Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Бездомних перетворили на точки доступу

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Бездомних перетворили на точки доступу

Нью-йоркська рекламна аґенція Bartle, Bogle & Hegarty (BBH) запустила унікальний благодійний проект у рамках фестивалю мистецтва й технологій, що проходить у Техасі: групі безхатченків видали

WiFi-передавачі й футболки з їхніми іменами та написом «Я — точка доступу 4G». Будь-який перехожий може підійти до них і попросити допомоги у вході в Інтернет. Автори проекту Homeless Hotspot мають намір з’ясувати, чи може він стати для бездомних способом заробити гроші без жебракування, пише The Times. У разі позитивних результатів BBH планує поширити дію проекту на притулки для безпритульних у Нью-Йорку й інших містах, розповів виданню Саніл Радіан, керівник аґенції.

Для доступу в Інтернет необхідно перебувати на відстані не більш ніж 30 футів від живих точок доступу. BBH платить кожному бездомному по 20 USD на день і дозволяє їм залишати собі всі отримані пожертви, тоді як користувачів закликають платити по 2 USD за 15 хвилин користування Інтернетом, однак приймаються будь-які пожертви, пише газета.

Ідея BBH викликала суперечливу реакцію в потенційних клієнтів. На сайті аґенції з’явилися коментарі, де проект називають недоречним і неправильним. «Моя бездомна точка доступу постійно йде із зони досяжності!» — скаржиться один із клієнтів. За його словами, «вішаючи на людину ярлик «точка доступу», ви спонукаєте заможну публіку з iPads думати про цих людей як про товар». «Це не має жодного стосунку до благодійності, насправді це — потенційно небезпечний і шкідливий для безхатченків проект», — пише інший. Хтось же, навпаки, вважає цю ідею такою, що «надихає» й дає шанс на «позитивну взаємодія між громадськістю та безпритульними».

Бездомні нью-йоркці також по-різному оцінили цю ідею. «Я би не став цим займатися, тому що можу отримати 10—12 USD на годину завдяки жебракуванню. Між цим і двома доларами, які, можливо, хтось тобі дасть, — велика різниця», — сказав виданню 48-річний Роберт Джонсон, чоловік в інвалідному візку. Натомість 55-річний Кевін Такер висловив готовність зайнятися цим хоч зараз. «У тому місці, де я сиджу, щонайменше шестеро із 20 осіб намагаються вийти в Інтернет через свої iPhone або BlackBerry. Мені це здається непоганою можливістю для бізнесу», — цитує його думку видання.

 Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply