Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Атиукраїнська пропаганда дісталася США

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

Атиукраїнська пропаганда дісталася США

Боєць полку «Азов»

Усе ж таки брехлива російська пропаганда дає свої плоди. Тепер їй повірив Конґрес, схваливши поправки, запропоновані Джоном Коньєрсом, згідно з якими, США не може тренувати бійців батальйону Національної гвардії України (НГУ) «Азов». Також прийняті поправки забороняють США постачати переносні ракетно-зенітні комплекси (ПЗРК) в Ірак і Україну. Щоправда, українська сторона й не зверталася до Америки з проханням надати їй ПЗРК. А от полк «Азов» конґресмен чомусь назвав батальйоном, який не є таким від вересня 2014 року.
«Я вдячний палаті представників за те, що вона одноголосно прийняла вчора мої поправки, підтвердивши тим, що наші збройні сили не будуть тренувати ненависний нам неонацистський батальйон «Азов», а також підтримала мої зусилля не дозволити небезпечним і легким у транспортуванні ПРЗК потрапити в нестабільні реґіони», — повідомляється на сайті п. Коньєрса.
Напередодні видання Foreign Policy охарактеризувало «Азов» як «відверто неонацистську та фашистську організацію», а The Telegraph написала, що «бійці «Азова» використовують неонацистський символ Wolfsangel (гак Вольфа) на своєму прапорі» і що «члени батальйону є расистами або антисемітами».
Українці не забарилися з відповіддю. Антон Геращенко, радник голови міністра внутрішніх справ України, порадив американській розвідці звернути увагу на самого Джона Коньєрса. «Пропоную українським волонтерським організаціям влаштувати американському конґресмену Коньєрсу поїздку в гості до Гіві та Мотороли в Донецьк для проведення виховної роботи», — зіронізував народний депутат України.
Він припустив, що після зустрічі з командирами сепаратистів, п. Коньєрс переглянув би свої позиції щодо постачання зброї Україні. «Гадаю, після спілкування з адептами «руского міра» на кшталт наркомана Губарєва він змінить своє ставлення до питання передачі зброї Україні та перестане навішувати пропагандистські ярлики на добровольчі батальйони», — написав п. Геращенко у Facebook.
Він також зазначив, що заява американського конґресмена з’явилася за день до річниці визволення Маріуполя добровольчими батальйонами «Азов» і «Дніпро-1». «А риторика в його заяві — це просто бальзам на рани путінських пропагандистів, котрі останнім часом отримали масу негативних емоцій від одностайної підтримки України на саміті G7, у Європарламенті та Раді Європи», — додав радник українського міністра.
У самому ж полку «Азов» заявили, що здивовані, ба навіть обурені заявою Конґресу США щодо неонацистської спрямованості полку. «Україна, яка є набагато старішою за США, ще з княжої доби мала професійне військо. Будь-які військові операції завжди мали на меті захист, а не загарбання. Тож на нашій землі ніколи не існувало навіть підґрунтя для виникнення явищ, про які оголосили сенатори. Парламентаріям же для демонстрації справжньої солідарності з Україною радимо звернути увагу на проросійську французьку партію, яка невдовзі може стати правлячою», — повідомила прес-служба полку «Азов».
Крім того, у цьому військовому підрозділі не розуміють, чому сенатори апелюють до досвіду Афганістану, «адже порівнювати Україну й Афганістан навіть у цивілізаційному вимірі — украй некоректно». «Натомість хочемо нагадати, що США взяло на себе, згідно з Будапештським меморандумом, зобов’язання гарантувати територіальну цілісність та суверенітет України. Звертаємо увагу на те, що рівень виконання цих гарантій, узятих на себе США, перебуває у дуже незадовільному стані», — наголосили в полку.
А Ігор Мосійчук, народний депутат від фракції Радикальної партії, пославшись на власне розслідування, поінформував, що такій атаці на Україну та полк «Азов» сприяв Сергій Льовочкін, колишній керівник адміністрації Януковича, а тепер народний депутат України від проросійського «Опозиційного блоку». «Ниточки від антиукраїнської провокації в США, пов’язаної з прийняттям Конґресом поправки про заборону уряду США надавати інструкторів для тренування бійців нібито неонацистського полку «Азов», а також поставок Україною сучасних ПЗРК, ведуть до Києва», — написав він у Facebook.
За словами депутата, після проведення ретельного розслідування цієї антиукраїнської провокації було встановлено, що лобіюванням негативної постанови Конґресу щодо «Азову» займався політтехнолог Пол Маннафорт, котрий є тісно пов’язаний із п. Льовочкіним. «Він же редагував разом із Джоном Коньєрсом антиукраїнську поправку, прийняту Конґресом. Відробляючи кремлівські срібляки, Сергій Льовочкін і його банда працюють проти України й українців, і за це вони мають бути покарані», — написав п. Мосійчук. За його словами, екс-«регіонал» Льовочкін має «найбільший серед українських політиків пул іноземних, особливо американських лобістів».

Євген Клен

До слова
Президент України під час телефонної розмови звернувся до віце-президента США з проханням про допомогу з боку Америки для зміцнення обороноздатності української армії. Співрозмовники також обговорили важливість визначення наступних кроків і заходів у разі подальшої ескалації ситуації на Донбасі. Крім цього, Петро Порошенко та Джозеф Байден обговорили можливості подальшої макрофінансової підтримки України. Президент України також запевнив віце-президента США у «незворотності курсу реформ в Україні та боротьби з корупцією».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply