Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 20, 2019

Автора портрета Обами засуджено умовно

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Автора портрета Обами засуджено умовно

Шепарда Фейрі, автора ві­домого порт­рета президента Обами в червоно-синіх барвах і з підписом Hope, засуджено до двох років умовного ув’язнення за злочинну неповагу до органів влади. Художник зізнався, що під час розгляду справи з аґенцією Associated Press (АР) частину документів і файлів він сфальсифікував, а частину — знищив, аби приховати докази правоти іншої сторони.

Про порушення цієї карної справи стало відомо в січні 2010 року. Звинувачення наполягало на реальному терміні, проте захист п. Фейрі вказав, що художник розкаюється, а його цивільну суперечку з АР уже залагоджено на не вигідних для нього умовах. Крім умовного терміну, суддя засудив Шепарда Фейрі до 300 годин громадських робіт.

Виконаний п. Фейрі портрет Барака Обами, який на той момент був кандидатом у президенти, з’явився під час виборчої кампанії восени 2008 року. У лютому 2009-го AP звинуватила художника в тому, що він при створенні портрета неправомірно використовував роботу одного з фотографів аґенції. Шепард Фейрі, своєю чергою, подав зустрічний позов на АР, стверджуючи, що скористався об’єктом авторського права згідно з правилами так званого добросовісного використання.

Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...