Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 19, 2018

Дональд Трамп і Гіларі Клінтон стали офіційними кандидатами у президенти

Автор:

|

Липень 28, 2016

|

Рубрика:

Дональд Трамп і Гіларі Клінтон стали офіційними кандидатами у президенти
Гіларі Клінтон

Гіларі Клінтон

З’їзд Демократичної партії затвердив Гіларі Клінтон своїм офіційним кандидатом на посаду президента Сполучених Штатів. Відтак вона назвала ім’я потенційного віце-президента. Ним став Тім Кейн, сенатор від штату Вірджинія. Раніше повідомлялося, що в у разі обрання Гіларі господарем Білого дому ним стане Джеймс Ставрідіс, відставний адмірал і колишній головнокомандувач силами НАТО в Європі. Однак сталося не так.
Також п. Клінтон пообіцяла у разі перемоги на виборах утриматися від використання особистої електронної пошти у Білому домі. «Це був серйозний урок для мене, і більше нічого подібного не станеться», — заявила вона. При цьому політик додала, що не може згадати прикладів успішного злому комп’ютерів у резиденції глави держави.
А представники її виборчого штабу заявили, що припускають участь Російської Федерації (РФ) у викраденні електронного листування апарату партії, публікація якого викликала скандал. Про це заявив Роббі Мук, організатор виборчої кампанії Гіларі Клінтон. Природно, що штаб Дональда Трампа, котрого Республіканська партія ще раніше висунула своїм кандидатом, відкинули припущення, що РФ могла вплинути на ситуацію на його користь. Поспішив усе спростувати і Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ.
Також на з’їзді демократів прихильники сенатора Берні Сандерса, котрий лише недавно зійшов із дистанції, зайняли жорстку позицію проти кампанії п. Клінтон. Однак сам п. Сандерс закликав американців голосувати за Гіларі. Можливість зробити це виборці отримають 8 листопада.
Республіканський же кандидат продовжує епатувати. Дональд Трамп заявив, що не став би автоматично продовжувати гарантії безпеки для 28 країн-членів НАТО. Політик зазначив, що не впевнений, що на посаді президента США «всіма військовими ресурсами прикриватиме їхні спини». При цьому мільярдер зазначив, що став би захищати країни Балтії у разі нападу РФ, якщо вони виконають свої зобов’язання перед США.
Кандидат у президенти також наголосив, що не має наміру чинити будь-який тиск на інші держави, якщо стане президентом, оскільки «у США немає права повчати інші країни». «Подивіться, що відбувається в нашій державі. Як ми збираємося читати лекції іншим, коли люди тут із холодним серцем стріляють у поліціянтів?», — зауважив п. Трамп.
Крім цього, він переконує, що не вважає за необхідність постійне розміщення американських військ за кордоном. «Ми завжди можемо відправити їх із американської території, і це буде набагато дешевше», — запевнив політик. За його словами, у США є багато застарілої ядерної зброї, яка може бути неробочою, зазначивши, що готовий почати масштабну модернізацію збройних сил.
Ці слова вирішив прокоментувати президент Обама. Він заявив, що кандидат від Республіканської партії своїми заявами стосовно НАТО засвідчив брак готовності до ведення зовнішньої політики.
Та Дональд Трамп не вгомонився. Він висловився і за вихід США зі Світової організації торгівлі (СОТ). Республіканський кандидат заявив, що хотів би обкласти податком у розмірі від 15 % до 35 % ті американські компанії, які перенесли виробництво своєї продукції за кордон. На це мільярдерові зауважили, що такі ініціативи не можуть бути реалізованими через невідповідність правилам СОТ. У відповідь п. Трамп сказав, що «у такому випадку ми збираємося переглянути договір або ми відмовимося від участі в СОТ». «Ця торговельна угода є катастрофою. Світова організація торгівлі — це катастрофа», — наголосив політик.
Чимало американців обурені такими планами Дональда Трампа. Декотрі з них влаштували акції протесту проти цього кандидата в президенти у Клівленді (штат Огайо). У результаті відбулися сутички, поранили двох поліціянтів. 18 учасників мітинґу заарештували, а загальна кількість затриманих за три дні республіканського з’їзду сягнула 23-х осіб. Заворушення між поліцією та протестувальниками почалися після того, як останні намагалися спалити американський прапор. Правоохоронці кинулися гасити вогонь. Демонстрантам наказали розійтися, але ті відмовилися, що й призвело до сутичок. Демонстрація відбулася на центральній площі міста.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...