Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Бункерні бомби — недієві

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Бункерні бомби — недієві

Пентаґон звернувся до уряду з проханням про виділення додаткових коштів на розробку й модернізацію так званих бункерних бомб, мотивуючи це тим, що найпотужніші з наявних у США конвенціональних бомб не здатні знищити підземні ядерні об’єкти в Ірані. Після проведених випробувань з’ясувалося, що 13,6-тонна бункерна бомба Massive Ordnance Penetrator (MOP), спеціально розроблена для знищення підземних укріплень в Ірані й Північній Кореї, не «візьме» іранських підземних ядерних об’єктів, оскільки Тегеран оснастив їх додатковим захистом і розмістив на великій глибині. У розробку й виготовлення 20 бункерних бомб американське оборонне відомство вклало 330 млн USD і зараз просить іще 82 млн USD для посилення потужності й ефективності MOP. Відповідний запит Пентаґон уже подав на розгляд Конґресу.

Леон Панетта, міністр оборони, визнав, що наявні на озброєнні США бункерні бомби можуть виявитися слабкими проти ключових ядерних об’єктів Ісламської республіки. Він повідомив також, що, аби вирішити цю проблему, військові фахівці займаються модернізацією MOP. Бункерні бомби є на озброєнні в армії США й ізраїльського ЦАГАЛ: жодній країні, окрім Ізраїлю, американці не поставляли цей вид озброєнь.

Нещодавно повідомлялося, що США скерують у район Перської затоки ще один авіаносець — уже третій за ліком. Авіаносець Enterprise, що базується в Норфолку (штат Вірджинія), а також ракетний крейсер і три ракетних есмінці прибудуть у реґіон у березні. Там уже чергують дві американські авіаносні ударні групи. Раніше в Перську затоку через Ормузьку протоку вві­йшов авіаносець Abraham Lincoln, який супроводжують ракетний крейсер і два есмінці США, а також по одному кораблю Великої Британії та Франції. А на схід від Ормузької протоки, у північній частині Аравійського моря, що омиває південно-східне узбережжя Ірану, чергує авіаносна ударна група на чолі з американським атомним авіаносцем Carl Vinson.

США й інші країни Заходу звинувачують Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран, своєю чергою, відкидає всі обвинувачення, заявляючи, що його ядерна програма націлена лише на задоволення потреб країни в електроенерґії. Стосовно Ірану діють односторонні санкції США, Великої Британії та Канади, спрямовані проти енерґетичного та фінансового секторів іранської економіки.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply