Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Близько 100 тис. жителів Нью-Йорку й Нью-Джерзі знову залишилися без світла

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Близько 100 тис. жителів Нью-Йорку й Нью-Джерзі знову залишилися без світла

Штормом «Носістер», який налетів на Східне узбережжя США 8 листопада, знову було спричинено перебої в подачі електроенергії. За даними енергетичних компаній, близько 100 тис. жителів штатів Нью-Йорк і Нью-Джерзі, які вже були позбавлені електрики через ураган «Сенді», через стихію вчергове залишилися без світла.

Останніми днями температура повітря в цьому регіоні вночі опускається нижче за нуль градусів за Цельсієм, тому через відсутність електрики жителі змушені й у будинках перебувати в теплому одязі. До слова, у Нью-Йорку випала дуже велика для цієї пори року кількість снігу, побивши рекорд 1878 року. До вечора 8 листопада шторм уже супроводжувався поривами вітру швидкістю до 100 км/год., який валив дерева та звів нанівець зусилля влади щодо відновлення енергопостачання.
Напередодні мер Нью-Йорка наказав у зв’язку зі штормом закрити міські пляжі. Майкл Блумберґ наголосив, що новий ураган не буде таким руйнівним, як «Сенді». Розпорядження про закриття пляжів, парків, ігрових майданчиків на 24 години були зроблені з міркувань безпеки.
У дільницях міста, які найбільше постраждали від урагану «Сенді», розміщені представники сил правопорядку. Вони намагаються переконати мешканців цих районів евакуюватися. «Маємо намір їхати до низинних дільниць міста й спробуємо вивезти людей. Але ми не оголошуватимемо загальної евакуації із зон, що зазнають високого ризику затоплення», — сказав мер. Через шторм американська авіакомпанія «Юнайтед Ейрлайнз» скасувала більшість рейсів, що прямують у Нью-Йорк або з нього.
За даними метеорологічної служби, сильні дощі ще можуть призвести до нових повеней. Раніше американські метеорологи повідомляли про можливість на північному сході США значних злив, поривчастого вітру й навіть снігових буревіїв.
Поліція штатів і рятувальні служби обходять прибережні зони та пропонують їх жителям покинути свої домівки, багато з яких було зруйновано ураганом «Сенді», тож вони досі залишаються без електрики. Для цих людей організовано тимчасові опалювані пристановища, а також гаряче харчування. Щоправда, за даними правоохоронців, що займаються такими обходами, небагато громадян виявило бажання залишати свої будинки: вони бояться мародерів.
«Гарна новина полягає в тому, що не сталося руйнувань будівель, транспортних комунікацій і інфраструктури. Ми надалі відновлюємося від руйнівних наслідків «Сенді», — заявив Ендрю Куомо, губернатор штату Нью-Йорк. Він оприлюднив офіційну статистику, заявивши, що збитки, завдані цим ураганом економіці США, склали 50 млрд USD, у тому числі штату Нью-Йорк — 33 млрд USD.
Міські служби та двірники до початку робочого дня мегаполісу розчищали вулиці, розтоплюючи сніг гарячою водою зі шлангів. Парки міста все ще закриті — тут триває розчищення завалів. Але на Мангеттені вже працюють школи, крамниці, ресторани, і за зовнішнім виглядом найреспектабельнішого району неможливо здогадатися, що близько 300 тис. людей у Квінсі й на Лонґ-Айленді залишається без світла.
9 листопада керівництво штатів на Східному узбережжі США продовжило ліквідацію наслідків снігової бурі, викликаної штормом. У штаті Нью-Джерзі через повторний буревій без світла знову опинилося близько 200 тис. людей, а в Коннектикуті випало понад 30 см снігу. Загалом у всіх східних штатах, що постраждали від стихії, без електрики залишається близько 600 тис. людей.
Через нестачу пального в Нью-Йорку запровадили обмеження на його продаж. Відповідне розпорядження видав мер міста, запропонувавши розподіляти бензин залежно від номерів автомобілів. Жителі Великого Яблука, номери авто яких закінчуються на непарне число, зможуть заправлятися в непарні дні календаря, а ті, у кого номер закінчується на парне число — відповідно, у парні. Ці обмеження не стосуватимуться автомобілів рятувальних служб, таксі та деяких інших транспортних засобів.
«Нью-Йорк серйозно потерпає від браку пального. Зараз працює лише чверть заправок міста», — заявив Майкл Блумберґ. Нові правила набули чинності з 9 листопада. Подібні заходи вже запроваджено в штаті Нью-Джерзі.
Хоча в Нью-Йорку цього тижня на 98 % відновили подачу електроенергії жителям, що постраждали від ураганів, наразі без світла все ще залишаються 20 тис. людей. Про це повідомила обслуговуюча мегаполіс енергетична компанія Con Edison, зазначивши, що «після шторму в місті не було електроенергії у більш ніж одного мільйона споживачів». Також роботи з відновлення електропостачання тривають у Нью-Джерзі, де без світла залишилися 2,7 млн. осіб. Там наразі все ще змушені обходитися без електроенергії 100 тис. осіб.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply