Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Чи заарештують Штати особисті гроші президента РФ?

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

Чи заарештують Штати особисті гроші президента РФ?

Джозеф Байден

Віце-президент США Джозеф Байден прибув 21 квітня до Києва з дводенним візитом. В українській столиці він зустрівся з представниками влади та громадянського суспільства й заявив, що США готові надати Україні економічну допомогу. При цьому він попередив, що керівництво країни має боротися з «раковою пухлиною корупції».

Військова допомога
Ще на початку квітня ц. р. заступник помічника міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Евелін Фаркас і директор зі стратегії та політики Європейського командування Сполучених Штатів генерал-майор Військово-повітряних сил Ренді Кі зустрілися з міністром оборони України Михайлом Ковалем, аби обговорити питання реґіональної безпеки, співпраці в оборонній галузі й у сферах розвитку відносин між США й Україною.
У процесі розгляду постало й питання надання військової матеріально-технічної допомоги Україні. Відтак, тепер Сполучені Штати вважають, що кризу в Україні не може бути вирішено військовим шляхом, проте як своє першочергове завдання визначають надання постачання українській армії. Про це повідомив Джон Кірбі, офіційний представник Пентаґону. «Пріоритетом є допомога в постачанні Збройних сил України та прикордонних військ», — уточнив контр-адмірал Кірбі.
Він також нагадав, що раніше Пентаґон уже ухвалив рішення надати Києву додаткову військову допомогу на суму 6,5 млн USD, куди не входитиме зброя та бойові системи озброєнь. «Усе це – речі, які можуть бути використані в польових умовах, зокрема установки для очищення води, уніформа, медикаменти», — пояснив контр-адмірал.
Джон Кірбі наголосив на тому, що президент Обама, як і раніше, не бачить можливості військового розв’язання кризи. «Основна увага зараз приділяється чиненню відповідного економічного та дипломатичного тиску», – зазначив представник Пентаґону.
А Чак Гейґел, голова Пентаґону, заявив 17 квітня, що влада Сполучених Штатів постановила скерувати в Україну додаткову нелетальну військову допомогу. «Раніше я повідомив телефоном чинному міністрові оборони України про те, що президент Обама схвалив відправку додаткової нелетальної військової допомоги в матеріально-технічній галузі, у тому числі медичних препаратів і систем життєзабезпечення», — конкретизував він.
Також Джей Карні, представник Білого дому, заявив, що адміністрація США активно розглядає питання надання невійськової підтримки новій владі України. «Ми вивчаємо запити, що надійшли від українського уряду», — зазначив він, підкресливши при цьому, що мова не йде про розгляд питання відправки в Україну зброї.

Політична допомога
Сполучені Штати рішуче не приймають заяв прихильників федералізації на сході України про те, що їхні протестні акції є наслідком приходу нинішньої влади в Києві незаконним шляхом, заявила 18 квітня Джен Псакі, представник Державного департаменту. «Ми відкидаємо заяви сепаратистів із Донецька про те, що звільнення зайнятих ними будівель може відбутися тільки за умови припинення діяльності «Майдану», а також про те, що їхні протести є законні й мають мирний характер», — сказала вона.
При цьому п. Псакі зазначила, що у Вашинґтоні не вважають, що зміна влади в Україні стала наслідком державного перевороту. «Ви знаєте нашу позицію, що чинна українська влада є легітимною, а також ми заперечуємо той факт, що зміна влади стала наслідком державного перевороту», — підкреслила представник Держдепу.
Разом із тим, Джен Псакі повідомила, що, на думку США, Росія має безпосередній стосунок до подій на сході України й саме Москва має закликати сепаратистів до припинення їхньої діяльності.
А Вікторія Нуланд, помічник держсекретаря в справах Європи та Євразії, наполягає на тому, що не можна порівнювати ситуацію в Києві з тим, що відбувається на сході України: за її словами, будівлі в Києві, у тому числі, «орендуються». «Усе, що утримується протестувальниками в Києві, утримується законно, за згодою уряду, Ради чи власників», — підкреслила п. Нуланд.

Економічна допомога
Сенатори-республіканці Тед Круз і Марк Рубіо надіслали міністрові фінансів США Джеку Лью листа, у якому надали свій варіант допомоги українській економіці. Вони пропонують підтримати гривню, запровадивши в Україні режим валютного управління, відомий як currency board.
Режим currency board передбачає жорстку фіксацію курсу нацвалюти стосовно «якірної» валюти, у цьому випадку — гривні щодо долара. Причому обсяг грошової бази країни має бути забезпечений валютними резервами на 100 %. Це означає, що грошова маса в країні збільшується лише тоді, коли зростають валютні резерви. Вважається, що так можна ефективно стримати інфляцію, не допустити монетарного фінансування уряду й захистити економіку від зовнішніх шоків. Сенатори Рубіо та Круз просять голову казначейства обговорити їхню ініціативу з представниками Міжнародного валютного фонду й українського уряду.
Автори листа стверджують, що «обвал гривні при новому незалежному уряді в Києві робить його легкою здобиччю для Путіна в прагненні здобути перевагу на полі пропаганди». Режим currency board допоможе Україні «застрахуватися від намірів Російської Федерації (РФ) — як фізичних, так і психологічних», ідеться в листі. Сенатори посилаються на успішний досвід балтійських країн, які використовували валютний режим currency board у перехідний період після розпаду СРСР.
А Вікторія Нуланд підтвердила, що Вашинґтон виділив 5 млрд USD. «Ці гроші було витрачено на підтримку прагнення народу України до сильнішого, демократичного уряду, який представляє його інтереси», — сказала п. Нуланд. Але при цьому підкреслила, що США «безумовно, не витрачали грошей на підтримку Майдану». За словами помічника держсекретаря, це було «спонтанним рухом».

Допомога санкціями
У разі вторгнення РФ у східну Україну США готові застосувати персональні санкції проти Путіна, повідомило видання The Times. Держсекретар Керрі уточнив, що йдеться про замороження капіталу російського лідера обсягом 40 млрд USD, які, ймовірно, лежать на рахунках у швейцарських банках. При цьому наголошується, що активи Путіна розміщено за кордоном не від його імені, а отже, простежити їх зв’язок із реальним власником «безперечно, буде непросто».
Якщо ім’я російського президента потрапить до списку осіб і компаній, щодо яких застосовуються санкції, то перевіркою рахунків Путіна займеться відділ антитерористичної та фінансової розвідки Міністерства фінансів США, який раніше заморожував іноземні активи «Аль-Каїди». Ця структура може застосовувати санкції лише щодо коштів, розміщених у фінансових інститутах США. Однак при переведенні активів у доларах трансфер повинен пройти через американські банки. І це дає право Мінфіну США заблокувати кошти, навіть якщо іноземний банк відмовляється від співпраці. Особисті статки Путіна могли бути накопичені «завдяки солідним часткам акцій у російських енергетичних компаніях», пише The Times із посиланням на західні розвідслужби.
У Кремлі вже прокоментували публікацію The Times про санкції, що нібито загрожують Путіну. Дмитро Пєсков, прес-секретар президента, назвав інформацію абсурдною. «Це якась, видно, «качка» газетна», — заявив він.
«Чому потрібно боятися санкцій, тим більше таких абсурдних? — задав риторичне запитання п. Пєсков. — Із такого приводу можна тільки веселитися».
У реальності ж Сполучені Штати ще далекі від введення санкцій особисто проти президента Росії Володимира Путіна через ситуацію в Україні. «Розглядається низка осіб, іще багато осіб, проти кого можна застосувати санкції, перш ніж ми будемо обговорювати президента Путіна, — заявила Джен Псакі. — США здатні ввести санкції проти людей, компаній і секторів. Але головна мета — не санкції, а деескалація».

Співпраця з Путіним — неможлива
Барак Обама заявив, що в нього більше не складуться конструктивні відносини з президентом РФ. Навіть якщо Кремль піде на поступки й буде вирішено кризу та знайдено вихід із протистояння в Криму та південно-східній Україні.
Президент США й фахівці з національної безпеки шукають нових довготермінових підходів до Росії, які будуть оновленим варіантом стратегії «холодної війни стримування». Водночас, п. Обама орієнтований на повну ізоляцію РФ, аби відсікти її економічні та політичні зв’язки зі зовнішнім світом, що зробить її державою-вигнанцем. Два з половиною роки, що залишилися Баракові Обамі на посаді президента, він має намір витратити на спроби збереження невеликої співпраці з Росією та «зосередиться на тих проблемах міжнародних відносин, де можливо ще добитися успіху».
Для початку президент США заявив 18 квітня, що підписав закон, що забороняє видавати візу США для роботи представниками в Організації Об’єднаних націй (ООН) громадянам інших країн, котрих американська влада підозрює в шпигунстві або тероризмі проти Сполучених Штатів Америки.
«Акти шпигунства й тероризму проти США та наших союзників, безсумнівно, є вкрай складними проблемами, і я поділяю стурбованість Конґресу, що особи, котрі чинили подібні дії, можуть використовувати прикриття дипломатії з метою отримати доступ у нашу країну», — сказав Барак Обама.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply