприємств, в яких підсанкційні російські суб’єкти мають принаймні 33 %). Законопроект також забороняє кредитування російського фінансового сектора з терміном погашення понад 14 днів (для російського енергетичного сектора це обмеження становить 60 днів), постачання устаткування та технологій для нових глибоководних або арктичних шельфових проектів у РФ, якщо до них мають стосунок громадяни або компанії, які підпадають під санкції, а також видачу тим, хто підпадають під санкції, позики та кредити на суму більш ніж 10 млн USD за 12 місяців.
Законопроект забороняє також інвестиції та купівлю значних часток акціонерного капіталу або боргових інструментів осіб під санкціями. А в деяких випадках передбачає заморожування на території США активів тих, хто підпадають під санкції, та обмеження на їхній в’їзд у країну.
Також одним із пріоритетів США у законопроекті оголошена підтримка енергетичної незалежності України. Це один із найдрастичніших пунктів для Кремля, бо спрямований проти проекту Nord Stream-2. Документ передбачає створення «Фонду для протидії російському впливу» та виділяє до його бюджету 250 млн USD на 2018/2019 фінансовий рік. На реалізацію ініціатив із підтримки енергетичної безпеки України спрямують 30 млн USD.

«Хвилювання передчасні»
Щоправда, постраждати від санкцій США може не лише Росія — вони торкнуться восьми проектів, до яких залучені й європейські компанії, що співпрацюють із країною-аґресором в енергетичному секторі. Зокрема, це Liquiefied Natural Gas (Schel і «Газпром»), «Голубий потік» (Eni і «Газпром»), нафтогін «Каспійський трубогінний консорціум» (Shell, Eni та «Роснефть»), «Північний потік-1» (різні європейські компанії та «Газпром»), «Північний потік-2» (різні європейські компанії та «Газпром»), розширення «Сахалін-2» (Shell і «Газпром»), «Шах-Деніз» і «Південно-Кавказький трубогін» (British Petroleum і «Лукойл»), та «Жор Польд» (BP, ENI та «Роснефть»).
Однак Мирослава Ґонґадзе, шеф-редактор української служби «Голосу Америки», коментуючи ініціативу Німеччини ввести контрзаходи проти США в разі, якщо антиросійські санкції Вашинґтону торкнуться інтересів німецьких компаній, запевнила: «Передусім потрібно сказати, що законопроект про санкції Трамп ще не підписав. До того ж Міністерство торгівлі США має право визначати рамки цих санкцій. Тому хвилювання німецької сторони — дещо передчасні. Якщо Трамп закон підпише, між європейцями та американцями проведуть перемовини. Нові санкції США унеможливлюють зміну політики країни стосовно РФ. Ці обмеження не спрямовано проти Європи. Тому, думаю, Вашинґтон і Брюссель зможуть узгодити всі нюанси нових санкцій США, які хвилюють передусім європейців».
«Компанії з РФ потрапляють під серйозні обмеження, — запевнила журналіст. — Зрозуміло, що у РФ і Німеччини є серйозні спільні бізнес-інтереси. І тепер німецьким компаніям доведеться шукати інших шляхів, знаходити нових партнерів. Звісно, це проблема для бізнесу, але такі реалії. Росія — аґресор. Сподіваюся, що здоровий глузд і політика переможуть гроші».
2 серпня президент Трамп закон про санкції підписав.

Ігор Голод

До теми
Даля Ґрібаускайте, президент Литви, підтримала рішення Конґресу про введення нових санкцій щодо РФ, незважаючи на критику офіційного Берліна та Парижа й Європейського Союзу (ЄС) загалом. «Принципова позиція Конґресу США — це серйозний сигнал для Росії, що потурання енергетичним проектам Кремля та втручання у внутрішню політику інших країн не буде», — заявила вона. Своєю чергою, Жан-Клод Юнкер, президент Європейської комісії, заявив, що рішення Вашинґтону може зашкодити інтересам ЄС в сфері енергетичної безпеки. А Берлін назвав рішення США про посилення санкцій проти РФ для досягнення власних економічних цілей неприпустимим.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...