Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 26, 2020

Докази відмивання грошей

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Докази відмивання грошей

Американська фірма UTICo, яка працює за довіреністю з Генеральною прокуратурою України, домоглася офіційного виклику Юлії Тимошенко в суд Нью-Йорка. Торік компанія UTICo подала позов до окружного суду Північного округу Нью-Йорку проти українського екс-прем’єра в межах стягнення з корпорації «Єдині енерґетичні системи України» (ЄЕСУ) 18 344 480 USD.

Так, 9 грудня 2011 року до Шевченківського райсуду Києва надійшло прохання на виконання доручення окружного суду Північного округу Нью-Йорку про вручення документів п. Тимошенко. Через тиждень, 16 грудня 2011 року, у Лук’янівському слідчому ізоляторі (СІЗО) затриманій спробували вручити повістку до нью-йоркського суду та позов UTICo. Як сказано в акті, складеному працівниками СІЗО, Юлія Тимошенко «без жодних пояснень відмовилась отримувати перелічені в цьому акті документи». 10 січня 2012 року Шевченківський райсуд леґітимізував усю процедуру. «Документи, що підлягають врученню за дорученням іноземного суду, вважаються врученими», — сказано в рішенні суду.

Кеннет Мак-Келіон, нью-йоркський юрист Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, заявив про докази відмивання грошей українськими чиновниками в США. Про це він розповів у інтерв’ю для «Голосу Америки», відповідаючи на запитання про позов Тимошенко до Дмитра Фірташа й про те, чи існує проблема з юрисдикцією, адже особи, до яких позиваються, мусять перебувати на території США або мати майно чи рахунки в Сполучених Штатах. «Ми переконані, що підпадаємо під юрисдикцію США, оскільки туди була спрямована велика кількість грошей Дмитра Фірташа й інших. Ми маємо детальну інформацію про те, що відбувалося відмивання грошей», — уточнив правник.

«Серйозні суми на мільйони доларів були пізніше відправлені назад на користь корумпованих чиновників в Україні, щоби фінансувати та ґарантувати переслідування лідерів політичної опозиції, таких як Юрій Луценко, Юлія Тимошенко», — вважає юрист. Він також зазначив, що кілька місяців тому до суду в справі п. Тимошенко проти п. Фірташа в Нью-Йорку було надіслано додатки до позову. «Там ми повідомляємо про нову інформацію, яку вдалося виявити внаслідок нашого розслідування щодо відмивання грошей низкою офіційних осіб України, зокрема п. Фірташем і п. Могилевичем, через банківські рахунки в Нью-Йорку. У цих документах ми передали до суду імена та номери рахунків», — повідомив він.

«За нашою інформацією, п. Могилевич перебуває під слідством за підозрою у відмиванні грошей через американські банки, що зацікавить США не лише в контексті надання можливості використання судової системи США, а й у тому, що уряд США й американці зацікавлені в захисті своєї фінансової системи від використання її у відмиванні грошей», — повідомив п. Мак-Келіон. Він також висловив сподівання на «серйозне просування, якщо не завершення, справи вже цього року». «Ми надіємося, що український уряд зрозуміє свою помилку та звільнить представників політичної опозиції, таких як Юлія Тимошенко та Юрій Луценко, і відновить демократичну систему, яка зароджувалась в Україні зовсім недавно, але зараз перебуває під загрозою», — додав він.

Однак вручення екс-прем’єру України Юлії Тимошенко повістки до суду в справі компанії Universal Trading & Investment проти ЄЕСУ через українських слідчих є порушенням її прав. Про це заявив американський адвокат Кеннет Мак-Келіон, коментуючи такі дії. Варто зазначити, що до цього ж американського суду лідер української опозиції подала позов проти Дмитра Фірташа, Валерія Хорошковського, Віктора Пшонки й інших українських чиновників.

Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply