Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

Аварійна зупинка реактора АЕС

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Аварійна зупинка реактора АЕС

Рано-вранці 6 червня було зупинено реактор на атомній електростанції (АЕС) Indian Point, який на чверть забезпечує потреби в електроенерґії Нью-Йорка. АЕС розташовується за 50 км від міста. Про надзвичайну подію на станції повідомила корпорація Entergy, що експлуатує атомну станцію.

За попередніми даними, причиною зупинки реактора стала несправність головного електрогенератора станції. Один із двох реакторів АЕС був заглушений в автоматичному режимі. Витоку радіації помічено не було.

Потужність кожного з двох реакторів АЕС Indian Point складає 1000 МВт. Експерти неодноразово висловлювали побоювання щодо стану обох реакторів, побудованих у середині 1980-х рр. у сейсмічно нестабільному районі на березі річки Гудзон. За час експлуатації АЕС уже сталося кілька серйозних аварій, які призвели до викиду радіації в атмосферу й воду річки.

Ліцензії на роботу двох діючих реакторів атомної станції під Нью-Йорком закінчуються 2013-го та 2015 року. Але влада штату Нью-Йорк заявляла, що з міркувань безпеки станцію можуть закрити раніше. На місце події вже прибули інспектори Комісії з ядерного реґулювання США. Їм належить оцінити позаштатну ситуацію в роботі генератора та безпеку відновлення роботи зупиненого реактора.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply