Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

Бар’єр проти поширення кризи

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Бар’єр проти поширення кризи

Напередодні саміту лідерів G20, що відбувся в Парижі, Барак Обама опублікував у The Financial Times програмну статтю. Два роки тому «координовані дії» учасників «Великої двадцятки» дозволили подолати світову кризу, проте відновлення ґлобальної економіки «залишається крихким», ідеться в публікації. «Завдання, що стоять перед нами, — очевидні, — пише президент. — Ми маємо й надалі орієнтуватися на сильне, стійке та збалансоване зростання (в економіці), яке стимулюватиме ґлобальний попит, створювати нові робочі місця й можливості для наших громадян. Для цього необхідні дії в кількох сферах».

Запорукою прискорення темпів зростання світової економіки пан Обама вважає насамперед забезпечення аналогічної тенденції в американській економіці, для чого потрібно «повернути американців на роботу». Саме на це спрямовані такі ініціативи Білого дому, як American Jobs Act (план щодо збільшення кількості робочих місць), торговельні угоди з Південною Кореєю, Колумбією та Панамою, схвалене минулого літа скорочення витрат майже на 1 трлн USD.

Другим пріоритетним завданням Барак Обама називає подолання кризи в Європі. «Наші європейські союзники домоглися серйозного проґресу у розробці стратеґії, яка повинна повернути довіру на європейські фінансові ринки», — зазначив президент. Реалізувати цю стратеґію — це «збудувати надійний брандмауер, який запобігатиме поширенню кризи, зміцнити європейські банки, намітити стабільну траєкторію руху для Греції та розв’язати структурні проблеми, що лежать в основі нинішньої кризи».

По-третє, потрібно спільно прагнути до того, щоби «зростання ґлобальної економіки було збалансованим і стійким», указує Барак Обама: «Для країн із великим активним сальдо торговельного балансу це означає додаткові кроки щодо забезпечення зростання. Для експортно орієнтованих економік це — необхідність докладати зусиль, аби стимулювати внутрішній попит».

Нарешті, учасникам «Великої двадцятки» слід поглиблювати співпрацю з низки ґлобальних питань, які впливають на процвітання країн, що входять до G20, як-от упровадження екологічно чистих джерел енерґії, розвиток інфраструктури, поліпшення роботи держорганів і фінансової системи. Крім цього, необхідно вже зараз проводити фінансові реформи, спрямовані на запобігання наступної фінансової кризи, а саме — стежити за тим, аби банки мали у своєму розпорядженні достатній капітал, й остерігатися «надмірних ризиків», надто в поводженні з деривативами, зауважив президент.

 Financial Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply