Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Чи катували британці діда Обами?

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Чи катували британці діда Обами?

У новій біографії Барака Обами стверджується, що, усупереч спогадам самого президента, його діда не затримували й не катували британці в Кенії. Девід Маранісс у своїй книзі «Барак Обама: Історія» наводить десятки прикладів того, як нинішній глава Білого дому істотно спотворив правду в автобіографії «Мрії мого батька».

«Згідно з одним зі стійких міфів про пращурів п. Обами, його дід по батьковій лінії Гусейн Онянго Обама, який служив кухарем у британській армії, 1949 року за допомогу антиколоніальним повстанцям «мау-мау» був посаджений британцями до в’язниці, де його протримали кілька місяців», — нагадує автор.

В автобіографії майбутнього президента наведено слова його бабусі Сари, дружини Онянго: «Якось прийшли солдати білих людей і забрали Онянго, його відправили до табору тимчасового утримання. Але він провів там понад півроку й, коли повернувся в Алего, був дуже худим і брудним. Він насилу ходив, і в його волоссі кишіли воші. Він соромився, відмовлявся заходити у свій будинок і розповідати, що з ним трапилося».

В інтерв’ю 2008-го Са­ра Обама стверджувала, що її чоловіка британці «били щоранку й щовечора», затискали його яєчка металевими прутами тощо. «Він дивом вижив», — розповідала вона. Але п. Маранісс, який простежив життя сім’ї Обами в Кенії, Індонезії, на Гаваях і в континентальній частині США, не виявив «жодних збережених записів про затримання, ув’язнення чи допити Гусейна Онянго Обами». Дослідник опитав п’ятьох людей, які знали дідуся Обами, котрий помер 1979 року, і вони «піддали цю історію сумніву або були впевнені в тому, що того всього не було». За твердженням п. Маранісса, у своїй книзі п. Обама перекручує події власного життя, зображуючи себе в мемуарах «більш чорним і більш невдоволеним» расовою дискримінацією, аніж було насправді.

 Daily Mail

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply