Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Бунти через спалений Коран

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Бунти через спалений Коран

Протести проти спалення американськими солдатами Корану охопили одразу кілька провінцій Афганістану. Напруга зростає, під час розгону демонстрацій загинуло вже щонайменше дев’ятеро осіб, десятки людей поранено. Афганці підпалили кабульський готель, у якому проживають іноземці. Будівля майже повністю згоріла, близько 1,5 тис. людей залишилося без домівки.

Також протестувальники заблокували Посольство США. Дипмісія поспішно зачинилася, її працівникам рекомендували не виходити на вулиці. Розлючений натовп закидав камінням військову базу «Фенікс», спалив кілька поліцейських будок, розгромив деякі крамниці. За словами очевидців, правоохоронці, яких відправили, аби розігнати маніфестантів, застосували вогнепальну зброю. Тим не менш, лише в Кабулі близько тисячі людей перебуває на вулицях, скандуючи: «Смерть США!» й «Аллах акбар!»

На центральному базарі в Кабулі палають споруди. У повіті Шінварі провінції Парван натовп розгромив будівлю повітової адміністрації. Заворушення перекинулися також на провінції Капіса та Логар, там теж не обійшлося без жертв. У місті Джелалабаді маніфестанти вступили в перестрілку з поліцією неподалік місцевого летовища. Незадовго до цього вони підпалили шість бензовозів, котрі перевозили пальне для військ НАТО.

Нагадаємо, скандал спалахнув після того, як афганські робітники виявили обгорілі примірники Корану, збираючи сміття на авіабазі Баграм. Майже одразу виникла стихійна демонстрація, у якій узяло участь кілька тисяч людей. Навіть вибачення міністра оборони США, командувача сил НАТО в Афганістані й президента США не вгамували обурених людей. У провінції Пактіка на південному сході Афганістану знайшли обезголовлене тіло 25-річного місцевого радіожурналіста Саміда Хан Бахадарзаї. 20 лютого йому зателефонував невідомий чоловік, після чого журналіст пішов на зустріч, а за кілька годин тіло Саміда було виявлене неподалік його будинку в місті Ургуні.

Понад 400 афганців, які протестували проти спалення Корану, 23 лютого напали на норвезьку військову базу, розташовану на північному заході країни. Натовп демонстрантів, що скандували антизахідні гасла, зібрався біля бази, розташованої в провінції Фар’яб, поряд із туркменським кордоном. Невдовзі демонстранти почали кидати у бік бази каміння й пляшки із горючою сумішшю. Демонстранти також підпалили кілька розташованих поблизу машин. «Унаслідок нападу ніхто не постраждав, будівлі бази було завдано мінімальної шкоди», — повідомив Торі Хаттрем, норвезький посол у Кабулі.

Троє чоловік загинуло 25 лютого в сутичці поліції з демонстрантами біля комплексу будівель ООН у місті Кундузі, десятки людей отримали поранення. Тисячі демонстрантів оточили представництво ООН на знак протесту проти спалення Корану на військовій базі США. Афганські сили безпеки відкрили вогонь, коли частина учасників протесту спробувала прорватися на територію комплексу ООН, повідомив Сарвар Гусайні, представник поліції міста Кундуза.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply