Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Чи наважаться Сполучені Штати озброїти українців?

Автор:

|

Вересень 04, 2014

|

Рубрика:

Чи наважаться Сполучені Штати озброїти українців?
Дженніфер Псакі

Дженніфер Псакі

Дженніфер Псакі, начальник прес-служби Державного департаменту, 27 серпня ц. р. офіційно визнала, що бойовики в районі Донецька та Луганська перейшли в контрнаступ на Збройні сили України. «Безумовно, це викликає у нас глибоку стурбованість», — сказала вона. При цьому чиновниця звинуватила Російську Федерацію (РФ) у відправці підрозділів своєїармії в Україну. «Ми також стурбовані неготовністю уряду Росії сказати правду, незважаючи на те, що російских солдатів виявляють на відстані 30 миль углибині України, — повідомила п. Псакі. — Те, що ми бачили протягом останніх днів і тижнів — це картина наростаючої аґресії в Україні з боку РФ і підтримуваних нею сепаратистів».

Джен Псакі сказала, що США взаємодіють із партнерами, щоби виробити нові санкції стосовно Російської Федерації (РФ) у зв’язку з її діями в Україні. «У нашому розпорядженні є низка інструментів. Зараз проходять дискусії в Адміністрації США та Раді безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН). Існує кілька різних каналів, із якими співпрацюють США», — повідомила вона. Додаткові інструменти та санкції будуть розглядатися під час саміту НАТО в Ньюпорті (Велика Британія) 4-5 вересня ц. р.
Зупинити Росію закликав Роберт Менендес, голова сенатського комітету із зовнішніх зв’язків Конґресу. «Дії РФ ведуть до серйозних наслідків для Естонії, Польщі й України», — заявив він. Сентор заявив про свій намір відвідати згадані вище країни. Основною темою його візиту стане «продовження дестабілізації Росією реґіону, зокрема України».
Напередодні своєї поїздки Роберт Менендес запевнив: «США разом із європейськими союзниками не дозволять Путіну та його сепаратистським загонам, які збили цивільний літак, що обернулося загибеллю 298 невинних людей, перевернути світовий лад. Необхідна радикальна зміна в поведінці Росії. У владі Путіна — змінити нинішній курс аґресії, на який він вивів свою країну. Він повинен перестати втручатися у внутрішні справи України й припинити російську підтримку сепаратистів. Тільки таким чином РФ може почати відновлювати нормальні політичні й економічні зв’язки з рештою світу».
Роберт Менендес нагадав, що громадяни Європи цьогоріч відзначають 100 років від початку Першої світової війни й 75 — від початку Другої світової. «Ці конфлікти призвели до немислимих смертей і руйнувань по всій Європі й назавжди змінили світ. Сьогодні – і особливо в Україні – ми повинні винести з нашої історії уроки й вибудувати більш обнадійливе майбутнє, яке зміцнює міжнародне право», — закликав сенатор.
Тим часом уряд України попросив США про статус основного союзника за межами НАТО. Про це йдеться у рішенні Ради національної безпеки й оборони України (РНБО), оприлюдненому 28 серпня. «Наша держава розраховує на допомогу США, зокрема шляхом надання спеціального статусу основного союзника поза НАТО», — заявив Михайло Коваль, заступник секретаря РНБО. Крім цього Україна звернеться по підтримку до Ради безпеки ООН, НАТО, ЄС, ОБСЄ й держав – стратегічних партнерів. Також РНБО доручила Міністерству закордонних справ невідкладно звернутися до держав, які підписали Будапештський меморандум 1994 року, і провести консультації щодо ситуації в Донецькій і Луганській областях.
У відповідь Джон Мак-Кейн зазначив, що триваючій аґресії РФ в Україні можна дати тільки одне визначення — військове вторгнення. «Називати це інакше – означає жити в орвеллівському світі Путіна, — сказав сенатор. – Протягом багатьох місяців критики поставки зброї та додаткової допомоги в Україні попереджали, що такий підхід може спровокувати російське вторгнення. Тепер Сполучені Штати і наші європейські союзники повинні негайно приступити до надання розвідданих та оборонних озброєнь Україні, у тому числі протитанкових систем».
Крім того, сенатор упевнений у необхідності запровадження реальних галузевих санкцій щодо РФ. «Не напівзаходи, прийняті на сьогодні, а повні санкції, спрямовані на російський оборонний, фінансовий, енергетичний та інші сектори», — сказав він.
«Це – момент, щоб говорити і діяти з чіткістю. У суверенну державу в центрі Європи вторгається її великий сусід. Ці події повністю суперечать цивілізованому світу, який Америка та наші партнери прагнули побудувати після Другої світової війни. Якщо ми не можемо захистити наші власні цінності зараз, а також друзів, які поділяють їх, майбутнє буде темним і небезпечним не тільки для України, але і для нас», — підсумував Джон Мак-Кейн.
Після цього США таки почали надсилати військову допомогу Україні. У вантажах є шоломи, роботи зі знешкодження боєприпасів, радіоприймачі, бронежилети, індивідуальні аптечки, спальні килимки та куртки. Найближчими тижнями до українських військових надійдуть прилади нічного бачення, тепловізори та додаткові радіостанції. Крім того, підтримку отримає Державна прикордонна служба України: одяг, намети, генератори малої потужності, ручні паливні помпи, інженерне обладнання, засоби зв’язку, транспортні засоби, індивідуальне нелетальне тактичне спорядження та засоби спостереження.
Останні поставки включають екскаватори, автокрани, тепловізори, обладнання відеоспостереження, засоби зв’язку, намети, колючий дріт, спальні мішки та невеликі електрогенератори. У майбутньому США поставлять додаткову техніку й обладнання відеоспостереження, вантажівки та малі патрульні судна. Крім цього експерти Міністерства оборони (МО) США зустрінуться з українськими колегами для оцінки конкретних заходів і програм, спрямованих на оборону. МО та Державний департамент використають 19 млн USD із Глобального резервного фонду безпеки для підготовки й оснащення Національної гвардії України. Очікується, що навчання почнеться 2015 року.
Однак українці далі гинуть на сході своєї країни. І регулярні частини російської армії можуть зупинити тільки гармати та високоточна зброя, якої в Україні ще не виробляють.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply