Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 23, 2020

Чергові санкції Обами

Автор:

|

Січень 07, 2015

|

Рубрика:

Чергові санкції Обами

Барак Обама

Початок року в США відзначився обмежувальними заходами проти РФ і КНДР.

Проти Росії
У межах розширення санкцій щодо осіб і компаній, пов’язаних із анексованим Кримом, усім американським компаніям і громадянам наказано припинити будь-які операції з півостровом починаючи з 1 лютого ц. р. «Заборонено будь-який експорт, реекспорт, торгівлю або постачання товарів, послуг або технологій зі Сполучених Штатів чи від будь-якого громадянина США, не залежно від місця його проживання, до Криму. Також забороняється будь-який новий імпорт до США товарів, послуг або технологій із Криму, крім тих, які є необхідні для закриття поточних незакритих контрактів і зобов’язань», — ідеться у повідомленні Міністерства фінансів. Нагадаємо, що перед різдвяними канікулами, 19 грудня 2014-го, президент США підписав указ про додаткові обмеження щодо Криму. Зокрема, в рамках розширення санкцій там повністю припинили роботу міжнародні платіжні системи MasterCard і Visa.
Даніел Баєр, посол США в Організації з безпеки та співробітництва в Європі, виступив зі заявою, що США не знижують рівня вимог до Росії. «Ми повинні мати ясну свідомість. Багато разів було повторено: мінський протокол від 5 вересня та мінська угода, яку було укладено згодом, 19 вересня, залишаються формулою деескалації. Усі зусилля повинні бути спрямовані на її виконання», — наголосив п. Баєр.
Він також підкреслив, що найбільші очікування в цьому контексті — від російської влади. «Росія має зробити кроки для виконання протоколу, дотримуючись букви й духу того, про що було домовлено у вересні», — стверджував посол.
«Росія мусить припинити підтримку насилля на сході України, відкликати своїх солдатів і зброю. Вона має використати весь свій вплив на сепаратистів, щоби ті звільнили заручників, і звільнити тих заручників, котрі утримуються на території РФ, у т. ч. Надію Савченко й Олега Сенцова», — наголосив представник США.
Також Міністерство фінансів внесло прізвища ще чотирьох громадян Російської Федерації (РФ) до списку тих, кого вважають причетними до порушення прав людини у зв’язку зі «справою Магнітського». Серед них — два посадовці з Чеченської Республіки РФ: перший заступник керівника міністерства внутрішніх справ у республіці Апті Алаудін і голова адміністрації прем’єр-міністра й уряду Магомед Даудов. Посад двох інших людей не вказано.
Сергій Магнітський, юрист компанії Hermitage Capital, помер у московському слідчому ізоляторі (СІЗО) 2009 року. Його звинувачували в ухиленні від сплати податків. Більшість людей, котрі потрапили до списку, має безпосередній стосунок або до слідства, або до посмертного суду над Сергієм Магнітським. Крім того, у переліку є лікарі СІЗО, де утримували юриста, а також фігуранти його власного розслідування щодо силовиків. Загалом у «списку Магнітського» — 34 особи. США заборонили їм в’їзд на свою територію та заморозили їхні активи.

Проти керівництва КНДР
Барак Обама запровадив санкції проти членів керівництва Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР). Приводом до цього, зокрема, стала недавня кібератака проти Sony Pictures і погрози на адресу кінотеатрів і глядачів.
«Цей крок відображає політику Сполучених Штатів щодо притягнення до відповідальності Північної Кореї за дестабілізуючі, деструктивні та репресивні дії, зокрема за спроби підірвати кібербезпеку США й відлякати американських підприємців і артистів від користування правом на свободу слова», — зазначили у Міністерстві фінансів.
Сполучені Штати серйозно ставляться до атак із боку КНДР, спрямованих на завдавання фінансових збитків американським компаніям, і щодо влади республіки можуть застосувати й нові обмеження. Про це йдеться в поширеній заяві Джоша Ернеста, прес-секретаря Білого дому. Чиновник зазначив, що це рішення є відповіддю на провокаційні, дестабілізуючі та репресивні дії й рішення уряду Північної Кореї», у тому числі на гакерську атаку проти компанії Sony Pictures.
У Білому домі наголосили, що указ президента дає Міністерству фінансів право запроваджувати свої санкції щодо членів керівництва КНДР. За словами п. Ернеста, реакція США «буде пропорційною, обмеження будуть вводитися тоді й у тому вигляді, як влада вважатиме за потрібне». «Сьогоднішні дії — це перша частина нашої відповіді», — зауважив він.
Під санкції потрапило три північнокорейські організації, зокрема Корейська торгова компанія з розвитку гірничорудної промисловості (KOMID), а також десять осіб, пов’язаних із керівництвом країни або цими компаніями. Серед них – Джанг Сонг Чол, представник KOMID у РФ.
Нагадаємо, що наприкінці листопада гакери здійснили кібератаку на Sony Pictures і викрали її конфіденційні дані. У підсумку в Інтернет потрапили кінофільми, що ще не вийшли в прокат, сценарій нової стрічки про Джеймса Бонда, а також особиста переписка очільників компанії.
Крім того, гакери залишили послання з погрозами, де говорилося про те, що під час показу кінострічки «Інтерв’ю» можуть бути проведені теракти. Та фільм усе ж вийшов в обмежений кінопрокат у США. Скандал навколо комедійного бойовика розгорівся після різкої реакції КНДР на сценарій фільму. Згідно зі сюжетом стрічки, двоє журналістів, ролі котрих виконують Джеймс Франко і Сет Роген, вирушає у Пхеньян, аби взяти інтерв’ю у Кім Чен Уна. ЦРУ відводить їм ключову роль у замаху на північнокорейського лідера. У КНДР це назвали «образою вищого керівництва країни» та «військовою акцією», а також пообіцяли вжити «найрішучіших контрзаходів, якщо американська влада сприятиме виходу фільму».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply