Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

Біблія і капіталізм

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Біблія і капіталізм

Хто міг би очікувати, що на республіканських праймеріз кандидати почнуть нарікати, що лідер перегонів Мітт Ромні (на фото) — «дуже вже капіталіст»? Про це пише у своїй статті в The Wall Street Journal рабин Ар’є Сперо, президент організації Caucus For America. На думку пана Сперо, президент Обама й «інші адепти перерозподілу» радісно потирають руки від того, що їхнє упереджене ставлення до капіталізму підкріплене думкою республіканців.

Між тим, на думку автора, Сполучені Штати були засновані на фундаменті юдейсько-християнської етики, яка, безумовно, вітає капіталізм і вважає його етичним. У Біблії підкреслюється, що моральна особа — це людина, що несе особисту відповідальність, «внутрішньо розвивається та зростає, стає добрим громадянином і знаходить щастя», наголошує автор. На його погляд, держава загального добробуту заважає людині досягти цієї високої мети.

Біблія наказує працювати шість днів. Робота виховує думку, що благоденство треба завоювати, і не дозволяє вдаватися до згубного неробства. Але капіталізм і Біблія не вимагають, щоби люди були тільки сірою масою найманих працівників. «На відміну від соціалізму, що застряг у статичному відтворенні вже винайдених речей, капіталізм — динамічний і енерґійний», — стверджує автор. Слова «людина створена за образом і подобою Божою» автор трактує як «створена з особистістю й творчими здібностями».

Біблія позитивно висловлюється про плату та прибутки. Вона також учить торгувати чесно, вчасно виплачувати зарплату, утримуватися від спокуси лихварства, займатися благодійністю. На думку автора, Америка не випадково лідирує в таких сферах, як процвітання широких мас, реалізація винаходів і людського потенціалу: «Це — безпосередній плід століть, прожитих за етикою вільного ринку, втіленої в юдейсько-християнському підході».

Однак Барак Обама суттєво «збільшив державу соцзабезпечення» й сподівається продовжувати цей процес, стверджує пан Сперо й застерігає, що колишні економічні колоси «занепали, як Англія після Другої світової війни, щойно почали переходити на соціалізм». На думку автора, капіталізм лають ті, хто заздрить багатим. Але заздрість — смертний гріх, нагадує він і підсумовує: «Країни, які відмовляються від капіталізму заради соціалізму, роблять аморальний вибір».

 Wall Street Journal

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply