Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Mar. 23, 2019

«Чорний список» — для українських посадовців

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

«Чорний список» —  для українських посадовців

Швидка та вкрай критична реакція Європейського Союзу (ЄС) й урядів США, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Франції, Російської Федерації (РФ) й інших європейських країн цілком чітко свідчить про те, що довіра до законності процесу над Юлією Тимошенко за межами України дорівнює нулю. Про це заявив Стівен Пайфер (на фото), колишній посол США в Україні (1998—2000) й експерт Інституту Брукінґса, зазначивши, що фактично всі міжнародні спостерігачі вважають цей процес політично мотивованим.

«Це погано впливає на Україну, шкодячи й без того заплямованій репутації її судової системи», — наголосив пан Пайфер. За його словами, те, що трапилося з пані Тимошенко, ще більше посилило занепокоєння світу, яке вже й так наростало на Заході впродовж останнього року, згортанням демократії в Україні.

«Чи може Україна долучитися до Європи, відвертаючись від європейських демократичних цінностей? І це занепокоєння вже сягнуло такої точки, коли цілком можливою є не лише критика, а й більш конкретна реакція. ЄС може й далі провадити перемовини з Україною щодо Угоди про асоціацію та всеохоплюючу й поглиб­лену зону вільної торгівлі (ЗВТ), але важко собі уявити, що її буде підписано, коли екс-прем’єр залишатиметься у в’язниці й буде усунута від участі в політичному процесі», — зазначив Стівен Пайфер.

При цьому чиновник додав, що навіть якщо угоди підпишуть, що видається вкрай малоймовірним, лідери деяких країн ЄС і Європейський парламент уже пообіцяли заблокувати їх ратифікацію. «Грудневий саміт ЄС — Україна може опинитися під загрозою зриву. У Вашинґтоні вже почали говорити про те, чи не скласти список українських посадовців, яким буде заборонено в’їзд так само, як це було зроблено щодо можновладців із Білорусі та РФ», — сказав він.

Пан Пайфер підкреслив, що українська влада повинна усвідомлювати: саме політична асоціація та всеохоплююча ЗВТ прокладають шлях для розвитку взаємин ЄС і України. «Те, що Київ робить із Юлією Тимошенко, реально блокує його план наблизитися до Європи та здобути доступ до найбагатшого ринку світу. В українській владі можуть знайтися такі, кому це до вподоби, але ж президент Янукович постійно повторює, що європейська інтеґрація — його пріоритет. Якщо це справді так, то він мусить щось робити. Але наразі його стосунки з Європою й Заходом загалом рухаються до нижньої точки», — підсумував дипломат.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...