Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

Американцям загрожує ще одна Велика депресія

Автор:

|

Червень 27, 2013

|

Рубрика:

Американцям загрожує ще одна Велика депресія

Розрив у доходах найбагатших і найбідніших американців збільшувався впродовж трьох десятків років, і тепер його вже можна порівняти із часами Великого Ґетсбі, коли статки батьків відігравали вирішальну роль у майбутньому заробітку дитини, стверджує Алан Крюгер, голова Ради економічних консультантів при президентові США. Експерт зазначає, востаннє таке розшарування доходів закінчилося Великою депресією.

По завершенні Другої світової війни й до кінця 1970-х доходи всіх категорій населення зростали рівномірно. Пан Крюгер наголосив, що на початку 1980-х найзаможніші американські родини почали багатіти ще швидше, а найбідніші — ставати ще біднішими. Період із 1992-го по 2000 рік був винятком.
Політика адміністрації президента Клінтона та високі темпи економічного зростання призвели до того, що всі жителі США нарощували свої доходи. Причому підвищення податків на початку 1990-х не мало негативного впливу на покращення добробуту американців. У 2000-х рр. відбулося зниження реальних доходів середнього класу.
Раніше Джей Карні, прес-секретар Білого дому, заявляв, що дефіцит бюджету США зараз скорочується з найбільшою за майже 70 років швидкістю. За його словами, адміністрація відстоюватиме «збалансований» шлях до зниження дефіциту, який передбачає підвищення податків для багатих. «Поліпшення, відзначені в доповіді управління Конґресу з бюджету, свідчать, що політика президента щодо збалансованого зменшення дефіциту більш ніж на 2,5 трлн USD допомагає найстрімкішому скороченню дефіциту з Другої світової війни», — зазначив п. Карні. Також він повідомив, що Барак Обама вже домігся скорочення дефіциту більш ніж на 50 % щодо валового внутрішнього продукту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply