Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

АНБ займалася прослуховуванням телефонів 35 світових лідерів

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

АНБ займалася прослуховуванням телефонів 35 світових лідерів

Агенція національної безпеки США (АНБ) прослуховувала телефонні перемовини 35 світових лідерів, повідомила The Guardian із посиланням на таємні документи, отримані від Едварда Сновдена. Телефонні номери цих 35 діячів були в списку з 200 номерів, який АНБ передав неназваний високопоставлений американський чиновник. Ці телефони були негайно поставлені на прослуховування. Імен керівників держав, чиї розмови прослуховувалися, не оприлюднюють.

Службова записка АНБ датується 2006 роком. У ній ідеться про те, що «клієнти» агенції, під якими мається на увазі Білий дім, Держдепартамент США, Пентагон і інші американські держустанови, повинні ділитися своїми списками контактів з Управлінням радіорозвідки АНБ. Випадок із передачею 200 телефонних номерів наведено в документі як удалий приклад такої співпраці. Водночас, автори документа визнають невисоку цінність даних, отриманих у роботі з цим списком. Про реакцію представників АНБ або уряду США на публікацію не повідомляється.
24 жовтня ц. р. стало відомо, що посол США в Німеччині був викликаний до місцевого міністерства закордонних справ через підозри в прослуховуванні американськими спецслужбами мобільного телефону канцлера Анґели Меркель. Інформацію про стеження за нею було опубліковано в німецькій газеті Der Spiegel, яка раніше повідомляла, що АНБ отримало доступ до пошти президента Мексики. Барак Обама в телефонній розмові запевнив п. Меркель, що її телефон не прослуховується.
Тим часом в італійській пресі з’явилися повідомлення, що АНБ і Британський центр урядового зв’язку відстежували внутрішню комунікацію уряду та військових відомств Італії, а також прослуховували телефонні розмови пересічних італійських громадян. Кількома днями раніше поширилася новина про масове стеження за французькими громадянами.
Як писав «Міст», у червні 2013 року Едвард Сновден передав журналістам The Guardian і The Washington Post секретні документи, у яких ішлося про стеження американських спецслужб за іноземними громадянами й інтернет-користувачами. У липні п. Сновден, обвинувачений у США в розголошенні державної таємниці, отримав тимчасовий притулок у Російській Федерації (РФ).
На саміті Європейського Союзу (ЄС) у Брюсселі Німеччина та Франція оголосили, що до кінця року проведуть консультації зі США з метою врегулювання кризи навколо електронного стеження Вашинґтона за країнами Європи. «Партнерство Європи та США має ключовий і стратегічний характер, але воно повинне ґрунтуватися на взаємній довірі, повазі й транспарентності», — сказав Герман Ван Ромпей, президент ЄС, оголосивши також про рішення саміту створити робочу групу для всебічного обговорення зі США угоди про захист персональних даних у інформаційному просторі.
Між тим, The Washington Post пише, що колишній працівник ЦРУ Едвард Сновден забрав зі собою десятки тисяч документів, що стосуються, у тому числі, програм збору розвідувальної інформації про такі країни, як Росія, Іран і Китай.
За даними видання, американські офіційні особи попередили іноземні спецслужби низки держав про те, що в розпорядження до п. Сновдена потрапили матеріали, де мова йде про їхню «таємну співпрацю зі Сполученими Штатами». У разі оприлюднення цих документів розвідувальні операції, у яких поряд із США задіяні інші країни, можуть опинитися під загрозою.
Влада Італії має намір провести власне розслідування й з’ясувати, чи справді американські спецслужби здійснювали стеження за керівництвом країни. «Безумовно, ми зробимо всю необхідну перевірку, адже хочемо знати правду. Подібна діяльність є неприйнятною», — заявив Енріко Літа, італійський прем’єр-міністр.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply