Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Деталі подальших поставок зброї в Україну

Автор:

|

Серпень 06, 2015

|

Рубрика:

Деталі подальших поставок зброї в Україну
Джеффрі Пайєтт

Джеффрі Пайєтт

Сполучені Штати обіцяють і далі допомагати економіці України та в підготовці її Збройних сил (ЗСУ). Про це заявив Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні. «Ми будемо продовжувати надавати ряд нелетальних систем, у т. ч. безпілотні літальні апарати та позашляховики», — сказав дипломат. Він нагадав, що США розгорнули широкий спектр допомоги у сфері безпеки, розмір якої наразі досяг 244 млн USD. Ця допомога містить прилади нічного бачення, безпечні системи зв’язку та транспорт. «І я був особливо радий чути, коли зустрівся з керівництвом антитерористичної операції, наскільки ефективно вони змогли використати надані США антимінометні радари», — сказав п. Пайєтт. При цьому він переконаний, що найцінніша підтримка, яку США надали Україні, — це навчання українських військових на полігоні в Яворові Львівської області.
Крім того, Споулчені Штати надають велику програму економічної допомоги. «Хочу ясно дати зрозуміти, що ми всіляко підтримуємо Україну й український народ для перемоги в цій військової аґресії, яку здійснює РФ», — наголосив дипломат. Він вважає, що українська армія стає все більш здатною захистити себе від російських військ і підтримуваних РФ сепаратистів.
Своєю чергою, Валерій Чалий, новопризначений посол України в США, заявив, що ЗСУ потребують від Сполучених Штатів надання не лише летальної зброї, а й інших засобів оборони та контролю припинення вогню. «Потреба в летальній зброї — це лише один акцент, на якому ми мусимо завжди наголошувати. Зберегти більше життів допомагають і нові засоби захищеного зв’язку, і медичні шпиталі нового типу. Незайвою стала і сотня Humvee, які нещодавно були доставлені в Україну», — сказав посол.
За його словами, Україні також потрібні високотехнологічні системи, наприклад контрбатарейні радари. «Це — засоби оборони та водночас уникнення великої кількості жертв. Більше того, в умовах реалізації мирного плану це — ще й засоби контролю припинення вогню», — зазначив п. Чалий.
Не менш важливими є і програми навчання, які з осені ц. р. крім Національної гвардії України будуть поширені ще й на ЗСУ. «Я особисто був на полігоні в Яворові, бачив ці програми у дії. Це — дуже цінна річ, що забезпечує нові механізми для України та посилює наші оборонні можливості», — додав дипломат.
Валерій Чалий нагадав, що свою позицію він неодноразово озвучував і бачить, що вона знаходить підтримку: «Саме сильна Україна з потужними оборонними можливостями, міцною армією не дасть приводу для подальшої аґресії. Слабка Україна може стати провокативним фактором для тих, хто порушив наш суверенітет і територіальну цілісність».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply