Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Борець із алкоголізмом — нетверезий?

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

Борець із алкоголізмом — нетверезий?

Томас Бідний Ведмідь, віце-президент індіанського племені олгала-сіу, був заарештований і звинувачений у чиненні спротиву поліції. За словами правоохоронців, чоловік — сам активний борець проти пивних компаній, будучи напідпитку, відбивався від представників правопорядку, розмахуючи ножем.

За версією поліції, індіанець опирався при затриманні в місцевій лікарні, куди приїхав без посвідчення водія та в нетверезому стані. Сам обвинувачений запевняє, що був тверезим, а просто забув удома водійську ліцензію. При цьому він уважає, що його арешт був мотивований расистськими міркуваннями, і має намір довести це в суді.

Томас Бідний Ведмідь є одним з активістів кампанії проти виробників пива, оголошеної в резервації Пайн-Рідж, де панує сухий закон. На думку багатьох індіанців, пивні компанії та продавці алкоголю свідомо споюють їх, розміщуючи крамниці з продажу спиртного якраз біля кордонів резервації — у майже безлюдній місцевості. У підсумку жителі резервації, як і раніше, зловживають алкоголем. У зв’язку із цим 9 лютого плем’я подало в суд на чотири магазини та пивоварні компаній Anheuser-Busch InBev, SAB Miller, Molson Coors Brewing Company, MIllerCoors LLC і Pabst Brewing Company. Позивачі вимагають 500 млн USD як компенсацію витрат на лікування та реабілітацію.

Плем’я Олгала-Сіу страждає від повального алкоголізму вже кілька поколінь, з огляду на це, тривалість життя серед індіанців — значно нижча, ніж у середньому по США, а багато дітей з’являється на світ із вродженими вадами. Як захід боротьби з пияцтвом у Пайн-Рідж алкоголь заборонили ще 1832 року. 1970-го заборону було знято й відновлено лише через два місяці.

 Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply